Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Problém s PSP po pádu na zem :-(


malda_8020

Otázka

Ahoj všem

PSP mi spadlo z cca 1m na zem a začala při zapnutí vrčet mechanika(to jsem vyřešil odpojením 2 konektorů, protože UMD nepoužívám) ale druhý závažnější problém vznikl se spouštěním her z karty.

PSP zapnu v pohodě v menu jde všechno taky v pořádku i filmy běží ale jakmile zapnu iso hru tak je černá orazovka a nic se neděje.Přišel jsem na to že když to pár minut nechám a pak začnu pomačkávat tlačítka tak se hra

rozběhne i když teď už to blbne víc a musím třeba 5-6 vypnout(protože když zčerná obrazovka tak nemůžu nic dělat pouze vypnutí funguje a to ještě když držím spínač cca 15 vteřin nahoře).Jinak jakmile se mi po více pokusech podaří nějakou hru spustit tak ji můžu klidně ukončit a pak i jiné hry nabíhají normálně dokud zase psp nevypnu.

Nevíte čím by to mohlo být?Nesetkal se s tím někdo?Třeba rozbitá čtečka v psp?

Ještě přikládám fotografii kdy se mě maličko poškodila karta(respektive redukce na micro karty) jestli to třeba není tím(ale je to jen ulomená plastová příčka) - http://www.ulozto.cz/7549065/imag0059-jpg

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

červená obrazovka znamená jediné - patchování her (napiš co máš za CFW, protože todle se děje u starších CFW)

PS: Ale pokud píšeš, že ti to předtím šlo a všechny hry blbnou, tak to bude asi něčím jiným. Ale na druhou stranu ti všechno ostatní jede (filmy, obrázky, pozadí,...), takže problém je v CFW (porucha - deně je PSP(mobily, mp4ky, ...) vystavováno elektromagnetickým polím a dalším nevímco (měl jsem to zvýrazněný u mobilu) a sem tam se stane, že FW spadne a musí se udělat reinstal. U tebe to je možná jen částečná porucha.) nebo ve hrách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak to promiˇn já četl červená... zkus update na prometheus (3. bod) a pokud to nepomůže, tak přeinstalovat CFW a pokud ani to nepomůže, tak nevim (deskou to 100%není, protože by se ti ani PSP nezaplo (odpojený procesor, RAMka, nebo grafárna - to vše potřebuje PSP když spouští XMB a to samé potřebuje ke spuštění hry)a kartou taky ne, protože ty filmy jedou)

PS: Doporučuji si půjčit od kamaráda kartu a vyzkoušet (nebo od někoho kdo má PSP), jestli na ní hry jedou a pak až se dyžtak HW hrabat v PSP, ale ten update na prometheus si udělej, protože ti pak půjdou nejnovější hry ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
deskou to 100%není, protože...

deskou to klidně může bejt, pádem se částečně mohl odloupnout nějakej chip na desce a dělá to neplechu. Neboj se, mluvím z vlastní zkušenosti, zrovna tady mám jednu desku z psp 3000 (taky po pádu) a vždycky při spuštění nějaké aplikace (na logu PSP) začne kontrolka blikat a skončím v menu s chybovou hláškou, musím jedině kartu znova vložit. Tahle vada je řekl bych se 100% jistotou způsobená odchlípnutým chipem na desce (okem to samozřejmě nejde poznat). Když si desku vezmu so ruky a prohnu ji speciálním grifem tak všechno funguje jak má, bez problému, dám ji na stůl a zase nejde. Takže deskou to může být, a řekl bych že on je na tom stejně. Taky nějaký odchlípnutý chip. Pomohlo by ideálně reflow toho chipu. kdyžtak můžeš zkusit desku taky mírně prohnout na různých místech. Třeba to pomůže, aspoň přibližně zjistíš kterej chip by to mohl dělat

ps. nevím jestli jsi to zase ty nebo někdo jinej, myslím že sem podobnej problém už někdy s někým řešil :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj Raczeku.Jo jo řešil si to se mnou a poradil si mi s tím vypojením mechaniky což jsem zvládnul ale problém to bohužel nevyřešilo :-( Osobně si myslím, že to bude problém na desce a ne softwarová chyba, protože jsem nikde nic neměnil a začalo to dělat hned po tom pádu.

Psal si mi že už děláš jen něco co se týče oprav, takže s tímhle teda nic neuděláš když reflow si přestal dělat a nebo myslíš že bych se s tebou mohl domluvit?Samozřejmě bych ti to všechno zaplatil.Mimochodem koukám že jsi z Třebíče což je paráda... já z Velkého Meziříčí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

myslím že i kdyby ses s tím stavil tak bysme nic nevyřešili, pač jak sem ti už myslím psal tak na ten reflow nemám vybavení, známej kterej mi to reflow párkrát dělal se asi před půl rokem odstěhoval na druhej konec republiky takže to taky nejde. Ideálně by to vyřešila nová deska, problém je že já tady nic nemám kromě nějakejch utopenejch. Kdyby sis někde nějakou sehnal tak bych to to klidně prohodil, to není problém

Ještě by taky šlo že bys koupil pspčko s prasklým displeje. desky by sme prohodily a ty bys to s tím prasklým displejem zase prodal (s tím že bys zamlčel že to takhle blbne) ale je to trochu risk, každopádně kdyby to vyšlo neutratil bys skoro nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jasně v pohodě.Spíš bych sháněl tu desku, poškozené psp bych neprodával(zbytečné problémy).Každopádně jsem přišel na to kde je zhruba chyba...Hru vždy spustím když silněji zmáčknu na pravou šipku což je v místě kde je paměťová karta, případně čtečka.Takže si myslím, že buď je někde odlouplý(uvolněný) čip ke čtečce, nebo je špatná přímo čtečka a nejjednodušší porucha by ještě mohla být špatná paměťová karta.Bohužel doma jinou nemám tak někde musím zkusit půjčit a vyzkoušet.Pozitivní je že psp funguje, prostě ho musím jen v těch místech silněji zmáčknout a pak už to až do vypnutí šlape jak má... kdybych věděl že to tak bude pořád tak už bych to asi neřešil, ale snad se to nezhorší nebo nepřestane jít psp uplně... ale zdá se že tomu zas tolik neni :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu