Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS1-PS4, PSP a PSVita(TV) - modifikace, modchipy, tipy a diskuze


Skulltager

Recommended Posts

Asi má každý jiný zkušenosti. Na jiném fóru se tazatel ptal,že mu nejdou ukládat hry PS1 hrané na PS2. Bylo mu odpovězeno:

"Asi ti nefunguje ten port na to protože hraju na PS2 hru Tony Hawk Pro Skater 2 a je to cd na PS1 a normálně to uložím na kartu z PS2"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok díky,objednal jsem 1MB kartu.

Ještě řeším kvalitu obrazu (hry PS1). Z PS2 mám vstup do TV SCARTem.TV je LCD a obraz je dost rozhozený/roztřesený.Máte někdo prosím tip,jak TV nastavit,popřípadě vhodné propojení? PS1 byly hlavně určeny pro klasické TV (CRT 50mhz).

2.jpg

1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zakladem je CRT TV...na ps2 snadno sezenes komponent..ten je podstatne lepsi jak scart...u ps1 je to bud CRT nebo nejaky mod...nevim jestli existuje napr. HDMI mod pro ps1ale například pro N64 existuje a dramaticky to zlepsuje kvalitu obrazu, kde N64 uz v první rade ma mizernej vystup...

V podstate jde o kartu co prevede analogovy signal na digitalni do moderni TV..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, redroker66 napsal:

Ještě řeším kvalitu obrazu (hry PS1). Z PS2 mám vstup do TV SCARTem.TV je LCD a obraz je dost rozhozený/roztřesený.Máte někdo prosím tip,jak TV nastavit,popřípadě vhodné propojení? PS1 byly hlavně určeny pro klasické TV (CRT 50mhz).

2.jpg

1.jpg

Co tím myslíš rozhozený/rozostřený?

jestli myslíš to kostičkovaný GT, tak to v té době tak bohužel bylo, s tím nic neuděláš. Šlo to vylepšit RGB kabelem, ten vytáhl barvy a odstranil takové míné jakoby zrnení, pak jde ještě nastavit v ps2 smooting 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro PS2 existuje nekolik moznosti. Serazeno od nejhorsiho po nejlepsi.

  1. AV kompozitni kabel - dodaval se bud se zlutym cinchem nebo jako SCART
  2. S-Video kabel - mnohem lepsi obraz nez kompozitni kabel
  3. RGB SCART - prodaval se jen v evrope a je to jedna z nej moznosti. Originaly bohuzel nejsou skoro k sehnani a kdyz tak za velke prachy. Cinske kopie taky funguji, ale kvalita provedeni je spatna, jdou uz blbe zasunout do konzole a moc nevydrzi. Stoji ale par dolaru. PS2 musi byt nastavena na RGB mod.
  4. Komponentni AV kabel - asi nejlepsi moznost pokud tvoje televize ma tyto vstupy. Podporuje i vyssi rozliseni pro nektere hry (az 1080i). PS2 musi byt nastavena na YPBPR mod.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tento komponentní kabel?

komponentni-av-kabel-pro-ps2.jpg

Na TV má tyto vstupy

TV.jpg

Popřípadě, můžete sem nahodit screeny kabelů+označení? Díky.

před 3 hodinami, valis1 napsal:

Co tím myslíš rozhozený/rozostřený?

jestli myslíš to kostičkovaný GT, tak to v té době tak bohužel bylo, s tím nic neuděláš. Šlo to vylepšit RGB kabelem, ten vytáhl barvy a odstranil takové míné jakoby zrnení, pak jde ještě nastavit v ps2 smooting 

 

To kostičkování je mi jasný, takzvané polygony, na LCD je obraz opravdu otřesný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2018 at 2:04, valis1 napsal:

pamatuji si to z dob, kdy jsem hrál ještě na ps2, a že to bylo času. Ps1 hry se ukládají pouze na ps1 kartu, ps2 hry na ps2 kartu. Jediný co šlo je záloha ps1 savu z ps2MC ale přímo v konzoli, nikoliv v nějaké hře

Takže s tou kartou pro PS1 pro mě taky žádná výhra. Zakoupil jsem neoriginální kartu 1MB (origo už nikde nekoupím,ani bazar není) a po vložení do PS2 konzole žádnou kartu nedetekuje.Když pak zkusím ukládat v GT1,tak save normálně proběhne i s hláškou OK,pokud ale chci load,tak No data.Jediné řešení je asi PS1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam doma nejake fake pametovky na PS1 a normalne mi v PS2 funguji pro ukladani PS1 her. Zkus jinou, ja objednaval neco z Ebay a v pohode, ale jsou to sunty - nakoupim jich 5ks najednou a sem tam nejaka nefunguje. Pri te cene se to neoplati ani reklamovat (~25Kc kus). Na Ebay sezenes i jetou originalku za slusne prachy, viz treba tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2018 at 22:04, redroker66 napsal:

Takže tento komponentní kabel?

komponentni-av-kabel-pro-ps2.jpg

Na TV má tyto vstupy

TV.jpg

Popřípadě, můžete sem nahodit screeny kabelů+označení? Díky.

To kostičkování je mi jasný, takzvané polygony, na LCD je obraz opravdu otřesný

Tak pro mě bohužel nepoužitelný. Zapojil jsem výše zobrazený komp. kabel,na TV se zobrazí Component,ale tma. Asi tak před rokem jsem rovněž takto chtěl propojit VCR, tedy místo konektroru do PS2/3 je SCART,ale rovněž bez obrazu. Přitom když použiji normální kabel z PS1/2 a zapojím žlutý video cinch kabel do zeleného (Y) konektoru,tak obraz jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba je ps2 nastavena na RGB ...tohle sem mel třeba konkretne u ps3...přes hdmi hned detekovala obraz ale přes komponent nic...musel jsem si vygooglit jak ji resetovat respektive jak resetoval video output a potom normalne nabehl obraz přes komponent...mozna ten samy pripad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Presne tak PS2 musi byt v nastaveni nastavena na component, pokud je na rgb tak obraz nenajede. Kdyz mas i av kabel je to jednoduchy, pripojis av kabelem a prenastavis to. Pokud nemas je to trosicku horsi, musis to prenastavit poslepu, treba dle youtube :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu