Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Tvorba her na ipod/ipad/iphone


BigMen

Recommended Posts

Ahoj dosud mi nebyl nikdo schopen říct co bych měl udělat abych mohl vytvořit hru na iphone/ipod/ipad našel jsem tohle... ale je to jen na mac :(

GameSalad

http://gamesalad.com/products/creator

Jaké máte skušenosti s vytvářením her? Neznáte nejake programy nebo zpusob jak hru udelat? :bash: Díky za slusne odpovedi a prizpevky tipu "si debil....","nauc se psat" si strcte

ZA KLOBOUK!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomuhle se nedá říkat vytváření her, jsou to vlastně už vytvořené šablony, které poskládáš dohromady.

Na serveru mujmac.cz je zajímavý seriál o tom, jak psát hry pro iOS. Nicméně potřebuješ v každém případě OSX, takže musíš najít způsob jak ho na svém PC spustit.

Nicméně předpokládá se, že máš už nějaké znalosti s programováním (C++, C#.. nebo minimálně C), pokud ne, doporučil bych začít C# ve ve studiu od microsoftu, koupit si nějakou knížku a hlavně to nevzdávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Když to dáš do appstore zadarmo, tak z toho peníze nemáš, jenom dobrý pocit, že ti to lidi stahují. :psp:

Když už tam něco dáš za nějaký ten peníz, tak musíš počítat, že Apple si z toho bere 1/3. Ale i tak, když ti to třeba stáhne "jenom" 1000 lidí, tak i s nejmenší možnou částkou (=1$) je to velmi slušný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Sice už je to tady staré, ale mě příjde, že tady v Česku chce každý vyvíjet hry a aplikace jen aby z toho měli $$$$

Ne jenom v Česku , ale všude ve světě.A upřimě pro co jiného by to měl člověk dělat?Samozřejmě je tam určitá dávka zájmu pro tvorbu která člověka žene dál ale bez ohledu na penize to nejde.Mezi hráči (ne vývojáři)se říká že hra by se měla tvořit pro lásku k hrám, a ne pro peníze většinou tohle říkají lidi co nemají nejmenší představu kolik práce času peněz to stojí.Jsem si 100% jistý že kdyby každý měl tu čest si to vyzkoušet tak by to už nikdy neprohlásil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, já taky myslím u všeho skoro jen na prachy. Jen u tohoto mám prioritu - Dobrá hra, slušná cena a za odměnu prachy. A né, že tu někdo napíše - ''Jak mám začít dělat iOS hry a dostat to na AppStore, abych z toho měl prachy?'' Takhle to tedy nefunguje. Základ úspěchu je mít koníček, kterému se už nějakou dobu věnuju (např. programovací jazyky) a při dobrém nápadu ten nápad kvalitně zrealizovat a vytáhnout z toho prachy. Ale prostě pokud jdu přímo jen pro poeníze, tak to nedopadne dobře. Už to, že člověk, který chce jen peníze, tak ty nápady ''tlačí násilím'' a pak nejsou dobré tak, jako když tě z ničeho nic něco napadne(samozřejmě to z ničeho nic připadá jen nám - mozek tu věc zpracovává už dlouho, ale v nevědomé části..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, já taky myslím u všeho skoro jen na prachy. Jen u tohoto mám prioritu - Dobrá hra, slušná cena a za odměnu prachy. A né, že tu někdo napíše - ''Jak mám začít dělat iOS hry a dostat to na AppStore, abych z toho měl prachy?'' Takhle to tedy nefunguje. Základ úspěchu je mít koníček, kterému se už nějakou dobu věnuju (např. programovací jazyky) a při dobrém nápadu ten nápad kvalitně zrealizovat a vytáhnout z toho prachy. Ale prostě pokud jdu přímo jen pro poeníze, tak to nedopadne dobře. Už to, že člověk, který chce jen peníze, tak ty nápady ''tlačí násilím'' a pak nejsou dobré tak, jako když tě z ničeho nic něco napadne(samozřejmě to z ničeho nic připadá jen nám - mozek tu věc zpracovává už dlouho, ale v nevědomé části..)

Pokud by chtěl něco vytvořit sám od A do Z tak programování je jedna z základních částí znalosti dělání her a musí se toho naučit daleko daleko víc což vydá na xxxx samostatných profesí.Dobrý nápad to je věc samozřejmá protože když už hru tvoří z jakéhokoliv duvodu, tak se ji snaží podle svého soudu udělat tak aby měla šanci uspět. a to je problém vetšinou když si člověk myslí že to má dokonalé, tak trh má opačný názor.Každopádně na appStore a marketu to funguje tak že se prodá i hov.. když má dobrou reklamu.Velké herní mašiny tipu EA,Gameloft vyhazují na trh hry o sto šest, a dobrých 80% by se dal nazvat odpadem a stejně, na tom trhnou miliardy protože těch lidi co mají v kapse mob., nebo tablet s IOS ,Android je strašně moc a v té obrovské mase lidí si každé zboží najde svého kupce.Viditelnost je i víc jak 50% uspěchu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu