Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

37" FullHD TV nebo HDready projektor ?


MaweR1cK

Recommended Posts

Ahoj,

mam dotaz na nekoho kdo mohl vyzkouset, nebo vlastni PS3 & projektor.

Prisel cas na upgrade 24" LCD panelu u PS3, ted se rozmyslim mezi 37" TV (LCD, Led, FullHD, 5ms) a 720p projektorem Acer eMachines V700.

Mohl by mi nekdo popsat hrani na projektoru? Jsou hry ostre?

Se zatmavenim mistnosti nemam problem... V pokoji mam uz tak 3 mesice non-stop zatazeno a svetlo spatrim jen kdyz vetram :cheesygrin: (ano, pred tremi mesicema jsem koupil PS3).

Nejlepsi by bylo kdyby mohl nekdo udelat fotku jak vypada hra na platne.

Predem diky za jakykoliv nazor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

projektory mají vetšinou špatné barvy z toho co jsem mohl videt (je potřeba opravdu mít tmavou mísnost) navíc projektor má lampu která se musí měnit když odejde a zrovna levná není , proti tomu LED TV má jasné a krásné barvy ale zas máš jen takovy obraz jakou si koupíš TV ( 32 - 37 - 40 - 42 - 50 - 55 - 60 palcu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem cetl tak lampa je na minimalne 1000h provozu, jde to zvysit i ECO modem. Ale i tak... 1000 hodin je dost. (nehraju 23h denne :D).

Jinak ty barvy jsou opravdu tak spatne? Co jsem dnes prochazel forum na tvfreaku tak se to da vyrazne zlepsit cernym (?) platnem.

Jinak co ta LED LCD, myslite ze odezva 7ms je vyhovujici? Nebo radsi vzit model s 5ms nebo 3ms?

Ted mam LCD panel ktery ma odezvu 3ms. Vim ze kazdy vyrobce uvadi podle sebe a nezavisle mereni asi neni + 90% vyrobcu udava grey-to-grey. No predevsim abych nekoupil TV s 7ms a pak se mi na tom rozmazavaly a trhaly hry... (zazil jsem to u PC + Fifa + 19" LCD - 15ms odezva = hnus).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ja prave taky moc ne :cheesygrin:

Ale ma to pry zvyraznit barvy i pri nizkem zatemneni mistnosti.

Nad tim projektorem jsem uz uvazoval dele, puvodne k PC, ale chtel bych ho videt v akci nez do nej investuju...

Kdyz jsem byl v Elektrowordu tak mi rekli ze to zapojovat nebudou, ze to nema cenu.

To je pristup k zakaznikum... :roll:

Tak bych prave byl moc vdecny kdyby nekdo nafotil jak to vlastne vypada.

Rad bych na tom hral BF:BC2 a Shift 2, takze ostrost a rychla odezva + barvy na minimalne urovni "par let starych LCD" by nebyly k zahozeni.

edit:

Tak zrovna jsem narazil na vychytavku od Sony predstavenou ted na CES 2011, vyvijenou vicemene pro PS3 8)

Vubec to nevypada spatne... 3D obraz, 5.1 zvuk. ale zatim jen koncept (snad brzy ve vyrobe).

CES 2011: Sony 3D Head Mounted Display:

http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/19762-sony-se-zhledlo-ve-sci-fi-3d-displej-si-nasadite-rovnou-na-hlavu

Prezident Sony, Hiroshi Yoshioka, na závěr uvedl: „Rád hraji videohry a těšil jsem se, až si s tímto displejem zahraju své oblíbené Gran Turismo 5, protože mě nikdo, a to ani moje žena během hraní již nebude vyrušovat.“

Osobne doufam v nizkou cenu (400-500 Euro?) a sel bych do toho... :psp:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě osobně 3D moc neláká, asi by mi s delšího hraní nebylo dobře, navíc nosím brýle (je mi jasné že to co je tu prezentováno dioptrie umí) ale i tak, např. v kině je to napikaču. Spíš ten projektor, ale když se budu chtít dívat jen na TV tak by se mi to kvůli tomu zapínat nechtělo. Nevím kurňa, mám prostě 13tis a chtěl jsem kupovat HTC Desire HD (využiji funkce), ale teď zas ten projektor no :)

U projektoru bych více ocenil (jak si psal) kvalitu obrazu, odezvy atd. 3D mít prostě nemusí.

Tohle jen taková úvaha, tak snad nevadí že to sem píšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, nedavno byl nekde clanek jak se bude vyvijet veskera Video technika....

1) Honba za extravysokym rozlisenim

2) "Dokonale" 3D - samozdrejmne bez bryly...

Kdybych si mel vybrat tak dam take prednost extremnimu rozliseni. (za par let bude treba 6000p) Ale tohle zarizeni mi prislo jako takova luxusni, mozna sci-fi vychytavka... No uvidime kolik si za to SONY nauctuje.

A jak pises, tech 13K to jsme v podobne hranici, to je akorat na 720p projektor, 1080p jsou minimalne za dvojnasobek teto cifry, vyssi modely sony i za 90+K

Kazdopadne doporucuju zabrouzdat na YT.com je tam i par obstojnych videii jak nekdo hraje na projektoru, a obraz tusim 100" (ne 100cm, ale opravdu 100") ale nemaji zatemnenou mistnost a hra vypada tak trochu jako v odstinu sede.... :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele mel sem moznost hrat na projektoru cca 20 tisic cena toho projektoru...........a muzu rict je to masakr hraly sme box atd v multaku a to byl zazitek........a ostatni sigl hry to same.........ja muzu doporucit .....a jestly mas moznost mistnost uvest do tmy tak je to dobra volba ,ale jak rikam hraly sme a byl to zazitek......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele mel sem moznost hrat na projektoru cca 20 tisic cena toho projektoru...........a muzu rict je to masakr hraly sme box atd v multaku a to byl zazitek........a ostatni sigl hry to same.........ja muzu doporucit .....a jestly mas moznost mistnost uvest do tmy tak je to dobra volba ,ale jak rikam hraly sme a byl to zazitek......

Zazitek to verim... Mohl bys nejak popsat obraz? Myslim ostrost, sytost barev apod...?

Preci jen je to drazi i na provoz narocnejsi jak TV (spotreba kolem 200W - LED TV kolem 80W) , tak bych od toho cekal urcitou uroven no... Sam jsem projektor videl jen na skoleni, ale to byl nejaky BenQ s rozlisenim kolem 1024x768... Takze to nesrovnavam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velikost:

jeste neni max, max jde vetsinou kolem 170" - Myslim ze masakr na hry...

Oproma HD65

tenhle projektor nema spatne podani barev... Ale nelyby se mi nevyraznost barev hned nazacatku v menu...

zato tento... (ale asi ovlivnila kamera - netusim)

http://www.youtube.com/watch?v=Fj6k8z_73Go

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame ve skole 720P projektor BenQ.Nereknu ti jak na tom vypadaji hry ale filmu uz sme na tom par zkoukli.VYpadaji fakt dobre rozliseni bych rekl je uplne v pohode jediny co te muze zarazit sou barvy.Nejsou spatne ale pripadaji mi svetlejsi nez na tv(coz by slo teoreticky vylepsit tim cernym platnem nebo zatemnenim mistnosti meli jsme tam relativne svetlo)Byt tebou a mit prachy tak se moc nerozmyslim a do toho projektoru du :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mám tento projektor - http://www.alza.cz/benq-w1000-d193656.htm a kupoval jsem ho hlavně kvůli nízké ceně lampy - http://www.alza.cz/benq-k-projektoru-w1000-d168384.htm .., používáme ho téměř denně a zkoušel jsem na něm i pár her, myslím, že bych si na to rychle zvyk-nul, s LEDkou to rovnat nemužete, ale velikost obrazu je neskutečná.

Když je úplná tma, tak je to nejlepší, nicméně při hraní přes den, to chce alespoň žaluzky.

V tom Electroworldu mají v povinnostech ti ukázat co chceš, takže jim řekni, ať ti zavolají vedoucího pobočky a uvidíš, že ti to předvedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych do projektoru nikdy nešel - protože neustále hlídat světlo je naprd, a nehledě na to - podání barev nikdy nebude jako na TV, svižnost tako nemusí být. Bohužel nemám s tím žádnou zkušenost, takže beru jen to, co jsem párkrát zahlédl. Ale vezmi si, co připrav tě zabere jedno hraní - vytáhnout plátno, zatemnit, v přípdě rozhození barev i seštelovat projektor... Podle mě je jednodušší a v této chvíli jistější koupit LED TV a je to :)

Bohužel, té velikosti LED TV nikdy nedosáhne no :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čím vetší ten obraz z toho projektoru dáte tím víc ten obraz bude rozpixelovany a rozmazany ja sosobne si myslím že už nad 60 palcu to musí vypadat střašne pokud to bude jen 720p , ja osobne přeferuji řadsi LCD nebo LED FULL HD TV kde je obraz jasny , čitelný a má dobré barvy a uhlopříčku si vyberete podle toho do jaké mísnosti televizi daváte je jasny že do maleho pokoje 3 x 3 metry nebudete dávat 50 placovou LCD TV to je blbost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krois - tak move me nejak nelaka, mozna si ho casem skusim, ale zadny titul me neoslovil, mozna Fight, ale cetl jsem ze je nedotazeny...

A dnes jsem byl v elektru kde byl velmi prijemny prodavac, ktery zjevne neco o projektorech vi.

Bylo mi receno (pozdeji i dokazano) ze reseni kolem 15.000,- opravdu nema pro PS3 (at uz hry nebo 1080p filmy) zadny smysl.

Doporucil mi Full HD projektor od Sony (jen jsem se na nej usmal - cena 76.000,-)

Potom mi to ochotne ukazal, BenQ 720p + standartni platno. (lehce zatemnena mistnost - zaluzie a pote uplna tma) to same na vise zminovanem modelu od Sony.

A reknu vam... Bylo to jak srovnani CRT televize od Tesly s o 20 let novejsi od Sony :wohow:

Takze reseni ktere jsem zvolil je 37" LED TV + ojete auto :cheesygrin::cheesygrin:

Ten 1080p projektor ma dost minusu :wohow:

1) Ultimatni spotreba (oproti LED Tv)

2) pak jiz zminovane zatmaveni mistnosti (ale solidni obraz podal i na normalnim svetle)

3) Neodtrhnate se od PS... To Vam garantuji... Napriklad Fifa 11 proti kamosovi na 1 konzoli, na uhlopricce 4m.... nebo GT5.... :psp:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem si kupoval 40" Sony Bravia LCD a jsem spokojen, otec má doma projektor od Epsonu, koukával jsem se před tím na filmy na projektoru a musím říct, že LCD je ohodně lepší, nehledě na to, že projektor je hlučný, barvy jsou dobré na prezentace a nějaký ten film, ale na hraní, ee

dobře si udělal, že si koupil LCD TV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně když u projektoru musí být tma,nešly by hrát zároveň hry na movku u kterýho musí být tak akorát světlo, aby snímala kamera.. aspon mě by pěkně sralo:-D

..neni problém hrát s Move na projektoru

hrál sem na Epson EH-TW 3500 úhlopříčka 100 palců MW2 a pinčes ve dvou a byl to luxus..

šetřim na Epson EH-TW 450

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu