Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Asus p5ql - em deska mi nerozjede 8gb ram


neo.a

Otázka

ahoj, název napovídá... mám základní desku ASUS P5QL-EM 
Ramky ddr2 nebo-li   Dual-channel DDR2 1066(O.C.)/800/667
momentálně tam mám kingston set 4x1 gb tudíž mám 4 gb ramek... což mi nestačí a deská má podporovat i 8gb..
Teď posledně jsem byl u známýho který měl set 4x2gb ddr 2 800mhz ale jakmile jsme je dali do desky tak se počítal sice zapl ale nenaběhl.. naběhl jen když jsme dali 2x2gb což bych si moc nepomohl.... i když jsme obsadili 3x2 gb tak se stejně pc nezapl.. prostě jakmile přesáhnu ty 4gb tak se mu nechce přitom by to mělo jít... 
Někdo mi říkal, že by byla potřeba aktualizace biosu.. co si o tom myslíte vy? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Ty RAMky cos tam měl jsou SS nebo DS (čipy na obou stranách nebo jen na jedný straně ram)? Některý MB měli dřív problém s DS RAM tak ještě na tohle se podívat. viz Asus : Due to chipset limitation, this motherboard only supports up to the total of 4 ranks (4 sides in total) of RAM at max. = buď 4 x ramky SS nebo 2 x DS ......... Co se týče BIOSu tak není na škodu udělat update, ale je otázka zda to v tomto případě pomůže, historie BIOSů na Asus webu žádnej problém s RAM neřešila teda podle toho co píšou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu