Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

LED vs. LCD


Marwa

Recommended Posts

Zdravím, mám v plánu si pořídit novou televizi k PS3 a pořád řeším zda LED nebo LCD. LED má podle mě obraz na kterej se líp kouká, ale někde jsem slyšel, že nejsou vhodné na hraní her - je to pravda a popřípadě proč? Jde mi o to, jestli je to nějaký adekvátní důvod nebo jen nějaká drobnost. Nemám sice ještě přímo typ televize, ale pravděpodobně to bude osmičková řada Samsungů v obou případech, o jiné značce jsem zatím neuvažoval. Díky za jakoukoliv zkušenost s tímhle problémem :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam ledku a nemuzu si stezovat:)v menu obrazu si rovnou nastavís mod zobrazení hry a kdyz to mas pres HDMI(SAMOZREJMOST) tak pak nemusis ps zapínat ani pres ovladač ani tlačítkem na konzoli jen proste zmáčkněs na ovládací od televize příslušné tlačítko pro hdmi(ave) a v 600 hercich to je proste luksus:)(ja sem li teda vyhrál:-D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite ber LED. Krom vyssi ceny nema zadnou nevyhodu. Lepsi kontrast (protoze cerna je opravdu cerna - ledka proste nesviti...), lepsi jas, mensi spotreba. Jedina nevyhoda je trochu vyssi odezva (cca 20 ms - ale samozrejme zalezi na konkretnim monitoru).

Vyhody ale dle mne prevazuji ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite ber LED. Krom vyssi ceny nema zadnou nevyhodu. Lepsi kontrast (protoze cerna je opravdu cerna - ledka proste nesviti...), lepsi jas, mensi spotreba. Jedina nevyhoda je trochu vyssi odezva (cca 20 ms - ale samozrejme zalezi na konkretnim monitoru).

Vyhody ale dle mne prevazuji ;-)

To si pleteš s OLED.

To, o čem se bavíte, jsou pořád jen LCD televize - liší se jen způsobem podsvícení. Klasické LCD mají pro podsvětlení barevné matrice použity trubice (něco jako zářivka), LCD-LED používají místo této trubice několik LED diod. Tyto diody ale neosvětlují jen jeden pixel, ale spoustu pixelů - stejně jako ta trubice. Mají ale lepší svítivost a dají se líp regulovat, proto ten obraz působí lépe.

Až budou k mání displeje OLED, tak tam platí, že se jednotlivé pixely rozvěcují a zhasínají, takže černá je opravedu černá, protože pixel neemituje světlo.

U soušasných LCD-LED displejů toto ale neplatí ...

Tolik edukační okénko :-)

Ano, LCD-LED má lepší obraz a pokud se rozhoduješ a máš peníze, spíše bych volil ten ...

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam tenhle netbook http://www.zive.cz/bleskovky/acer-aspire-one-d250-netbook-s-nativnim-hd-rozlisenim/sc-4-a-148119/default.aspx a ten ma LED podsviceni - tedy ten displej, o kterem jsem psal. Okolni krystaly/pixely rozhodne podsvicene nejsou. Cerna je proste cerna ;-)

Tolik praxe. Jak je to teoreticky nebo jestli teoreticky lehce podsvicen je, nevim. V praxi se mi ale jevi jako nepodsviceny a cerna scena ve filmu je opravdu cerna - ne sediva, jako na mem 23" LCD, kde jsou klasicke podsvetlovaci trubice - a tudiz tam logicky cerna nikdy vzniknout nemuze.

Jinak samozrejme mas pravdu - pouze zminuji, jaka je realita :-) A jeste vice zduraznuji "pro" LED displeju, respektive tedy LED podsviceni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podsvícení LED se ještě stále vyvijí což se u CCFL (zářivky) říct nedá,ty jsou dotažený k dokonalosti. Pořídil jsem si sony 40W5500 která má CCFL podsvícení a obraz má dle mě dokonalej jelikož to byl jeden z posledních CCFL modelů.

Jinak rozdílů mezi LCD-led a LCD-ccfl se moc nenajde a nejedná se o zásadní rozdíly.. Ty nejdůležitější jsou asi kontrast,spotřeba a možná i trochu životnost ale v ničem neni tak markantní rozdíl jinak je to všechno marketingová masáž :)

to marwa: Mrkni sem http://avforum.zive.cz/forum-1703/TV-prijimace-a-projektory.html je tam hodně zkušenejch lidí který ti můžou poradit. Hlavně to neuspěchej..LCD se nekupuje každej den..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak rozdílů mezi LCD-led a LCD-ccfl se moc nenajde a nejedná se o zásadní rozdíly.. Ty nejdůležitější jsou asi kontrast,spotřeba a možná i trochu životnost jinak je to všechno marketingová masáž :)

To muze rict jen clovek, co nemel oba typy LCD pred sebou ;-) Rozdil v barevnem podani je kurva znatelny a rozdil v jasu jeste vetsi. Rozdil ve spotrebe taky dost znatelny - oceni a poznaji predevsim majitele note/netbooku..

A hlavne jeste vyhoda, kterou tu nikdo nezminil - LED podsviceni je zpravidla rovnomerne, to se o zarivkach rict neda.

Jinak, rekl jsi to spatne. LED se jeste vyviji a UZ TED JSOU LEPSI, nez CCFL. CCFL se uz nevyviji a vyvijet nebude - je mrtve a nikdy lepsi, nez LED nebude. Je hovadina investovat do neceho, co je "out", co jde pryc, co je mrtve a co je horsi a uz se nebude vyvijet ;-) LED jelikoz se vyviji a uz ted je lepsi, tak muze byt jedine jeste lepsi ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na oba typy v Sony v Olimpiy a rozdíl byl sotva znatelnej a to spíš byl je v nastavení.. CCFL měla Bravia engine 3 a 10 bit panel a barvy měla tak parádní že nějaká LED Sharpka se může jít zahrabat.. U nás v Datartu měli Sharpku LED 40" za 16K myslíš že bude mít lepší obraz než Sonka CCFL 40" za 25K?

edit: jako neříkam nějaká pořádná LEDka bude mít určitě lepší obraz než CCFL ale zatim to zas takovej rozdíl prostě neni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je rozdil se na to koukat v obchode, kde svitej bile zarivky a je rozdil se na to koukat doma ve tme, jak se na filmy normalne kouka. Je taky rozdil koukat na nejakou TV H@vna nebo co to tam maji pustene a poradny film, kde jsou pekne (tmave) sceny.

Je to jak kdyby jsi testoval Hi-Fi soustavu hned vedle pustene cirkularky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám s tím teechnické zkušenosti, ale co jsem viděl v obchodech (LED) nbo u známých (LCD) tak vždy LEDka vynikala v celkové plynulosti obrazu, spotřebě a pak i velikosti (tloušťce) televize. Jen je dražší no.

Určitě jdi do LED. Teď už se i ty nejjednodušší LEDky dělají alespoň 100hz, což je většinou koro dvojnásobek co LCD, má věrnější barvy a obraz mi přijde plynulejší než kdekoli jinde. S černou nevím, přišla mi podobná té na plazmě (kterou mám doma, ale starou, takže nevím jak to mají nové).A největší výhoda je tloušťka tv, která může být i dva-tři centimetry, což ti nezabere už téměř žádné místo (de facto je tloušťka dvojnásobek nebo trojnásobek šířky největšího konektoru který na tv je) A přijde mi, že se tolik nezahřívá.

Mluvím o LED které jou v obchodech, ne o technicky "správných" LED

A s 3D bych se tolik nezatěžoval, pokud to bude Bravia od Sony, možná bude mít vstup pro vysílač 3D (takže kdyžtak dokoupíš), a obecně vzato si myslím, že 3D ještě není tak daleko, aby to bylo lepší než 2D (Co do sledovatelné doby a kvality hloubky). O 3D sem taky přemýšlel, 3D vidím, ale nepřijde mi to ještě ono. hezké to je, ale tak na předvedení se, nebo v kinech, ale v domácích rozměrech a ještě s brýlemi na očích mi to nepřijde dost pokročilé (a taky nemusíš 3D vidět, nebo z toho mít malé zdravotní problémy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mám LCD za pár korun a čekám na rozšíření technologie OLED. LCD mi zatím bohatě stačí i když, samozřejmě, pošilhávám po LCD s LED podsvícením a s 3D ... ale asi se na to vykašlu.

Kdybych ale TV kupoval, asi bych se neovládl a koupil s LED podsvícením - mám sklony kupovat poslední technologické hity ... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mám LCD za pár korun a čekám na rozšíření technologie OLED. LCD mi zatím bohatě stačí i když, samozřejmě, pošilhávám po LCD s LED podsvícením a s 3D ... ale asi se na to vykašlu.

Kdybych ale TV kupoval, asi bych se neovládl a koupil s LED podsvícením - mám sklony kupovat poslední technologické hity ... :-)

Asi tak na co teď vrážet větší peníz do LED, když tu co nevidět máme OLED a jelikož to bude zas technologický hit tak podle toho bude vypadat i cena:roll: řeším to stejné jestli vrážet do LED nebo si počkat na OLED ale s takovou bych mohl pořád čekat.. takže otázkou je vyplatí se teď utrácet za LEDku? Přece jen to není věc co se kupuje jak rohlíky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu