Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Ventilátor mod a další předejití YLOD


holub

Recommended Posts

Čau,tak dnes se mi ho uspěšně podařilo rozchodit - nyní si dokážu sám nastavit ventilátor na max otáčky.Já vim ted už trivialní zaležitost ale zkuste někdo najít tutorial.Nikde nic.Takže kdo tu s tím máte nějaky zkušenosti tak prosím pište.

V případě zájmu až se mi to podaří doladit podle představ (externí panel s tlačítky přepínaní a potenciometrem nastavovaní otáček).

Představuju si to nasledovně - Přepínač bud si to bude regulovat konzole nebo vaše vlastní nastavení kde bude určené minimum otáček - co nejvyšší v poměru s rozumnym hlukem + vlastní regulace kolečkem potenciometru až do maxima až kdy je konzole už hodně slušný vysávač.

zatím to mám akorát přes draty bud to co si reguluje konzole nebo si to přepnu a jede mi to na plnej kotel,ale to se nedá poslouchat proto to chci ještě doladit.Dál planuju vyříznout v zespod v kastli díru a nahánět ventilátoru vzduch ještě přídavným ventilátorem 14cm cca 4cm vzdaleným (s mezerou aby se moc nenarušovalo proudění) od toho v konzoli + prořezat mřížky a konzole bude nastojato + samozřejmě teplovodivá pasta a použil jsem mín topicí zdroj.TAkhel doufám předejdu konečně tomu debilnímu YLOD.a asi nějakej case tunning určitě zkusím

CHci ale vědět jestli už tu s tím nekdo má zkušenosti,abych neřešil zbytečně už vyřešené.

Třeb by se mohl udělat nějakej tutorial celej ,ale raději bych to dal někam na web než sem,tak jestli máte někdo zajem mi pomoc.Není potřeba kupovat drahý 19ti lopatkový ventilátor nebo konzoli zatěžovat externími ventilátory či další pochybné metody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo dám,neměl jsem čas ještě na to to dodělat.Nejsem si jist jestli to opravdu funguje tak jak si myslim.Ten ventilátor je totiž pořád pod stalim proudem 12V a ve 3tím drátě de malé napětí(cca >3v) ,čím víc se zvýší tím víc má konzole otáček.

No a určitě se to namáhá víc když se konzole zahřívá ,a že se starší konzole hřeje trochu vic jak když byla nová (proto spousta lidi řeši problem proč jim tak fučí ventilator,a pomaha vyčištění a vyměna pasty mezi cpu a chladičem) deska při zahřatí ma tim padem logicky tendenci se kroutit,avíc proč jsou všude na forech jak předejít ylod tydle věci a rady s chlazenim ? a co jsem četl na zahraničnim foru tak spousta lidí toto děla po opavach ylod.Jinak když je větrák na plnej výkon tak je konzole naprosto chladná i při hodně vysoke zatěži,hral sem hodinu v kuse hry a pohoda akorát ten kravál se nedal vydržet.Uvidíme jak dlouho mi konzole vydrží,mám ted 2,5 roku sterj fat 60gb s bd mechanikou a zdrojem z jinyho rozbityho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

legioncze má pravdu jde o to že pod cpu a gpu je mnohem vetsí teplota než na vrchu cipu kde se odvadí teplo , tím se zahrivá deska pod cipy a tím pádem i spoje mezi samotnou deskou a cipy , u PS3 je ješte ta nevyhoda že ty cipy jsou směrovany dolu a mam pocit že i to neni uplne ideální pro tento jev kteremu řikáme YLOD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

holub: a je to napětí na třetím drátě stabilní? Není to signál (kterej určuje svou frekvencí rychlost otáčení)?

http://forums.afterdawn.com/t.cfm/f-153/ps3_fan_fix_v4_2-873420/

Podle tohodle to nevypadá, že by to šlo řešit jednoduše potenciometrem na třetím vodiči.

sinistracz: Teplota pod čipama neni v žádným případě větší jak na druhý straně (od toho je tam headspreader a několik vrstev teplovodivý pasty). :)

Na ty čipy vzhůru nohama je jednoduchá pomoc - mít konzoli vertikálně (a bude to lepší i pro heatpipe).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upresnim to: Teplota ma urcity vliv na vsechny poruchy, ale na YLOD ne tak zasadni. Spousta lidi si to mysli a plete se. Timto upravenim chlazeni pomuzes konzoli, ale neodstranis dalsi YLOD, stezi ho trochu oddalis. Tak ci onak, jednou to potka kazdeho, vcetne nas, dokud to Sony nejak neposefuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LegionCZE: No to není pravda. Jestli konzole zůstane chladná, tak se nebude BGA ani deska prohybat a tím pádem nevznikne žádný namáhájí spojů pod ním.

No a jak si psal, že YLOD neni RROD ... jo, je to úplně ta samá závada (až na to, že ps3 to ohlašuje rozsvícením červený i zelený diody zároveň a XBox 3 červenejma). :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LegionCZE: No to není pravda. Jestli konzole zůstane chladná, tak se nebude BGA ani deska prohybat a tím pádem nevznikne žádný namáhájí spojů pod ním.

No a jak si psal, že YLOD neni RROD ... jo, je to úplně ta samá závada (až na to, že ps3 to ohlašuje rozsvícením červený i zelený diody zároveň a XBox 3 červenejma). :-)

To sice je pravda, ale zas vymýšlet takovéto nejrůznější nápady mi nepřijde dvakrát efektivní. Mimochodem, nejsem tak technický znalý, takže za všechny další omyly se omlouvám :D

Myslím tu příčinu, když se přehřeje Xko, tak prostě odejde (ne samozřejmě okamžitě), PS3 ti může zhasnout i při zapínání konzole, v podstatě nemáš šanci poznat, že je YLOD na spadnutí, u Xka tu jsou náznaky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu