Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Nakupování PS3 her ze zahraničních e-shopů.


fossie

Recommended Posts

Ahoj, poslední dobou řeším jeden problém. Chtěl bych si koupit pár her z anglických e-shopů, ale nevím jak je to s poplatky doprovázejíc platbu kartou (jinak to ani nejde:((). Dejme tomu, že bych si koupil hru za 10Ł z www.thehut.co.uk . Kromě poštovného, které činí směšných 99p, co všechno ještě zaplatím? Jsou tu nějaké poplatky k bance, nebo něco jinšího? Jaké máte obecně s nakupováním her v zahraničních e-shopech zkušenosti? Je zde nějaký problém ohledně PAL(v tomto se absolutně neorientuji)? Jaké e-shopy se vám osvědčili? Děkuji všem, kteří minimálně dočetli tenhle příspěvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem novacek a v zahranici nakupuji pravidelne... Dost informaci o dobrych UK shopech je zde: Kde nakupujete hry pro Playstation3?

Moje oblibene UK shopy:

http://www.zavvi.com/, http://www.game.co.uk/, http://www.gameplay.co.uk/

O vikendu jsem koupil na zavvi.com PES 2011 za 550Kc a Racket Sports (Playstation Move) za 470Kc vcetne posty... ;) Nejradeji platim pomoci PAYPALu, ale u techti UK obchodu to nelze, takze si banka, respektive VISA strhava nekolik % za transakci. Ted presne nevim kolik, cca 2-5%. Ale porad se to vyplati... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupuju hry už jenom z UK. Teda spíše kupuju hry na PC. Hlavně ty, které jsou už třeba půl roku staré, jsou tam mnohdy skoro o polovinu levnější než tady. Bohužel. Ale je taky pravda, že někteří prodejci si to uvědomují a pak je riziko, že koupíš sice hru z našeho kšeftu, ale bude to defacto UK verze. Technicky s tím problém není žádný, pořád nepochopím, jak eshop u nás může chtít za poštovné 120 a víc peněz a z UK je to za 1 libru. Co je skladem, je většinou do pár dnů doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a banka vám další peníze nestrhne? Všude co jsem četl tak za platbu do zahranici v jinsi měně si každá banka účtuje minimálně 200 kč a pak je to procentuálně .. týká se to i placení za hry v UK eshopech? nebo je to něco jinšího .. popř. jaká je nejvýhodnější banka na nakupováni her v UK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

banka strhava poplatky pouze pri prevodu penez z uctu na ucet pri platbe kartou je platba zdarma a to i do zahranici, tohle je jeden ze zakonu, ktery museji banky dodrzovat od minuleho roku z listopadu. Jedinej problem, kterej muze nastat fossie je ten, ze ty zahranicni shopy muzou pred prvni provedenou transakci po tobe chtit kopii vypisu z uctu naskenovanou, nebo neco podobnyho, ale na to vetsinou upozornujou emailem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mě velice potěšilo th0ca :)) ohledně toho naskenovaného výpisu z účtu .. požaduje to thehut.co.uk, nebo www.zavvi.com ? jinak díky všem, kteří mi poradili :)) jenom kdyby náhodou tu byl ještě někdo s CSOB jen pro potvrzení že to opravdu nestrhavaj :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O vikendu jsem koupil na zavvi.com PES 2011 za 550Kc a Racket Sports (Playstation Move) za 470Kc vcetne posty... ;) Nejradeji platim pomoci PAYPALu, ale u techti UK obchodu to nelze, takze si banka, respektive VISA strhava nekolik % za transakci. Ted presne nevim kolik, cca 2-5%. Ale porad se to vyplati... ;)

Kolik jsi prosím na zavvi.com platil poštovné?

Jak to máte když tak s poštovným na jiné zahraniční obchody?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
O vikendu jsem koupil na zavvi.com PES 2011 za 550Kc a Racket Sports (Playstation Move) za 470Kc vcetne posty... ;)

Ale metrovýho kapra jsi nechytil, že ne?

Mohl bys nám říct, u které to banky ti prodávají libry za 27,70Kč? :roll:

@th0ca: To není úplně standardní postup. Při placení kartou po internetu probíhá alokace hrazené částky na tvém účtu a poté obchody vyřizují objednávku. Pokud proběhne alokace bez problémů, není důvod pro žádné další ověřování. Pravděpodobně zavedli takové pravidlo na zmiňovaném obchodu pro nově registrované, případně to můžou dělat namátkově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

drak3go: Kapr nebyl skladem... Platil jsem v EURech!

PES 2011: Pro Evolution Soccer - EUR 20.95 = presne 556Kc

Racket Sports (Playstation Move) - EUR 18.45 = presne 493Kc

Tedy z uctu u mBANK se mi strhlo 1049Kc. Placeno v EUR kvuli mensim prevodum u me banky, pri platbe v LIBRACH by se castka prevadela na EURA a z EUR na KORUNY. Kdyby nekdo dalsi neveril, tak poslu screen. Uf... :ziped:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
Kapr nebyl skladem... Platil jsem v EURech!

PES 2011: Pro Evolution Soccer - EUR 20.95 = presne 556Kc

Racket Sports (Playstation Move) - EUR 18.45 = presne 493Kc

Tedy z uctu u mBANK se mi strhlo 1049Kc. Placeno v EUR kvuli mensim prevodum u me banky, pri platbe v LIBRACH by se castka prevadela na EURA a z EUR na KORUNY. Kdyby nekdo dalsi neveril, tak poslu screen. Uf... :ziped:

No a na co myslis, ze jsem poukazoval? 470 = 493? :roll:

Mozna se ti +-20Kc nezda jako podstatne, ale pokud jsi nekdy tady na foru prodaval hry, anebo to planujes udelat, tak poznas, ze lidi na tomto foru licituji i o desetikoruny :-)

A jeste aby to nematlo ostatni ti trochu poopravim tvoje vypocty:

Racket Sports (Playstation Move) - EUR 18.45 + doprava 1.15 = 19,60 = presne 493Kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
No popravde tech cca 20Kc jsem moc neresil, kdyz si uvedomis, ze treba na PLAYCENTRUMU za PES 2011 a Racket Sports (Playstation Move) zaplatis 2298Kc + postovne! Takze usetreno cca 1250Kc. :wohow: Asi tak... ;)

Ja jsem ale nezpochybnoval vyhodnost nakupu na nekterych zahranicnich shopech, o tom neni pochyb, jen kdyz uz se tu probirate cenama, prevodama v bankach a poplatcich za transkace v cizi mene, tak jsem si rikal, ze by bylo vhodne mit co nejpresnejsi informace. Nic vic, nic min :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

ahoj, jakou mate zkusenosti s dodanim zbozi z UK docela bezne nakupuju pres ebay z USA ale objednal jsem z dvd.co.uk a game.co.uk z kazdyho shopu jednu hru a jeste mi ani z jednoho shopu hra nedorazila, jsou to uz tri tydny. Chodi to jako obycejny balik nebo doporucene? Uz zacinam mit pocit ze mi to snad nekdo krade ze schranky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, jakou mate zkusenosti s dodanim zbozi z UK ....

Občas něco nedorazí, ale přímo z gamu by to mělo dorazit do 2-3 dnů, v tomhle období před Vánocemi, tak do 5-9 dnů, to už je na celnici. Ale ještě se mi nestalo, že by mi od nich něco nedorazilo. Spíš bych viděl problém někde jinde, jak jsi napsal...

Zkus jim napsat, uvidíš, co ti odpoví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu