Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Odstranění škrábanců z Blu-ray disků možné? Jak?


zower

Otázka

Ahoj, vyměnil jsem hru a po důkladnějším zkouknutí, má hra škrábanec, mám rád hry když jsou co se disku týče bez problému (hra normálně běží o to nic) ale je nějaká možnost jak opravit ten škrábanec? četl jsem o zubní pastě, banánu a tak, ale zkoušel jste to někdo? škrábanec není nijak hluboký, povrchový...

EDIT: ještě dotaz, není možný, že by třeba v půlce hry přestal disk fungovat? (nevím jak to čte disk, jestli "od středu-začátek hry až po okraj?") možná je tohle uplná blbost, ale někdo mi to třeba budete umět vysvětlit... ptám se z důvodu jestli mám čekat že mi to po pár dnech hraní třeba nehodí error že to nemůže přečíst nějaký data z disku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 1

Existuje několik způsobů, jak škrábance odstanit. Prodávají se speciální pasty nebo jiné přípravky, potom dost lidí používá třeba tu zubní pastu, přebroušení a čištění ultrazvukem. Na netu je hodně recenzí, jak zkoušeli CD opravit pomocí pasty a někdy výsledky byli dobré někdy stejné jako před testem, se zubní pastou to je taky tak nějak, ale za tu nic extra nezaplatíš, prostě to skusíš a buď to bude lepší nebo ne, za zkoušku nic nedáš. Dál se taky dají opravit ultrazvukovými čističi nebo již zmíněnou "bruskou". Nejlepší opravou je to přebroušení, kdy se vrsta na CD drobet změnší a tím se odstraní škrábance, ale sníží se celková tloušťka CD. Tohle ti by ti měla být schopna udělat každá prodejna her ( třeba JRC... ), ale poplatky se zde mohou lišit. Někde jsem četl, že třeba v nějakých knihovnách či co je mají taky, ale tomu moc nevěřím. Popř. skusit nějaký servis, jestli by to udělali. Jestli na to tu mašinu mají tak pak je to jen otázka jejich ceny za opravu CD, ale CD potom bude jako nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Kdysi na PS3 jsem koupil tuším fifu za pár korun a co se dalo čekat byl škrábanec skoro přes polovinu čtecí plochy disku a že byl celkem hluboký. Hra ale jinak běžela dobře a žádné škubání nebo zamrzání tam nebylo.
Co se týče opravy disků tak určitě to jde ale nejspíš jen u některých firem (snad JRC např.?) a poplatek je tam abych teď nekecal kolem 150,- , možná budou ostatní moudřejší.
Nebo potom koupit vlastní [emoji3]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
před 4 minutami, woodstock69 napsal:

Předpokládám, že to bude nějakej pidi vlasovej škrábaneček, kterej nebude mít na funkci žádnej vliv, takže bych to vůbec neřešil a ušetřených 50 Kč bych raději projedl či propil:)

Přesně tak, dokud hra bezproblému běži tak bych to nějak nehrotil a radši si koupil něco dobrého :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
před 12 hodinami, kopricek napsal:

Přesně tak, dokud hra bezproblému běži tak bych to nějak nehrotil a radši si koupil něco dobrého :)

No neni to uplně tak... je to sice na jednom místě ale řeknu třeba 1x2cm tyhle nitkový škrábance, nechápu jak to ty lidi dělaj já si ty disky dycky chránim jak blázen... doufám, že hra nezačne v průběhu hraní dělat problémy, jinak by mi to bylo jedno... a pokud to bude zlobit zajdu to nechat vyleštit... do jrc budu mít stejně cestu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
před 43 minutami, zower napsal:

No neni to uplně tak... je to sice na jednom místě ale řeknu třeba 1x2cm tyhle nitkový škrábance, nechápu jak to ty lidi dělaj já si ty disky dycky chránim jak blázen... doufám, že hra nezačne v úrůběhu hraní dělat problémy, jinak by mi to bylo jedno... a pokud to bude zlobit zajdu to nechat vyleštit... do jrc budu mít stejně cestu...

Tak jasný, jestli to bude dělat nějaký problém tak to určitě nechat opravit, ale jestli ti ta hra bezproblému běží i s menšíma škrábancema, tak bych to extra neřešil, záleží na tom, kdo to jak moc řeší, jestli je ta hra nová nebo jestli si ji koupil od někoho z bazaru za pár kaček. Osobně mam doma hru za 150 Kč z bazaru na ps3 a poškrábaná je docela dost, ale běhat běhá tak to nehrotim, protože jsem za to dal docela málo ( nová stojí +- 700 ). Na druhou stranu, jestli tě furt bude žrát ten pocit, že na tom disku jsou škrábance, tak to nech opravit, aspoň budeš mít klid s tím, že už tam škrábance nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu