Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Nejlepší volant vůbec


Tommino

Recommended Posts

Ahoj, nutně potřebuji koupit volant s pedály k PS4, co jsem tady četl, tak je to k závodní hře téměř nutnost, že? Na ovladači mi to u Assetto trvalo 3 dny, ale už celkem zvládám. S volantem to musí být asi úplně o něčem jiném, chci se co nejvíce přiblížit realitě, ať mám kde natrénovat Nurburgring než tam pojedu naživo :-D. Na ceně mi zase až tak úplně ''nezáleží'', co by jste doporučili, třeba tento: Thrustmaster T300 Ferrari Integral Racing Wheel Alcantara Edition? Chci řazení pádly pod volantem, ne tlačítky. Musím k volantu mít i nějaký stojan? Vyvalený na sedačce, volant+pedály asi není úplně dokonalá kombinace, že? Je možné někde v prodejně volanty vyzkoušet? 

Ještě poslední dotaz, možná trochu off topic - když se dívám na různá videa na yt...brýle, virtuální realita, jde ke každé hře? Třeba Assetto Corsa? Jo a ještě...je nějaký reálnější simulátor na PS4 než Assetto? 

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem klasiku T300 + T3PA a měl jsem i G27/G29 a myslím, žeT300 s Alcantarou bude asi to nej ;) pokud máš prachy, tak dokoupit pedály T3PA Pro. Jinak minimálně nějakej Wheel stand bude nutnost, protože jinak ti budou pedály jezdit všude, ideálně samozřejmě playseat ;) hry Assetto Corsa, Project Cars 2 a Dirt Rally (Dirt je i s VR bomba ;)

Jo a pokud chceš opravdu to nej tak Thrustmaster T-GT :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď, bude mi stačit T300 s al. Co se týká těch pedálů, tam je rozdíl v čem? A VR....funguje na všechny hry? Já PS koupil původně kdysi před rokem kvůli MXGP2 (jezdím motokros) a teď k tomu právě kvůli autu přibyla Assetto :) ,ale přes ovladač je to fakt na pikaču. Lehce zatočíš, volant se cuká jak...a lítá skoro pořád do dorazu, takže volant bude nutností. Teď se dívám na ty sedačky, ale tím, že moc nepařím, tak se mi za to asi vyhazovat nechce zase, možná časem. Díky

před 15 minutami, CiD napsal:

měl jsem klasiku T300 + T3PA a měl jsem i G27/G29 a myslím, žeT300 s Alcantarou bude asi to nej ;) pokud máš prachy, tak dokoupit pedály T3PA Pro. Jinak minimálně nějakej Wheel stand bude nutnost, protože jinak ti budou pedály jezdit všude, ideálně samozřejmě playseat ;) hry Assetto Corsa, Project Cars 2 a Dirt Rally (Dirt je i s VR bomba ;)

Jo a pokud chceš opravdu to nej tak Thrustmaster T-GT :P

Můžeš ještě prosím mrknout sem: 

Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

T300 funguje v Assetto Corsa výborně,používám i jiný věnec (R383) a nemám žádný problém. Rozhodně bych ale doporučil update firmwaru !
Co se týká pedálů,mám T3PA-pro a hlavní výhoda bych řekl je ta velká možnost přizpůsobení. Ovšem na nějaké občasné ježdění budou stačit i obyčejné T3PA.
VR headset plně podporuje zatím jen DiRT Rally,ale to je velká paráda ! Já už to jinak nejezdím :P . GT Sport podporuje jen showroom a závod 1vs1.
Ale samozřejmě jde VRko použít u každé hry,ale nebude to 3D. Budeš mít jen velký obraz,což mě osobně přišlo spíš horší než lepší.
 

Odkaz na firmware :

https://support.thrustmaster.com/en/cat-wheels-en/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky za vyčerpávající odpověď, takže VRko zatím vypouštím, i když to rally musím být pecka. Ještě se zeptám, je možné volanty někde reálně vyzkoušet? Když už ty peníze za to dám, tak chci zkusit, jestli ten rozdíl fakt bude stát za to oproti ovladači. Nějaká prodejna, nebo u někoho na Moravě? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten rozdíl bude oproti ovladači tak markantní,že nebudeš chtít přestat točit tím volantem :) .S tím vyzkoušením to totiž asi bude vcelku problém. 
Ale jestli se vážně musíš přesvědčit,tak mě napadá snad jedině Alza.cz,objednej si ho a když to k tomu nebude,tak ho jednoduše vrátíš a peníze dostaneš zpět.
Hodně bych se ale divil,kdybys ho nakonec vracel :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám ten právě ten Sparco Rally a je to opravdu nesrovnatelný ! přesně jak píše závorka . Wheel stand je na prd,ale playseat na tom není o moc líp.
Taky je to rozviklaná hrachovina :) .
Já musel nakonec vytvořit vlasní a naprostá spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KUrňaaa a to jsem chtěl jít dnes konečně něco koupit :-D Tak ještě zkusím...tady je dobrá cena: https://www.czc.cz/logitech-g920-pc-xbox-one/176663/produkt?utm_source=facebook&utm_campaign=Remarketing+(DPA)+|+RHS+|+Viewed+(3+-+8+days)+But+Not+Added+To+Cart+(last+7+days)&utm_medium=cpc&utm_content=remarketing 

co vy na to? Ale jak jsem říkal, cenu prvotně neřeším, spíš reálný zážitek. :)

 

Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Logitech ani náhodou pokud cena nehraje roli. Pedály jsou příšerné (8bitové = málo citlivé), žádné náhradní volanty a plastová příšerná řadička (tu má nejlepší Thrusmaster, dokonce i lepší než Fanatec). Thrustmaster minimálně a nebo rovnou Fanatec, to už je ale top.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K volantu se vyjadřovat nebudu (mám jen G29... i když jsem s ním spokojen), každopádně hodně zvaž na co ho vlastně přichytíš. Ten wheel stand je tragédie. Mám playseat a nejvíc mě na celým tom virtuálním závodění baví to posezení. Když do tý sedačky dobře zapluješ dá to tomu pocitu z jízdy opravdu hodně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 8 months later...

čau, skoro po roce se sem vracím. Nakonec jsem nekoupil nic, protože jsem jel na Nordschleife svým autem a tak mě to chytlo, že jsem se tam letos vrátil ještě 2x :-D Ale teď už přišla zima a volant chci mít konečně doma na trénink :) Navíc jsem byl dnes u kámoše a zkusil u něj vyrobenou sedačku s nějakým volantem (nevím jakým a super). Je možný, že tento volant je na Alze dražší o 2000Kč než v CZC (Alzu mám vedle domu :/) ?  https://www.czc.cz/thrustmaster-t300-ferrari-599xx-evo-alcantara-edition-pc-ps3-ps4/186806/produkt?gclid=CjwKCAiAz7TfBRAKEiwAz8fKOHta3yZxWN-Q9lj8W6Nt5BFqtTUa_epsATZBVTwM0KfQw2Ff31-IfxoCZmsQAvD_BwE Co s týká pedálů, stačí ty, co jsou u toho, nebo je v T3PA pro velký rozdíl a v čem? Řadičku asi zatím řešit nebudo, protože sám mám auto v automatu s velkými pádly pod volantem, možná pořeším časem. Díky za rady. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

T300 super, Alcantara samozřejmě o dost lepší než guma, záleží jestli ti to stojí za příplatek a jestli ti cena navíc nevadí. Osobně jsem měl jen T300 klasiku a ta guma mi docela vadila např. oproti Fanatecu s alcantarou nebo Logitechu s kůží. Jinak T3PA pro jsou hlavně celokov a mají možnost otočení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, CiD napsal:

T300 super, Alcantara samozřejmě o dost lepší než guma, záleží jestli ti to stojí za příplatek a jestli ti cena navíc nevadí. Osobně jsem měl jen T300 klasiku a ta guma mi docela vadila např. oproti Fanatecu s alcantarou nebo Logitechu s kůží. Jinak T3PA pro jsou hlavně celokov a mají možnost otočení. 

Ano, určitě  chci alcantaru, na CZC ho mají za dobrou cenu si myslím https://www.czc.cz/thrustmaster-t300-ferrari-599xx-evo-alcantara-edition-pc-ps3-ps4/186806/produkt . Ještě jsem našel na bazoši tento set: https://pc.bazos.cz/inzerat/96282526/Thrustmaster-T300-gt-ferari-Alcantara.php , ten bych vzal kvůli tomu, abych mohl pařit už o víkendu, protože než mi kámoš vyrobí vlastní seat, bude to chvilku trvat...tu sedačku s držákem bych pak snad za pár šupů mohl prodat, co myslíte? Aha, tak nic, už je pryč :/ Takže dnes zajedu asi do CZC do Brna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu