Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

h-encore2 - Homebrew Enabler až pro verzi 3.73! (část první)


spenat

Recommended Posts

  • Junior Moderators

Po delší době jsem se rozhodl aktualizovat sekci PS Vita a vzhledem k tomu, že v rámci exploitu proběhla opravdu velká řada změn (a částečně také pro archivační účely), rozhodl jsem se pokračovat v novém tématu. Nebudu chodit kolem horké kaše: Hacker TheFl0w neustále hledá nové exploity a díky němu si CFW nyní užijete i s nejnovějším FW Vity, kterým je 3.73! 🙂

Pro nováčky ještě připomínám, že pro spuštění záloh her je ještě třeba navíc k instalaci h-encore nainstalovat plugin NoNpDRM.

Co budu potřebovat:

  • PS Vitu s firmwarem maximálně 3.73
    • Pozn.: Pokud máte nižší verzi FW, updatujte na 3.73 a poté postupujte dle tohoto návodu.
  • Oficiální paměťovou kartu SONY (pouze pro PS Vita FAT/1000), stačí 4GB
    • Pozn.: Pokud máte PS Vita SLIM/2000, není paměťová karta potřeba - SLIM má zabudovanou 1GB paměť, která je na instalaci h-encore dostačující.
  • Nejnovější verzi aplikace FinalHE (Final h-encore)
    • Pozn.: Aplikace je dostupná pouze pro PC s Windows. Aplikaci jsem také před několika měsíci přeložil, je tedy dostupná plně v češtině! 🙂
  • Kabel pro propojení Vity s PC (nabíjecí kabel)

 

Jak na to?

Část první - příprava:

1) Rozbalte obsah zabaleného souboru FinalHE (ze sekce "Co budu potřebovat") do jakékoliv složky na vašem PC.

2) Spusťte aplikaci FinalHE, kterou jste rozbalili v předchozím kroku, otevře se Vám následující okno:

image.thumb.png.75e8c689afac38bcce20d752bce65172.png

3) Na Vaší Vitě spusťte Content Manager

  • Pozn.: Content Manager by se měl spustit sám, pokud připojíte Vitu přes USB do počítače. Pokud ne, spusťte jej ručně.

4) V aplikaci Content Manager zvolte "Copy Content" a poté "PC".

5) Zvolte metodu, jakou se připojíte k aplikaci FinalHE.

  • Pozn.: Pokud Vás aplikace požádá o přihlášení do sítě PSN, udělejte to. Pokud ještě účet v síti PSN nemáte, vytvořte si jej - je to zdarma.

6) V případě, že je potřeba, potvrďte registraci svého počítače (aplikace Vás o to může požádat)

  • Pozn.: Aplikace FinalHE by měla rozpoznat Vaší Vitu, pokud se tak stalo, můžete pokračovat na další krok.

 

Část druhá - FinalHE:

1) Klikněte na tlačítko "Jdeme na to!"

  • Pozn.: Nyní se automaticky stáhnou a připraví soubory potřebné ke spuštění exploitu, to může chvíli trvat.

2) (v Content Manageru) zvolte "PC -> PS Vita System"

3) Zvolte "Applications" -> "PS Vita" -> "h-encore" -> "Copy" -> "OK" a vyčkejte.

  • Pozn.: Tímto krokem se exploit h-encore přenese z počítače do Vaší Vity.

4) Zavřete aplikaci Content Manager na Vitě a taktéž zavřete FinalHE na počítači a Content, už je nebudete potřebovat.

 

Část třetí - spuštění a konfigurace exploitu h-encore:

1) Na základní ploše Vity by se Vám měla vytvořit nová bublina s názvem "h-encore" - podržte tlačítko R a spusťte ji.

  • Pozn.: Spuštění h-encore2 má pouze 25% šanci na úspěch. Pokud se Vám to nepodaří napoprvé, zkuste to znovu.
  • Pozn.2: Pokud dostanete žádost ohledně trofejí, potvrďte stiskem "Yes".

2) Pokud byl exploit úspěšný, uvidíte menu aplikace h-encore. V něm zvolte nejprve "Install HENkaku" a poté ještě "Download VitaShell" (souborový prohlížeč).

3) Zvolte "Exit" a běžte do "Settings" (běžné nastavení Vity) a zvolte "HENkaku Settings" -> zaškrtněte "Enable Unsafe Homebrew"

4) Hotovo, gratuluji! 🙂 Nyní máte úspěšně nainstalovaný h-encore2.

Po restartování zařízení je třeba jej vždy spustit znovu spuštěním bubliny "h-encore" (jako v prvním kroku této části). Pokud chcete permanentní verzi flashe (tedy tu, která přetrvává i po restartu bez nutnosti opětovného spouštění), pokračujte na druhou část návodu (kde se nejprve downgraduje na FW 3.65) a posléze na třetí část návodu (kde se instaluje permanentní patch).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat pinned this téma
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

updatoval jsem na 3.73, rozchodil tenhle hack, ale nejde mi ted zprovoznit SD2VITA. Udela vse podle navodu, ale vidi to porad vita pametovku. Predtim mi to stejnym zpusobem fungovalo.

Je to tim, ze mam 3.73? Lze na ni nejakym zpusobem pouzivat microSD?

 

edit:

aha, vitashell ma na toplugin 🙂

jsem v tom novy

Akorat po kazdem restartu vity musim, po spusteni hacku h-encore, jeste mountnout tu microsd kartu. Nelze to nejak automatizovat? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 7 months later...
  • 1 month later...
V 28. 3. 2020 at 23:34, DogVader napsal:

updatoval jsem na 3.73, rozchodil tenhle hack, ale nejde mi ted zprovoznit SD2VITA. Udela vse podle navodu, ale vidi to porad vita pametovku. Predtim mi to stejnym zpusobem fungovalo.

Je to tim, ze mam 3.73? Lze na ni nejakym zpusobem pouzivat microSD?

 

edit:

aha, vitashell ma na toplugin 🙂

jsem v tom novy

Akorat po kazdem restartu vity musim, po spusteni hacku h-encore, jeste mountnout tu microsd kartu. Nelze to nejak automatizovat? 

Můžeš mi prosím poradit jak zprovoznit ,aby mi to ukazovalo SD2Vita? Jaký plugin? Kde ho najdu? Děkuji 

edit:  Tak už vyřešeno. Přes Win32 Disk Imager se ta MicroSD musí udělat aby se načetla...njn ty začátky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...
  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu