Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

AMD Phenom x4 nebo Core i5 ?


Mr.Steph

Otázka

Zdravím

Chci se zeptat na procesory AMD Phenom x4 945/955 a Intel Core i5 - 650.

Koukal jsem že i5 je jen dvoujádrový procesor, tak bych se chtěl zeptat na to jak by to výkonově bylo pomalejší oproti tomu Phenomu... ( jestli by teda vůbec bylo ). A ještě se chci zeptat GTA IV chce čtyřjádro pro dobrý chod a kdybych měl tento model i5 dvoujádrový tak by byla lepší volba ten Phenom nebo i5 ? Zbytek sestavy je celkem dobrý.. Gta mi brzdi asi jen procesor mám Core 2 Duo E7400 @ 3.41 GHZ. Díky za vaše odpovědi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0
AMD je super ale řekni mi jednu věc...děláš do fotek, videí či jinejch programu? protože když ti tu říkaj kup kup a kupuj 4 jádro tak si moc neuvědumou že 2 a více jáder není na hry ale na programy tvoření videí a fotek no prostě na hry aby sis zahrál nejnáročnější hry ti bude stačit 2 jádro :)

ale je to tvá volba :)

no tak podle toho jaky hry?napr takova GTA IV uz ty 4 jadra vyuzije..a bude porad vic a vic her...a uz se vyplati mit 4 jadro...zvlast kdyz uz to neni tak drahy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

cože? tos slyšel kde? Wokna nebo něco jinýho + jakákoliv hra třeba Fallout 3 ti nezabere ani 1 celé jádro :D prvně to chce něco zjistit otom jo? GTA ti nezabere ani 1 jádro žádná hra ti neveme celé jádro ale jak sem řek je to jeho volba sám bych už volil asi 4 jádro i když vím že ty 3 jádra nesepnou ani za pul roku ale tento rok vyjde moc a moc her a je možný že to veme 2 jádra už :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
cože? tos slyšel kde? Wokna nebo něco jinýho + jakákoliv hra třeba Fallout 3 ti nezabere ani 1 celé jádro :D prvně to chce něco zjistit otom jo? GTA ti nezabere ani 1 jádro žádná hra ti neveme celé jádro ale jak sem řek je to jeho volba sám bych už volil asi 4 jádro i když vím že ty 3 jádra nesepnou ani za pul roku ale tento rok vyjde moc a moc her a je možný že to veme 2 jádra už :)

omg tak to bys sis mel hlavne zjistit ty,protoze prave gta patri mezi nejnarocnejsi na procesor.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Nevite ještě jakej by byl výkonnostní rozdíl v GTA IV mezi i5-760 a Phenomem x4 955/945 ?

u gta to uz nebude tak velkej rozdil......ale vsude jinde valcuje intel 760 tohle amd 955/945....a to celkem dost cena vykon urcite lepsi intel

jinak mozna bys mohl zkusit tohlehttp://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K00830973G5XQZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

O tom 6 core bych taky přemejšlel, ale nechci zase dávát hodně peněz do toho procesoru. Kdybych použil ten Phenom x4 955 + MSI Hawk r5770 1 GB + 4 GB Ram 1300 Mhz tak by gta iv jakš takš šlo hrát ? Btw tu grafiku už mám dokoupíl bych jen novej procesor , ramky a motherboard. A ještě kdybych si chtěl dobře zahrát Bad COmpany 2 tak by mi to zmiňovaný stačilo ? Tedka to hraju a jaks taks se to da hrat ale na nejnizsi detaily.. Procesor mám Core 2 Duo E7400 @ 3,41 Ghz a 2 GB ram

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Koukni na nejaky testy tech CPU jak ti tady radi....btw co mas ted vubec za grafiku?ja jsem si ted taky kupoval CPU(AMD Athlon II X4 640 3.0 ghz) neni tak silnej jako Phenom ale za tu cenu....ted uz se mi neseka zadna hra co si zahraju(sice hraju jen na 1024x768 :D ale vic mi monitor neda :/ je pravda ze Intel je lepsi..ale taky drazsi no...zalezi na mincich :)

btw:Smogu ty bez radsi spat :D 1 jadro na vsechno asi staci mozna u Vas...podle tebe bych rozjel s 3000+ GTA IV jo?kde si to slysel ze vsechno utahne 1 jadro :D a jestli myslis ze vsechny jadra nejedou na 100% tak to si objevil Ameriku...to nepojedou nikdy ani nemuzou jinak by se vsechno sekalo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
no vidis :) tak kup treba to co mam ja a budes za vodou :) ti bude stacit jeste dlouho(ten co mam ja) a ta grafika co mas ty je taky dobra...se divim ze hrajes Bad Company na nejnizsi

Jak jsem již říkal... nejspíš mi to brzdí procesor a nebo ramky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
tak mi řekněte prosím vás, jaktože je AMD lepší než Intel :D

Pokud by bylo čtyřjádro i5 o frekvenci 3,00 GHz a Athlon II X4 o frekvenci 3,00 GHz, rozhodně bude výkonnější Intel :D

AMD se kupuje od toho, aby sis ho přetaktoval :D

jo ale to se jeste nebavili o 630 ale o tom Phenomu...a necekane bude tady z toho vykonejsi i5..ale zase za jakou cenu...

Jak jsem již říkal... nejspíš mi to brzdí procesor a nebo ramky

tak co ja koukam mas docela dobry CPU..a 2Gb RAM by taky mely stacit...ja mam 4GB RAM to CPU vis a grafiku 9800GT OC a jede mi to plynule uplne krasne(mam jen vyplej AA AF aby to jelo jeste lip)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak mám dojem že v doporučenejch požadavcích to chce čtyřjádro.... takže asi to bude tím procesorem..... Sakra to je dilema :D .... Nechce se mi do toho cpu davat tolik penez, ale zase se bojim ze koupim to AMD a budu litovat..

no je to na tobe..jak rikam...s tim CPU a grafikou sem rozjel vsechny hry uplne plynule..a kdyz uz to neslo uplne plynule bylo to grafikou(neni nejnovejsi)..jinak hraju vsechny hry na 1024x768 a rozjel jsem GTA IV na High(krom Textur) i Crysis na Very High...MoH to jsem dokonce rozjel plynule i na 1600x1200 :D atd..ja myslim ze to co mam ja na hry uplne staci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
no je to na tobe..jak rikam...s tim CPU a grafikou sem rozjel vsechny hry uplne plynule..a kdyz uz to neslo uplne plynule bylo to grafikou(neni nejnovejsi)..jinak hraju vsechny hry na 1024x768 a rozjel jsem GTA IV na High(krom Textur) i Crysis na Very High...MoH to jsem dokonce rozjel plynule i na 1600x1200 :D atd..ja myslim ze to co mam ja na hry uplne staci

Tak díky.. uvidim jak na tom budu s penězma.... když se mi dokážou sehnat a bude dostatek, tak proč bych si to i5 nekoupil na konec.. ale problém je že musím vzít ještě novou desku a nový ramky , protože bych bral DDR3 a já mám DDR2 ramky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
tak mi řekněte prosím vás, jaktože je AMD lepší než Intel :D

Pokud by bylo čtyřjádro i5 o frekvenci 3,00 GHz a Athlon II X4 o frekvenci 3,00 GHz, rozhodně bude výkonnější Intel :D

AMD se kupuje od toho, aby sis ho přetaktoval :D

ty si mi nějak chytrej :D hlavně že se Intel taktuje rychleji a líp než AMD :D trocha si to přehodil.........intel se kupuje od toho aby si to lidi mohli nataktovat AMD je pro lidi jako jsem já co se v tom nemusej hrabat a něco taktovat moc nevíš no :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
ty si mi nějak chytrej :D hlavně že se Intel taktuje rychleji a líp než AMD :D trocha si to přehodil.........intel se kupuje od toho aby si to lidi mohli nataktovat AMD je pro lidi jako jsem já co se v tom nemusej hrabat a něco taktovat moc nevíš no :)

no jedinej kdo nevi ses ty :D asi si v dobe kdy tohle platilo..ale dneska se snadno taktuje kazdy novy CPU(pokud nemas 100 let starou desku)..a otvirani jader je otazka zmacknuti par tlacitek...stejne jako taktovani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
no jedinej kdo nevi ses ty :D asi si v dobe kdy tohle platilo..ale dneska se snadno taktuje kazdy novy CPU(pokud nemas 100 let starou desku)..a otvirani jader je otazka zmacknuti par tlacitek...stejne jako taktovani...

furt se ale taktuje líp intel tady nejde oto zmáčknout pár tlačítek :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu