Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 3.55 Custom Firmware FAQ


tekken90

Recommended Posts

  • Vše provádíte na vlastní nebezpečí a odpovědnost!
  • Neslouží k diskuzi o zálohách her!!

Obsah topicu:

  • Základní FAQ
  • Verze CFW
  • Instalace CFW, reinstalace zpět na OFW
  • Instalace HB (PKG)
  • Kopírování dat přes FTP

FAQ

  • Co CFW umí?
    CFW umožňuje instalovat PKG aplikace, stejně jako JB.
  • Je potřeba JB zařízení?
    Ne.
  • Na jakém FW je možná instalace?
    Instalace je možná pouze na OFW 3.55.
  • Je možno se vrátit zpět na OFW?
    Ano, viz. návod. Nainstalované aplikace vám budou fungovat i na OFW.
  • Můžu za používání CFW dostat ban na PSN?
    Prozatím není známo, ale za JB není info o banech, ani za CFW na PSP atd.
  • Fungují všechny PKG aplikace?
    Fungují pouze aplikace upravené pro 3.55.
  • Fungují zálohy her?
    Fungují, záleží na verzi CFW.

Verze CFW

Geohot 3.55-JB

- zálohy her pouze s upraveným PKG souborem

- neinstalujte Peek/Poke patch!

Waninkoko 3.55

- umožňuje spouštění záloh přes managery

- instalace není možná na všech typech PS3!

CECHH = 16MB (PS3 Fat NAND)

CECHJ = 16MB (PS3 Fat NAND)

CECHK = 16MB (PS3 Fat NAND)

CECHL = 16MB (PS3 Fat NAND)

CECHM = 16MB (PS3 Fat NAND)

CECHP = 16MB (PS3 Fat NAND)

CECHQ = 16MB (PS3 Fat NAND)

CECH-20..A = 16MB (PS3 Slim NAND)

CECH-20..B = 16MB (PS3 Slim NAND)

CECH-21..A = 16MB (PS3 Slim NAND)

CECH-21..B = 16MB (PS3 Slim NAND)

CECH-250.A = 16MB (PS3 Slim NAND)

CECH-250.B = 16MB (PS3 Slim NAND)

CECH-250.A = 16MB (PS3 Slim NAND)

CECH-250.B = 16MB (PS3 Slim NAND)

CECH-251.A = 16MB (PS3 Slim NAND)

CECH-251.B = 16MB (PS3 Slim NAND)

CECHA = 256MB (PS3 Fat NAND)

CECHB = 256MB (PS3 Fat NAND)

CECHC = 256MB (PS3 Fat NAND)

CECHE = 256MB (PS3 Fat NAND)

CECHG = 256MB (PS3 Fat NAND)

3.55 Kmeaw

- fungují zálohy her přes Gaia Manager

- nutný LV2 patch pomocí PKG

http://www.uloz.to/7473758/lv2-rar

Instalace - CFW/OFW

3.55 Geohot CFW "JB"

http://geohot.com/jailbreak.zip

3.55 Waninkoko

http://www.uloz.to/7448640/ps3updat-waninkoko-3-55-rar

3.55 Kmeaw

http://www.uloz.to/7473742/kmeaw-rar

3.55 OFW

http://deu01.ps3.update.playstation.net/update/ps3/image/eu/2010_1207_ca595ad9f3af8f1491d9c9b6921a8c61/PS3UPDAT.PUP

Přes System update

[

  1. Stáhněte OFW/CFW.
  2. Rozbalte a soubor PS3UPDAT.PUP vložte na flashku do složky PS3/UPDATE.
  3. v PS3 zvolte možnost updatování FW z flashky a postupujte dle pokynů na obrazovce.

Přes Recovery menu

[

  1. Stáhněte OFW/CFW.
  2. Rozbalte a soubor PS3UPDAT.PUP vložte na flashku do složky PS3/UPDATE.
  3. Vložte flashku do vypnuté PS3.
  4. Podržte tlačítko zapnutí PS3 dokud se nezapne a znovu nevypne.
  5. Opkujte ještě jednou, nyní však konzole dvakrát pípne, čímž se dostanete do Recovery menu.
  6. Zvolte možnost System update a vyberte update z flashky. Verze FW se bude hlásit jako Version 3.55-jb.
  7. Po instalaci se PS3 vypne a měla by několikrát pípnout.
  8. Po updatu konzoli zapněte tlačítkem na konzoli, ne ovladačem.

Instalace PKG aplikací

  1. Stáhněte si HB aplikaci ve formátu PKG (viz. níže).
  2. Soubor vložte na root flashky.
  3. V PS3 jděte do záložky GAME/Install Package Files a zvolte test.pkg.
  4. Po instalaci se vám testovací aplikace ukáže v položce Game.

Kopírování dat přes FTP

- Postup je velice jednoduchý, základem je PS3 s FTP aplikací zapojené přes router.

  1. Na PC spusťte Total Commander.
    http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/prace_se_soubory/souborove_manazery/windowscommander/


  2. Na PS3 spusťte aplikaci FTP blackb0x nebo multiMAN (ten doporučuju - je stabilnější).
  3. Aplikace v PS3 vám vypíše IP adresu PS3 v síti.
  4. V Total Commanderu zvolte možnost Síť/Protokol FTP - připojit k serveru.
    2e8cb69c4f.jpg
  5. Pokračujte na nové připojení a vyplňte údaje dle screenu.
    0cae94be6d.jpg
  6. Připojte se.
    1dbf85af7c.jpg
  7. V Total Commanderu se vám zobrazí obsah PS3.
    e2407a5083.jpg

dev_bdvd - obsah disku v mechanice PS3.
dev_flash - 3 - obsah flash paměti PS3. NEMĚŇTE! Při úpravě hrozí riziko bricknutí konzole!
dev_hdd0 - pevný disk PS3.
dev_usbXXX - USB zařízení připojené k PS3.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 655
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

OK, takže mam pár stupidních otázek:

1. Pokud jsem vše pochopil, tak i když mam v PS3 OFW 3.55, tak tam mohu nainstalovat např. 3.55 Kmeaw CFW.

2. Když mam nainstalovany 3.55 Kmeaw CFW, tak se bez problemu mohu vratit na OFW 3.55. Spravne?

3. Když se vrátím na OFW, tak mi pořád pojede i GAIA MANAGER?

Vím, jsou to vesměs stupidní otázky, ale jistota je jistota. Díky za help

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pokud je ten lv2 patch přímo v Manageru (v multiMANu je taky), tak jdou ty hry i na Geohotově CFW... může to někdo zkusit? ;)

Nejdou, geohot nemá volání do syscall (peek/poke). V geohotovi je přístup do Lv1 a Lv2 zablokovaný. Jasně řekl,že pirátství nepodporuje

Je to tady shrnuty celkem dobře a kdo to nepochopí, tak si CFW nezaslouží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodrego manager v7.9b

Pridan lv2 v5, při spuštění maže patch.dat, game.dat,

kompletní změny

7.9.b – Compatible with Waninkoko/Kmeaw/Wutangrza/Geohot/3.55/3.41 .

7.9.b – Built-in the latest version of Kmeaw Payload Loader/Lv2Patcher (LV2_v5/Github 22/01/2011).

7.9.b – lv2_Patcher startup notification with option to load custom payload from USB or Cancel loading.

7.9.b – On each startup, cleaning of the pushlist files(patch.dat, game.dat) and the boot_history.dat file.

7.9.b – Added built-in Fix-Permissions utility for the current selected Games folder with (L1 + R3).

7.9.b – Added option to Enable/Disable Background Image Loading from Settings Menu (Skins possibility).

7.9.b – Removed duplicate Names in Games List caused by wrong Games folders structure (Credits to Deank).

7.9.b – Changed the Game Delete from [start+Square] to only [start] to avoid buttons conflict.

7.9.b – Improved Copying Speed & functionality especially for games with large number of files > 1000.

7.9.b – various bugs fixed with many functions improvement

Waninkoko/Kmeaw CFW - http://www.mediafire.com/?qwvdzc1lb499t9w

Waninkoko/Kmeaw CFW (Stealth) - http://www.mediafire.com/?9tmdx7znv8znmwn

Wutangrza/Geohot - http://www.mediafire.com/?52apz2k7dbok926

Wutangrza/Geohot (Stealth) - http://www.mediafire.com/?ptuc9p3gs2ecgsi

LV2 Patcher V5

http://kmeaw.com/tmp/lv2.pkg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam zajimavej poznatek. Z netu jsem stahl hotovej Kmeaw a jelikoz to stale zamrzalo, vratil jsem tam Waninkoka. Sice slapal, zamrzal asi tak 2x denne, ale z duvodu velkych problemu s instalaci PKG homebrew, jsem si rekl, ze zkusim znovu Kmeawa. Tak jsem si ale udelal vlastni CFW Kmeaw pres automaticky program firmware maker v1.1, velmi jednoduche pouhym 2x kliknutim a mate hotovo...vse si stahne z netu sam. Tenhle vytvoreny Kmeaw jsem vrazil na PS3 a verte ci ne, 2 dny temer nepretrzite to slape bez zavahani... ani jeden zamrz..proste 100% funkcnost ! Mam pocit, ze neni verze CFW jako verze !!! Mozna pri tvorbach v ruznych programech, dochazi k nejakemu mismasi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam zajimavej poznatek. Z netu jsem stahl hotovej Kmeaw a jelikoz to stale zamrzalo, vratil jsem tam Waninkoka. Sice slapal, zamrzal asi tak 2x denne, ale z duvodu velkych problemu s instalaci PKG homebrew, jsem si rekl, ze zkusim znovu Kmeawa. Tak jsem si ale udelal vlastni CFW Kmeaw pres automaticky program firmware maker v1.1, velmi jednoduche pouhym 2x kliknutim a mate hotovo...vse si stahne z netu sam. Tenhle vytvoreny Kmeaw jsem vrazil na PS3 a verte ci ne, 2 dny temer nepretrzite to slape bez zavahani... ani jeden zamrz..proste 100% funkcnost ! Mam pocit, ze neni verze CFW jako verze !!! Mozna pri tvorbach v ruznych programech, dochazi k nejakemu mismasi

Můžeš to prosím někam uploadnout?

Mě třeba šel v pohodě taky.. Celý den se to ani jednou nefreezlo ale pak přišel večer a zničehonic jsem se freeznul na každým bodě, nechápal jsem. Takže jsem opět dal Waninkoko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyvoe ze ja si ten PS3 kupoval :D Takovy zmatek s firmware/JB sem ani u iPhone FW 4.2.1 nezazil :D ... Nekde se pise to, jinde zase to, ted kdyz uz sem se dopatral k tomu ze Geohot JB by mohl byt v klidu tak to tam nahodim a po precteni zase par dalsich prispevku zjistim ze na nem nejdou hrat stazene hry z netu :D .. tak proc sem to vlastne delal?? Jen abych se tam dostal pres FTP?? Kcemu to vlastne je JB u PS3 od Geohota kdyz nejake HB aplikace ktere by za neco staly sem stejne nenasel? .. Budou se na tomto JB od GeoHot dat hrat stazene hry z netu?? Nejakym normalnim zpusobem? Nebo co se musi udelat abych tam nemusel davat nejake zamrzajici CFW a sly mi hrat hry??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyvoe ze ja si ten PS3 kupoval :D Takovy zmatek s firmware/JB sem ani u iPhone FW 4.2.1 nezazil :D ... Nekde se pise to, jinde zase to, ted kdyz uz sem se dopatral k tomu ze Geohot JB by mohl byt v klidu tak to tam nahodim a po precteni zase par dalsich prispevku zjistim ze na nem nejdou hrat stazene hry z netu :D .. tak proc sem to vlastne delal?? Jen abych se tam dostal pres FTP?? Kcemu to vlastne je JB u PS3 od Geohota kdyz nejake HB aplikace ktere by za neco staly sem stejne nenasel? .. Budou se na tomto JB od GeoHot dat hrat stazene hry z netu?? Nejakym normalnim zpusobem? Nebo co se musi udelat abych tam nemusel davat nejake zamrzajici CFW a sly mi hrat hry??

CFW je nové daj mu čas. To isté platilo pri JB keď vzniklo a tiež tam bolo určité vákum kým sa to vyladilo lebo do vtedy nebolo nič. Ináč zamrznutie občas nastane aj pri JB, ale pokiaľ niečo ide celý deň ani sa tomu nečudujem. Osobne si neviem predstaviť ako sa dá hrať od rána do večera. Mňa skôr trápi fakt, že aj keď existuje celá rada pkg súborov k hrám, tak samotné spustenie hier je viac komplikované ako jednoduché.

Topik na tomto fóru ktorý vyslovene preto vznikol nič nerieši a jediné čomu sa dostanem je množstvo žiadostí o pkg alebo ako sa hra má spustiť lebo nejde. V tvojom prípade radšej počkaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak většinou mě tady ve fóru štvou ty otázky pořád dokola, dnes jsem se ale konečně i dost pobavil :)

 Původně napsal tekken90:  No, pokud je ten lv2 patch přímo v Manageru (v multiMANu je taky), tak jdou ty hry i na Geohotově CFW... může to někdo zkusit?
pisina1: Nejdou, geohot nemá volání do syscall (peek/poke). V geohotovi je přístup do Lv1 a Lv2 zablokovaný. Jasně řekl,že pirátství nepodporuje Je to tady shrnuty celkem dobře a kdo to nepochopí, tak si CFW nezaslouží 

Dost dobrý tohle napsat tomu, co ten souhrn dal dohromady :D Takže tekkene, než to vše pochopíš, budeš muset zpět na OFW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu