Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 Emulace


dvbman

Recommended Posts

Léta se zabývám emulací (chudák Yuzu, bylo mi velkým potěšením, spi sladce 😪 ) a potřeboval bych objasnit takovou drobnost:

Proč RPC3 potřebuje ke spuštění hry ještě .RAP a když už to konečně všechno mám, první spuštění hry trvá strááááááááášně dlouho, pořád se tam generují 

Compiling PPU Modules...

Progress: file xy of 488, module xy of 161 (16m remaining) atd. atd. atd.

Taková Xenia (emulátor X360) - tam se vrazí DVD nebo dokonce klidně ISO(backup) a normálně to hned jede, žádný obstrukce s RAP, žádný Compilling PPU a Progres ???

Může mi to někdo objasnit, prosím ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Tak mi to nedala a ponořil jsem se do google a reditu:)

.RAP je verifikace licence, nejspis to tak dela sony i ve skutecne ps3 a neslo to snadno obejit, snadneji vyexportovat

kompilace ppu modulu myslím bude spojena s nadčasovostí ps3 hardware, kde CPU byl tak jinej po strance architektury, ze dnesni procesory nepodporuji hardware akceleraci kódu a musí to všecko "předžvejkat" dopredu. Tedy projdou celej kód a tak kde to vyzadovalo hardware akceleraci to vsecko predpripravi, proto to trvá dlouho u nekterejch her i hodiny zalezi na hardware. dle postu nize to lze vypnout a nechat kompilovat az se dostanes do casti hry kde se to pouziva, ale pak budes cekat tam.

"You can stop this behaviour by right-clicking the game, going to create(or change) custom config. Then go to advanced tab and turn off the ppu precompilation setting. It will mean that the game will not have to compile all these modules on first boot... BUT when you're playing the game and go to an area or try to play the original MGS game inside MGS4 it will need to compile the modules, so it will basically interrupt your gameplay."

 

emulaci zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu