Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

F1 2010


CZEndy

Recommended Posts

Podle mě je to přesně v tom co píšeš.

Chce to jezdit a jezdit. A pokud se ti nějaká zatáčka nezdá, tak jí příště zkus projet znova. Já nejlíp poznám jak mám jet, když jsem v závodě. Vidíš jak ti ta formule před tebou odjíždí, nebo jak jí naopak dojíždíš. Pokud se přibližuješ, bude to známka toho, že máš zatáčky zmáknutý, no a pokud se vzdaluje, tak je asi někde chyba a je dobré se k tomuto místu buďto vrátit hned pomocí flashbacku, nebo si na to posvítit v dalším kole. Já jezdím cca týden 1 hodinu denně, a snažím se tak, že jsem včera teprve dojel 2 závod, který je v Austrálii. Chce to trénink. Pokud člověk jezdí s "béčkovou" formulí na odpovídající obtížnost, nezbívá, než se prostě smířit s místem nejlépe do toho 12 místa.

A co se týče systému, jsem malinko zklamán. Absence safety caru, vlajek vlajících při problémů. Člověk ani vlastně nepostřehne že SC chybí. "umělá inteligence" jezdí natolik dokonale, že pokud já někoho vysloveně nesprasím, tak se během závodu nic nestane. Dojedou všechny auta. To je blbost. To se snad v žádný reálná GP nestalo. A co teda mě s.re absolutně nejvíc je absence modrých vlajek, jak v kvalifikaci, tak v samotném závodě. Když si jen tak jezdím na lehčí obtížnost a dojedu kluky o jedno kolo, tak mi neuhnou. Naopak se ještě předemě nase.ou a blokujou. To je opravdu nereálné.

Ale jinak povedené. Třeba příští vydání bude o něco líp :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 171
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Ovšem já jako naprostý amatér v tomto žánru her mám trochu problém. (naposledy jsem hrál závodní hru na PSOne a to GT2, takže už je to pár let co jsem si virtuálně sedl za volant, tedy ovladač...). Musím říci, že mi hra dělá značné problémy. A to i přes to, že jsem si na první jízdy zapl všechny pomocníky nabízené systémem. Ovšem s brzdícím pomocníkem jsem odjel pár kol a usoudil jsem, že pokud hru hrát s tímhle, tak to už ji nemusím hrát vůbec... Takže to jsem vypl. No, mám zasebou asi půl hodiny na prvním tréninku v kariéře a skoro vždy mám skoro nejhorší čas :( Takže jsem vás chtěl poprosit o pár rad pro začínajícího hráče této hry... Myslíte, že uspěch je v neustálém ježdění a ježdění nebo jen v přesnosti prosjíždění zatáček atd?

Díky

Je to tak, jak psal kolega výše. Důležité je poznat dokonale všechny tratě. Pokud jezdíš kariéru, tak určitě před každou velkou cenou absolvovat alespoň několik kol v tréninku. Ve druhé sezóně už na tom je člověk potom značně lépe, protože má všechny tratě pořádně projeté a jde to opravdu znát na výkonech.

Jinak pokud jezdíš na gamepadu a nemáš volant, tak je strašně důležité se naučit tu formuli řídit plynule, tak jakoby si měl volant. Nesmíš analogem cukat do stran při zatáčení ,ale musíš ho jakoby pořád držet směrem nahorů a při zatáčení tím analogem z hora pomalu mírně kroužit do stran. Nevím jestli jsem to popsal tak, aby šlo pochopit jak to myslím, ale snad ano :D

"umělá inteligence" jezdí natolik dokonale, že pokud já někoho vysloveně nesprasím, tak se během závodu nic nestane. Dojedou všechny auta. To je blbost. To se snad v žádný reálná GP nestalo. A co teda mě s.re absolutně nejvíc je absence modrých vlajek, jak v kvalifikaci, tak v samotném závodě. Když si jen tak jezdím na lehčí obtížnost a dojedu kluky o jedno kolo, tak mi neuhnou. Naopak se ještě předemě nase.ou a blokujou. To je opravdu nereálné.

Ale jinak povedené. Třeba příští vydání bude o něco líp :)

Tak to by mě zajímalo jak si na tu absenci modrých vlajek přišel. Pokud člověka předjíždí o kolo a nenechal by je projet, dostane penalizaci. A pokud naopak člověk někoho předjíždí o kolo, tak AI naprosto viditelně extrémně zpomalí a nechá tě předjet. Takže je to reálné. Jinak chyby AI dělá, ale je pravda, že jen opravdu málokdy ta jejich chyba skončí tak, že by nedokončili závod.

Ale je to první díl od codemasters, museli toho udělat opravdu hodně, ale teď už se do dalších dílů budou moci soustředit hlavně na vylaďování a doplňování věcí, které komunitě ve hře chybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to by mě zajímalo jak si na tu absenci modrých vlajek přišel. Pokud člověka předjíždí o kolo a nenechal by je projet, dostane penalizaci. A pokud naopak člověk někoho předjíždí o kolo, tak AI naprosto viditelně extrémně zpomalí a nechá tě předjet. Takže je to reálné. Jinak chyby AI dělá, ale je pravda, že jen opravdu málokdy ta jejich chyba skončí tak, že by nedokončili závod.

Ale je to první díl od codemasters, museli toho udělat opravdu hodně, ale teď už se do dalších dílů budou moci soustředit hlavně na vylaďování a doplňování věcí, které komunitě ve hře chybí.

No tak to se na ty modrý vlajky budu muset soustředit asi víc.

A co se týče vylaďování, asi by byli blbý, kdyby v tý hře nepokračovali dál. Teď maj engin a podle mě slušněj základ, se kterým se dá pracovat. Podle mě je to jedna z nejlepšíh her tohoto roku i přes to, že má nějaké ty chybičky. Dyť pořádné formule tu nebyli tak 10 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak pokud jezdíš na gamepadu a nemáš volant, tak je strašně důležité se naučit tu formuli řídit plynule, tak jakoby si měl volant. Nesmíš analogem cukat do stran při zatáčení ,ale musíš ho jakoby pořád držet směrem nahorů a při zatáčení tím analogem z hora pomalu mírně kroužit do stran. Nevím jestli jsem to popsal tak, aby šlo pochopit jak to myslím, ale snad ano :D

Díky moc, tohle jsem potřeboval vědět. Právě při zatáčkách s tim analogem stašně cukam a je to dost neefektivní... Zkusím to, jak radíš a snad to bude lepší.

Jinak, jaké je to na volantu? Nářez? Už jsem po nějakém koukal a co tenhle http://www.alza.cz/mad-catz-xbox-360-mc2-microcon-racing-wheel-d173401.htm ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, tohle jsem potřeboval vědět. Právě při zatáčkách s tim analogem stašně cukam a je to dost neefektivní... Zkusím to, jak radíš a snad to bude lepší.

Jinak, jaké je to na volantu? Nářez? Už jsem po nějakém koukal a co tenhle http://www.alza.cz/mad-catz-xbox-360-mc2-microcon-racing-wheel-d173401.htm ?

Určitě to tak zkus a zvykni si na to, protože to je asi jediný způsob, jak jezdit na gamepadu plynule a částečně tím nahradit právě tu plynulost s jakou se hraje s volantem. Já mám volant koupený, musím počkat až dorazí, podařilo se mi koupit na aukru microsoft wireless racing wheel, což je pro evropany asi nejlepší možný volant pro xbox, protože ten fanatec 911 porsche nebo jak se přesně jmenuje je sice prý nejlepší, ale v evropě takřka nesehnatelný. Ten mad catz volant je prý špatný a nemá ani force feedback, jenže je to pro čechy asi jediná dostupná možnost a za ty peníze se asi vyplatí. Ale těžko říct, sám s ním osobně zkušenosti nemám.

jak je to s temi RD Path?moc to nechapu vetsinou pri kazdem vikendu mi to napise nejakou vyzvu dam aceppt splnim to a co potom?

No to taky moc nechápu, protože už začínám třetí sezónu, skoro každý druhý závod při treninku mi řeknou, že je třeba otestovat nějaké vylepšení pro vůz, vždycky dám accept, splním to, ale nikdy jsem si nevšimnul, že by se něco stalo. Navíc úplně pokaždé se název toho vylepšení jmenuje "new throttle map settings" Tak těžko říct co z toho je nějaký bug. Každopádně čas od času člověk dostane od týmu nějaký balíček vylepšení během sezóny, ale zdá se mi, že to nijak s těmi RD úkoly, které člověk dostává v tréninku nesouvisí. Takže nevím nevím.

A ještě. Neví někdo, na co jsou ty levely, co se načítaj po závodě? Mě napadá že to je na výběr stáje do další sezóny, ale to je jen výstřel do tmy.

PS: už někdo jezdíte druhou sezonu?

Ty levely jsou tvoje reputace, je to jak si psal - čím vyšší level reputace, tím větší zájem o tebe bude, začne se o tebe zajímat více stájí, budeš dostávat lepší kontrakty atd. Já právě začínám jezdit třetí sezónu. První sezóna za HRT nebyla nic moc, skončil jsem v celkovém hodnocení myslím na 17.místě. Ale měl o mě po sezóně zájem Lotus, tak jsem přijal a protože už jsem po první sezóně měl daleko lépe naučené všechny tratě, tak jsem ve druhé sezóně začal jezdit lépe a skončil celkově na 6.místě. Bohužel jsem v průběhu sezóny nechtěně zmáčknul přijmutí kontraktu u lotusu na další sezónu, takže mi nezbývá ni jiného než třetí sezónu opět odjet v Lotusu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra! Prosím poraďte mi. Včera jsem jel kvalfikaci na první závod v kariéře (Bahrain). K mému úžasu a nadšení jsem dojel druhý! Ale, dnes zapnu F1 a v garáži u srovnání mého Team mate a mě, tak mám out qualification - 1 a bílej puntík u toho. A nejhorší na tom je, že teď stojim na startu prvního závodu na 22 druhém místě!!! Vůbec nevím co se stalo. Včera jsem prostě odjel kvalifikaci na 2. místě dokonce jsem i dělal rozhovor s médii na něco ve smyslu, že to je dobrý výsledek taky padlo, ale prostě dnes tohle... Takže se vás ptám, co to je? Je možný, že jsem dostal penalizaci od komisařů? (většinou ji ale dostávám za zkracování kola přímo při závodě) Ovšem už si to přesně nepamatuju ale klidně se mohlo stát, že jsem při kvalifikaci do někoho nechtěně drcnul...Jde to nějak zjistit? Nebo nemá na to vliv mé vylouční v tréninku? (Omylem jsem zastavil uprostřed trati a nechal to být, tak mě z něj vyloučili)...

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže vyloučení v tréninku znamená tedy rovnou disvalifikaci v qvaldě? Nebo jen sekundovou penalizaci? Así si holt dám restart kariéry... Chci to mít vše pořádný.

Jinak co ještě znamenají ty puntíky v tom team mate? 6e když jich budu mít pět tak mě vyhodí?

Je lepší si nastavit zástavku v boxu sám a nenechávat to defaultně, protože v defaultně nastaveném kole zajíždějí do boxu většinou půlka jezdců a ty prostě čekáš, až ostatní projedou a pak těš teprve vypustí - Doufám, že to do budoucna opraví. Já to řeším tak, že ze začátku jezdím s PRIME pneumatikami a do boxu jezdím tak okolo 10 kola.

Prosim tě, takže ty jezdíš s prime a pak přezuješ na option (nebo jak se to píše) ?

A ještě pls poradili by jste mi někdo s nastavením auta na počasí třeba když mám 0% šanci na dášť a na trati 33°C tak mám auto nastavit max. na dry?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou ty závažnější tresty z tréninků atd znamenají posun na startovním roštu o určitý počet pozic dolů, takže tohle se stalo tobě. Co se týče "puntíků" tak je to právě naopak. Čím více puntíků máš, tím lépe. Je to porovnání s tvým týmovým kolegou. to out raced a out qualified znamná kolikrát si ho překonal v kvaldě a kolikrát v závodě (pokud je to na tvé straně, ty stejné udaje na jeho straně logicky znamenají kolikrát překonal v kvaldě a závodě tebe) Pokud budeš v průběhu seźony lepší než tvůj týmový kolega, staneš se týmovou jedničkou. (Budeš třeba moci určovat jakým směrem se bude tým soustředit na vývoj nových vylepšení atd)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to se na ty modrý vlajky budu muset soustředit asi víc.

A co se týče vylaďování, asi by byli blbý, kdyby v tý hře nepokračovali dál. Teď maj engin a podle mě slušněj základ, se kterým se dá pracovat. Podle mě je to jedna z nejlepšíh her tohoto roku i přes to, že má nějaké ty chybičky. Dyť pořádné formule tu nebyli tak 10 let.

No pozor, celá F1 jede na enginu z Gridu, takže nic od základu nedělali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bral jsem to obecně, jasně, že by se i AI mohla ještě v určitých aspektech vyladit.:D Ale myslím, že AI je právě jedna z věcí, která se jim poměrně povedla. Každopádně už teď jsem zvědavý na další díl, protože pokud by alespoň z části odstranili některé problémy, které má F1 2010 a přidali alespoň část nejdůležitějších věcí, které si komunita přeje, tak by to byla prvotřídní hra :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jsem se chtěl zeptat, když zajedu v tréniku třeba jen 3 kola a pak ho přeskočím rovnou na kvaldu, dostává se taky nějaká penalizace? Nebo to vůbec nevadí?

ne nevadi to..muzes zajet jenom jedno nebo klidne zadne mereno kolo a pak skocit do kvaldy bez penalizace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Kua dnes som skoro ten volant dolamal od nervov. Este ze som taky kludas. Vysvetlim. Hral som catalunu kvalifikacia super pole no bohuzial na makkych gumach. Takze aj do pretekov som musel ist s makkymi. A tam bol kamen urazu. Kedze musim zmenit strategiu kvoli bugu s boxami na vacsi pocet kol na makkych gumach gumy tolko nevydrzia a hodne stracam. Ked som dal ist do boxov skorej tak ma vsetci bredbehli a uz som ich nedokazal dobehnut. Hram s manualnou prevodovkou. Dalsi bug je ze ked vychadzam z boxov tak mi to same chvilu radi ale prilis neskoro zaradi dalsiu rychlost a tam straacam najviac. Proste otacky na plne a nic asi 2 sekundy idem na max otackach a az potom preradi a to sa opakuje niekolko krat a vsetci sa okolo mna minaju ako nic. Tak som nechal strategiu tak ako bola nastavena default a samozrejme v boxoch som bol vybaveny za 4s ale von ma pustil asi az za 8,5s takze ma predbehol Alonso. No a s vypetim vsetkych fyzickych a dusevnych sil som skoncil 2. Kua ale to bolo asi 100x opakovat start. By som tych programatorov nakopal do zadku za takyto grc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som hral MONACO. fuuu tak to je fuska teda aspon pre mna. inteligencia protivnikov profesional ale napokon asi 5 kol pred koncom sa mi podarilo predbehnut Hamiltona a vyhral som. Ale potom som si pustil replay a co som nezistil.

To sa mu to preteka ked je neznicitelny.A to kazde kolo.Ja troska skrknem a je spojler fuc a on?

Vsak pozrite a posudte sami.

http://www.youtube.com/watch?v=T9BWDs5Zb9c

http://www.youtube.com/watch?v=-m0iGAbSy2o

Mali by to vidiet v Codemaster aby videli co zhotovili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni, kteří by rádi změřili své jezdecké schopnosti mají možnost, jelikož je vytvořena soutěž pro všechny hráče F1 2010 na xbox360 a PS3. Jedná se o OFFLINE soutěž s tím, že se zasílají nejrychlejší časy v určitém termínu. Zatím probíhá zkušební kolo. Hlásit se můžete zde: http://console-forum.net/tema/104054-cf-soutez-formula-1-2010-ps3-amp-xbox360-zkusebni-kolo-2-do-24-10

* Snad nevadí Tekku, že jsem to tady napsal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak skvělé zprávy pro všechny hráče F1 2010 na všech platformách. Codies už mají dokončený patch a co nevidět jej vypustí do světa!! Opravili spoustu bugů a nepříjemností, například:

- bug v boxech, kdy vás mechanici něchtějí pustit než projedou všechny ostatní vozy.

- bug, kdy někteří AI jezdci během suchého závodu nezajedou vůbec do boxů na povinnou výměnu pneumatik.

- jedna z hlavních věci, které byly kritizovány a sice to, že chyběli rozestupy mezi jezdci. Takže člověk nevěděl o kolik sekund je před a za člověkem jeho soupeř.

- snížena četnost výskytu prasknutí pneumatik

- AI bude více podléhat poškození vozu, častěji bude chybovat a poškození bude mít větší vliv na jejich časy.

- ztíženo chování vozu za hustého deště.

- v time trialu už se nebude stávat, že by vám po vyjetí z tratě nepočítali i následující kolo.

atd atd

To je skvělá zpráva a jsem rád, že Codemasters opravdu poslouchali komunitu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu