Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 3.55 Custom Firmware FAQ


tekken90

Recommended Posts

  • Odpovědi 655
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Prosím vás o radu,tchán měl ten hack 3.55 a jely mu hry z netu které si nahral na HDD on ale dal tu aktualizaci na 3.66 a už mu to nejede,říkal sem mu že mi říkal kámoš že udělal chybu že to nejde vrátit zpět. Pořád to po mě chce abych mu to zjistil ale nějak s PS3 nemám zkušenosti, jde to nějak spravit? Dělají to nějací lidi, nebo bude muset čekat klidně rok na jakési klíče nebo co jsem postřehl ??? díky moc za odpověď :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tam má 3.66 tak cesty zpět neníNo jetu možnost ale musí mít PS3 FAT s 256NAND(takže PS3 starou asi 3 roky) a napájet Infectus čip pomocí kterého přeflashuje NAND paměť v PS3 na 3.55
Díky, no to nemá starého,koupil od kámoše ten nový slim :( Takže to mám chápat že od teď si to sony už hlídá a jediná cesta je že by někdo obešel ochranu jako se to stalo tenkrát jak to máte vy??
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citace:

Hello everyone, i finally got it, we have a downgrader for slims consoles , this time a bit different that i did with fat models, i made it by the two flashers, progskeet and teensy ++,dope

We need:

fat or slim console with nor updated to 3.70 “DO NOT TRY With ANOTHER VERSION”Solution to write and read the nor of the console ( flasher progskeet or teensy + +)

hxd program (which I use to edit hex)

FlowRebuilder v.4.1.3.2

a cold beer (this is important)

http://pastebin.com/yuvJ5Leh Downgrade.bin

First we dump our NOR with a flasher, the file size must be “16,777,216 bytes” no byte more or a byte less, take several to be absolutely sure of what you do..get the dump “example jakemcallister.bin”and we have to get it in flowrebuilder to make it readable,the option is called bytereverse dump and extract

we do it and we will have a file but the extension will be bin.REV open it with the hxd and take out our personal data of the console EID, BOOTLOADER, CSID and METLDR

no need to put more data

We get it with the following way:in this case we get our METLDR in our prepatched image for downgrade attached in this tutorial

inside the folder where flowrebuilder had placed our.rev also has created another folder called “nameofthedump.EXT”in there are our personal files of our console and we need to get some to place em inside the pre-patched image that i attached

Open the hxd and open downgrade.bin and the metldr file that is inside the folder asecure_loader, we pick the tab on the hxd metldr and copy all the HEX content to get in inside the downgrade.bin

press control + g and write “820″thats the position of the metldr right click on the first line of the position 820

And choose “paste writing” and in the same way we introduce the other ones

the files to get in are

:METLDR: offset“810″ size “E960″

BOOTLOADER_0 Offset“FC0000″ size “40000″

EID: Offset “2F000″ size “10000″

CISD: Offset“3F000″ size “800″

then we take the downgrade.bin with the saved changes and we get in flowrebuilder with the option bytereverse dump and extract

This time the program will give us a error, but is a normal error, in fact is okay and will give us a file called downgrade.bin.REV

And thats the file you have to get in in the “flash” console

if all went well at writing ,turn on the console and you will see in the screen press the ps button or in English push ps button, DONT PRESS ANYTHING, turn off the console and put it in factory service mode, once done we need to put the correct file system for 3.55 lv2diag of jaicrab without reader and a special cfw

lv2diag:http://www.logic-sunrise.com/telecharge … icrab.html

cfw: http://pastebin.com/03MFDLGV turn onthe console with the usbstick with these two files in the right usb port (in the last) of the console and it will shut down for 10 / 15 minutes, turn on the console without any usb connected to verify that you did it correctly it will take you to xmb,

If all went well turn off the console and put your lv2diag

FILE2 of this pack:http://pastebin.com/gGETcxMR

the console will turn on for 20 seconds will turn off itself and CONGRATULATIONS you have your console in functional 100% and kmeaw cfw 3.55 100%

Thanks to

iGiTaLAnGeL (Tester with progskeet)

Glevand & mfw builder team (cfw)

NDT (Assistant) is a very good person

JaiCraB (lv2diag without reader)

Robs1 (my guide with the nor flash)

EussNL (his great support in the wiki that I use every day PS3DEVWIKI.COM)

Defyboy (for creating ps3devwiki)

To the whole channel darkps3 from irc-hispano.org for their support and many hours of testing we have hit hard mother****ers!

DemonHades (because if you had not post on your website with the lie you said about me, I had not met DigitalAngel or uf6667and these two helped me a lot)

and finally to the people who asked me in private to place a donate paypal button

greetings and from now on i will resume my work with the dual nand and that dump 3.6x that gives me so many problems hehehe

Ive updated the position of METLDR that was misplaced offset 810 ” e960″sizej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
Zdravim , mam PS3 FAT 60GB a dlho som nehral , teraz si chcem zahrat a ako pozeram mam tam firmware 3.41 . Ako ho mam updatnut na 3.55 aby som potom tam mohol hodit CFW ? Ten CFW tam asi nemozem dat na 3.41 co ...

Poradite prosim ?:)

Ja si necham poradit jak to bude najlepsie urobit , nemam potuchy jak je najlepsi CFW , jak by ste to urobili keby ste mali vy PS3 s 3.41 ?:)
nazdarek, panove prosim poradte mi, jsem na netu vcelku noob a moc se neorientuju kde sehnat info ktere potrebuju.. mam ps3 s verzi fw 2.47, je mozne to hecknout abych mohl hrat stahnute hry? predem moc dik, jestli tu uz takove tema je moc budu rad za odkazani na nej..

Páni ja neviem čo stále hľadáte. Všetko je napísané v ÚVODNOM POSTE, tak prečo trochu nezapojíte mozgy a neposnažíte sa. Na základné otázky Vám nikto odpoveď dávať nebude, to sa jednoducho musíte naučiť sami a pokiaľ ani toto nezvládnete, do ďaľšieho bádania CFW zabudnite.

Iba tak na vysvetlenie - CFW = Custom firmware je upravený ovládací softwér pre hardwér pska, ten je iba pod číslom 3.55, firmware 3.41 sa používal pre ranné jailbreaky, ale to je originálny firmware nie CFW!! Prechod z firmwéru 3.41 na 3.55 je ďaleko praktickejší a pohodlnejší spôsob ako hrať stiahnuté hry avšak oba spôsoby sú použiteľné. Keď už sa dotyčný človek rozhodne pre hack konzoly tak v dnešnej dobe nemá zmyseľ používať firmware z 3.41, ale CFW 3.55.

Inak všetko vyššie ako 3.55 je už originálny firmware (3.56, 3.60, 3.70) a na CFW sa použiť nedá. Zatiaľ to platí po číslo 3.55. V hypoteckej rovine sa tu môžeme baviť o tom, že určite existuje aj vyšší CFW ako 3.55, že časom sa bude dať urobiť dowgrade aj z vyššieho firmwéru na nižší úplne jednoduchšie, ale to je beh na dlhú trať bez konca. Nemá zmyseľ o tom uvažovať. Odborná scéna o tom zatiaľ mlčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Zdravím,

mám dotaz, jestli by někoho nenapadlo co může být špatně..

V konzoli mám nahranýCFW 3.55 Kmeaw a Multiman 2.03 a ve složce GAMEZ zálohy her. Všechny se mi v multimanu načtou, pustim je, vyskočí mi to zpět do menu, kde se mi načetli místo hry na BD, ale tady po spuštění vždy jen černá obrazovka, PS nereaguje a musim ho vypnout.

Nějaká rada, co by mohlo být špatně?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem zkoušel, ale stejný výsledek..cfw mam stáhlý odsud z první strany..nevim co by mohlo být špatně..

Skús si stiahnúť tento súbor. Je to Kmeaw 3.55 už upravený cez Custom Firmware Maker. Stačí ho iba naištalovať.

https://rapidshare.com/files/1941018908/Kmeaw_Fw.rar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejný výsledek..Gaia, multiman, asi 4 hry jsem zkoušel..

Přesto děkuji za snahu pomoci..

Potom mi iba napadá špatná inštalačka. Skús iné alebo iný zdroj pre sťahovanie. Ešte jedna vec, vymaž staré súbory save a dáta. Úplne všetko aj zložku s hrou. Pozri štruktúru ukladania hier. Cez multimana sa to dá manažovať. Fakt ma už nič iné nenapadá. Pokiaľ ten priložený súbor, čo som sem dal na hráš na čistý systém musí to fungovať. Máš tam nejaký bordel, čo ti bráni v práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

musis koupit PS3 s FW menším než 3.55, pokud budeš mít větší FW(třeba 3.56/3.60/370....) tak je jediná možnost downgrade.

podle krabice nezjistíš jaký je FW právě v konzoli, takže pokud jdeš do obchodu tak je to prostě risk a stim nic nenaděláš, jedině koupit z bazaru a tam už ti prodejce řekne co to má za FW.

Downgrade v tuhle chvíli znamená ROZEBRÁNÍ konzole, takže ZTRÁTU ZÁRUKY a pokud někdo napájí čip špatně tak i konec PS3 + investice kolem 80$.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak rikam, nelze zjistit FW PS3 pokud ti ji v obchode nevybali a nezapnou pred nosem. Ale tak pokud bych chtel vetsi pravdepodobnost FW 3.55 a niz tak bych volil obchod kde se tolik netoci zbozi a kde maj zasoby PS3jek na mesice dopredu.

Když se jim neotáčí zboží, tak budou mít těžko hafo PS3 na měsíce do předu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu