Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Ps4 slim nebo pro


Dohnal.karl

Otázka

Zdravim vas, chci si koupit playstation 4 a rozhoduji se mezi slim a pro ale nevim jestli ma pro cenu protoze nemam 4k televizi a nepodporuje ni ani hdr ale zas nechci si koupit slabsi aby s tim pak byly nejakenproblemy ze se sekaji hry.nebo neco podobneho. Bude to moje prvni konzole. Diky za tipy a rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

Je to hodne zajimavy... cetl jsem, hledal jsem a koukal jsem na youtube a musim rict, ze teda za me asi to PRO smysl ma, ikdyz clovek nema 4K...

Mam ted v rezervaci tento bundle ( https://www.czc.cz/playstation-4-slim-1tb-cerna-uncharted-4-driveclub-ratchet-clank/200304/produkt ), ktery je dosti zajimavy podle me, ale asi pohledam neco s PROckem...

Nekde rikaji , ze to neni tak znat atd. Kdyz jsem koukal na testy, tak obecne grafika je jakoby "libivejsi"  lepsi v ostrosti a detailu... samozrejme nebude to jako na PC s AA atd...

Nemam sice 4K, takze jsem zvazoval jen to slimko, ale mam 1080p projektor hozeny na 3m... a tam by to znat byt mohlo.

Jak to vnimate tedy Vy ? PRO ano/ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

mno zatim se mi libi nejvic to PRO 1TB s wolfensteinem...

Taky vaham jestli to vzit takhel v ty akci nebo pockat na leden co bude na bazosi... aby tam toho nebyla kupa za min...

ale ted jsem to zkoumal a nasel jsem jeste jednu novou moznost... Mam herni NTB a hraju WOWko, ale PSko bych chtel hlavne na hry typu coop diablo3, aliennation, nejaky auta atd... ale ted jsem objevil redukci na pripojeni ovladacu xboxu do PC, tj mohl bych hrat cod, atd na stejnem principu, akorat nevim jeslti se ostatni hry delaji...

s tim projektorem to mam normalne projektor optomu hd50 a promitam na platno 120". Kvalita je super, full HD, zadny kostky apodobne... to mel xbox360, ten uz tu velikost uplne nedava no :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Co se týče srovnaní samotného PS4 a PS4 Pro : PS4 pro disponuje lepšími HW vlastnostmi - CPU 2.1 Ghz AMD Jaguar 8 jádro, GPU 4.2 TFLOP AMD RadeonRAM 8GB GDDR5 které jednou na vyšším taktu, Pro dostalo lepší Wifi modul který pracuje již z 5GHz pásmy - to zas musí podporovat tvůj router, 3.1 USB a BT 4.0. Podporuje 4K a HDR. PS4 PRO vyšel na trh v listopadu 2016 a cena startovala na více jak 12k. V té době nebyli ani updaty na hry které by podporovali tuhle konzoli a firmware taky nebyl přizpůsobený, dnes je to trochu jiné, konzole se dá pořídit v základu za 9 tisíc, minulý update 4.5 přinesl boost mode který je především pro majitele FHD TV. 

4K je pouze možnost není to povinnost, každý nemá doma kvalitní 4K TV, za mě prostě je to pořád ve stádiu kdy ani filmy ani vysílaní, video soubory atd. nejsou tak rozšířené že by bylo nutnost tuhle TV vlastnit, zahraješ jsi i kvalitně na FHD TV protože má supersample (hry které to podporují) lepší vykreslovaní, ostrost stíny atd. konzole má lepe zajištěný odvod tepla, lépe se uchladí výkon je optimalizovaný. proto když už uvažuješ jestli vzít PRO nebo obyč určitě ber PRO, je to investice do budoucna a už teď můžeme odhadovat že PS5 přijde na trh nejdříve snad někde v roce 2019-2020 takže na PRO budeš minimálně dva roky. Jak ale říkám je to všechno pouze o tom jak hra podporuje onu konzoli, viz třeba GTA tam rozdíly neuvidíš ani v FPS ani v grafice, ovšem hry které maji PS4 Pro update například (zaklínač, horizon, uncharted, lara, atd.) tam to šlape perfektně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ps4 slim bez pro ma taky 5G wifi, jinak mi Pročko přišlo jako pretaktovana klasika ps4 [emoji20]

 

A stejne žádná hra přece nemá UHD neboli 4k rozlišení, jde jen o přepočer výstupu...

 

Obraz je lepší ale nemyslím ze 1,5x lepší (Pro stojí 150% ceny klasiky).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Konzole nemá výkonnosti hw na plnohodnotné 4k, to jsou všechno nativní rozlišení proto říkám že to nemá kvůli 4k smysl hrotit. Pokud máš koupit 1tb ps4 za 7 nebo 1tb ps pro za 9 , tak ty 2 tisíce jsi myslím že se rozhodne vyplatí, jde o to že mají vycházet hry jako Gow , monster hunter , days gone , tlou 2 atd. A tam už vývojáři využijí výkonu PS pro naplno, jde o to že u her 2014 a 2015 nikdo nepočítal s výkonnější hw , protoze to bylo primárně vyvíjeno na standartní ps, vycházejí updaty které odemykáji ty grafické downgrady které vznikly na úkor stabilního snímkování aby se i u "starších" her využil třeba supersample na 1080p nebo právě zmiňované nativní 4k rozlišení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu