Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Dark Souls


.Den

Recommended Posts

  • Odpovědi 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

  • 2 weeks later...

Zdravím. Mám malý dotaz - dostal jsem se k těm dvěma gargoylům na střeše u prvního zvonu. Před bojem jsem povolal na pomoc npc Knight Solaire a problém je v tom, že během snad poslední sekundy boje umřel. Co teď? Už ho nebudu moci nikdy povolat? Prý se k němu vážou i nějaké sidequesty, k něm už taky nebudu mít přístup?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bez problemu, pokud npc umre v boji, muzes ho potom opet v urcitych mistech vyvolat. Nesmis ho hlavne zabit ty mimo bojiste.

(ba doknce kdyby te gargoyly taky zabily a musel si jit k nim znova od bonfiru, a byl opet v human forme, tak opet budes mit moznost Solaira vyvolat znovu na tom samem miste).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok díky, ptám se, protože jsem někde na nějakém zahraničním serveru četl, že jakmile umře v boji, už máš smůlu a nesetkáš se s ním atd. Tak dík za info.

Jinak zatím jsem ze hry nadšený. Jsem zvědavý jak dlouho mi to vydrží :D Asi do té doby, než někde začnu moc často umírat :D A vzhledem k tomu, že se teď chystám na Titanite Demona, který vypadá z dálky, že bude dost brutální, tak se to asi blíží :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u tyhle hry je potreba vydrzet, propadnout ji, pak ti vydrzi na dlouho, ja sem ji hral nejakych 400 hodin (vetsinu casu ofc jako PvP). Ted uz me trochu omrzela, protoze chci dostat platinu ale nemuzu se k tomu dokopat, nicmene az vyjde dlc tak to zas bude parba :)

btw titanite demoni jsou asi nejlepsi minibossove, je jich relativne malo a jejich titanite dropy jsou dulezita vec pro upgrady, takze jakmile na nejakyho narazis, je dobre to s nim vyridit... (ale hlavne nepodcenovat, je schopny zabit na 1, slovy jednu, ranu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak je to opravdu až tak hrozné s těma kletbama/prokletím (curse) jak se všude píše? Prý je dost snadné ji chytit, je dost brutální a k výlečení jsou potřeba ty purging stones, kterých je ale ve hře prý extrémně málo a ještě těžko sehnatelné. Já jsem si pro jistotu hned dva koupili od Oswalda, tak snad je nebudu potřebovat. Že prý i kvůli tomu dost lidí přestalo hrát, protože už prý neměli možnost kde další purging stones sehnat a s tou kletbou to prý bylo potom nehratelné.

Jinak nevím jestli mám takové štěstí, ale ty titanite shards, které jsou potřeba na vylepšování zrabní a zbroje jsou prý dost vzácné a já jsem od začátku hry snad už 4 získal z obyčejných kostlivců nebo zombií :D

Co se týče postavy, tak jsem zvolil huntera, protože rád v RPGčkách používám luky. Tady mi přijdou ale dost nevyužitelné, respektive připadá mi, že se hodí fakt jen vyjímečně nebo když o tobě nepřítel neví a chceš třeba jednoho vylákat pryč. Ale jinak stejně drtivou většinu času člověk bojuje na blízko. Částečně za to možná může i ta "neohrabanost" použití luku. Člověk musí přepnout, pak musí nastavit luk na obouruční držení, pak bud dát ruční míření, nebo zapnout lock na nepřítele a to všechno žere dost času a než to člověk udělá, potvora je skoro u tebe.

BTW ten titanite demon má prý být dobře zranitelný magií a když použiju soul arrows, tak mu to neubere vůbec nic. Ani tam nenaskočí to číslo, které ukazuje jak velké damage nepřítel schytal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na kletbu je ve hre npc ktera te ji zbavi, takze se to da resit... vlastne ve hre i kdyz je to kolikrat tezky, tak se da resit kazda vec nejak, vyvojari na vse docela dost mysleli,takze tohle je ok, a ty kameny padaji i z perlorodek, ktery je ve hre celej jeden level pred bossem, takze se to da resit i tak... a nejlepsi je, kdyz si na sebe vezmes neco co ma dostatecnou curse resist, a taky to pak jde bezproblemu :)

titanite shards nejsou vzacne, to je nejzakladnejsi updrage jednotka ve hre :)

z tech demon titanitu padaj demon titanite a to je potom jiny kafe :)

vseobecne nejhure sehnatelna vec jsou SLABS, na ty bacha. Za celou hru od kazdeho najdes jen 1ks, a slouzej k MAX level upgradu...

viz http://darksouls.wikidot.com/upgrade

jo tahle hra je hlavne o souboji telo na telo, kazdopadne i luk dobre vyupgradovanej ma sve vyuziti, to same je to s kouzlama, slouzej spis jako doplnek na moment prekvapeni, protoze kouzelni je relativne pomale, i kdyz ma luxusni damage na levelu 50 ... (pyromance zas na max upgrade rukavice)

btw pri stelbe lukem staci jen R3 zamerit nepritele a rovnou vystrelit, pokud nejsi teda prilis daleko,cimz se ti zas snizuje dost damage.

jj o tom to je, enemies necekaj az je zabijes, ale snazej se zabit oni tebe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nevíš co s tím titanite demonem a soul arrows? Dokonce jsem se díval na nějaké video teď a normálně tam ten chlápek na něj ty soul arrows používal. Sice nemám vysokou inteligenci s tou postavou, ale když splním minimální požadavky na použítí hole i kouzla, tak nevidím důvod, proč by mu to alespon 1 hp neubralo. Ale ono mu to neubere vubec nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a mas ho pomoci R3 zamereneho aby si strilel do nej? Protoze pokud mas inteligenci na soul arrow a muzes pouzivat hul, tak by mu to melo brat tak kolem 50 HP na jednu strelu... On neni imunni vuci magii.

jinak dobra technika na nej je, byt u nej zezadu, a sekat do nej, s tim, ze musis teda vykrejvat jeho otocky ocasem i tema hrabema, a hlavne bach na jeho skok a samozrejme strely lightningama.

jinak predpokladam, ze se jedna o toho za kovarem Andrem v Undead Parish.. ? Tak pokud ti nepujde ho udolat, tak ho zatim nech, vyleveluj se a pak ho das uz dobre :), pokud si udelal gargoyly, tak ses tak na 25 levelu typuju, a to je na tohodle porad trochu malo, kdyz nevis jak na nej... i kdyz se jedna o minibosse, je porad silnejsi nez vetsina bossu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě že ho zaměřeného mám přes R3, lítá to do něj, ale nic mu to nedělá. Je to divné. Možná že ty soul arrows nefungujou, když máš hůl v levé ruce? Zkusím dát do pravé. Měl jsem ji nastavenou na levou, protože v pravé potřebuju mít meč a luk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bylo asi fakt tou vzdáleností. Musel jsem jít a kus blíže a pak už mu to ubíralo HP. Moc se mi to nelíbí ale. Od toho se to jmenuje ranged attacks, útoky na dálku, aby člověk mohl utočit z větší vzdálenosti, přitom stejně člověk musí být tak 2-3 metry od nepřítele, aby mu to ubralo. To je možná trochu přehnané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak vzhledem k tomu velkému počtu odehraných hodin, co by si poradil co se týče vlasstností u huntera?

Já jsem lvl 26 a mám to rozložené zatím takto:

Vitality - 19

Attunement - 10

Endurance - 19

Strenght - 16

Dexterity - 14 (s dex jsem zatím na chvíli přestal, protože luky fakt zatím využívám dost méně než jsem čekal. sice se dex hodí i k některým zbraním na blízku, ale zatím jsem to až tolik nepotřeboval)

Resistance - 11

Inteligence - 10

Faith - 9

Připadá mi, že vitality a endurance jsou pro mě asi nejdůležitější zatím, plus síla, takže tam jsem většinou utrácel duše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to zalezi jak chces postavu jet,

pokud chces byt rychlej a pouzivat rychli zbrane, tak je pro tebe dulezita, endurance dexterity a vitalita, pokud chces hrat na silu, tak misto dexterity strenght, pokud chces kouzlit tak misto dex/str inteligence ci faith dle toho jakej zpusob kouzel mas radsi...

attunement jen kdyz chces rozsirit sloty na kouzla a resistance je uplne k nicemu, protoze res si udelas pomoci vybaveni

kazdopadne tyhle polozky ovlivnuje i vystroj, napr kdyz chces byt ninja a jedes hlavne endurance, tak je taky nutny mit na sobe hodne lehkou vystroj, aby si delal rychli kotouly, (nekde jsou tabulky, ze musis mit max 25% z celkove vahy aby jsi byl ultra rychlej).... ale na to prijdes sam, neboj. Ale stejne kvuli tomu asi rozehrajes novou postavu, protoze tuhle prvni skazis :) (jako kazdej kdo to hral...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidím no, nějak se to vyvine :D Zatím nemám bohužel jasno na 100% kam to směřovat, ale asi půjdu spíše na rychlost.

A sorry, že tě bombarduju otázkama, ale jak často člověk narazí na novou lepší zbroj? Protože když je v nějaké hře možnost vylepšování zrabní nebo zbrojem vkládání nějakých krystalů atd, tak jsem hrozně šetřivý, protože si pořád říkám "hmm teď si to vylepším, vyplýtvám na to ingredience / materiály / peníze (nebo cokoliv co se v té určité hře používá) a za 5 minut narazím na lepší zbroj a ta vylepšení té staré mi bude na nic, protože to bude horší než ta nová."

Tak jsem právě přemýšlel, jestli na to kašlat a šetřit ty shardy, nebo jestli si mám tu zbroj vylepšit. (Mám pár chain částí a pár leather částí. Tak abych měl co největší ochranu, ale zůstal na středním přetížení.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to prave v tyhle hre to takhle nefunguje, tzv i se zakladni zbroji vylepsenou na max mas solidni staty... a hodne zalezi na tom jak jedes celej char, tezko totiz s nizkou endurance a bez prstenu podporujici endurance budes moci na sebe navliknout nejaky paradni ale tezky brneni (dalsi vec je, zda je takove brneni lepsi nez jine, ktere je pro ninja char, ...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně bych rád zůstal na středním přetížení. To je tak akorát , dobrý balance mezi rychlostí a obranou z těch trochu těžších brnění.

Jinak bez nějakých spoilerů, ta hra asi nemá nějaký konec, když máš nahráno 400 hodin, že? :D Prostě nekonečný gameplay :D

Teď jsem se trochu zapotil v darkroot garden s těma great stone knights. Hlavně v té skryté oblasti za tím zničitelným stromem, nevím proč, ale nedařilo se mi tam vůbec a umřel jsem několikrát. Tam fakt stačí drobné zaváhaní a má člověk po srandě :D Ale ten prsten stál za to. No a teď jdu zkusit sundat moonlight butterfly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže něco na způsob diabla? Že tu hru jakoby dohraješ a pak pokračuješ znovu od začátku s tím, že lvl ti zůstane a obtížnost je větší?

Jinak z té moonlight butterfly jsem potom dostal divine ember, ze kterého mi kovář pak může udělat divine zbraň když bude nejdříve +5. Jenže tím se potom prý změní u té zbraně jaká vlastnost ji ovlivňuje a místo STR nebo DEX ji pak bude ovlivňovat faith. Takže to asi pro mě nemá smysl, když neuvažuju o tom, že bych si zvyšoval faith, že?

A během celé hry asi není nikdy možnost jak prodat věci, že? Takže když nějakou zbraň nebo zbroj nepotřebuju, můžu je všechny vyhazovat asi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vyhazovat je muzes, pokud nechces jet na platinu nebo tak... prodavat, no v pozdejsi fazi hry neco na zpusob prodeje budes moci delat. Ale jinak to muzes vyhodit, jen pozor, z nejakych bossu ti pada jejich duse a tu potom u jednoho kovare, kteryho si teda jeste nenasel a jeste chvily nenajdes, tak pomoci te duse a nejake normalni zbrane nejak vylevelovane, budes moci delat specialni zbrane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska první brutálnější chvíle od doby co jsem začal hrát. Vrátil jsem se zpátky do undead asylum pro ten prsten, díky kterému mě hluboká voda nezpomaluje. A ten znovuzrozený asylum demon (stray demon) prostě nešel. To je první věc, kterou jsem zatím vzdal, protože to bylo na mašli ať jsem zkoušel jakoukoliv strategii. Ale prsten jsem získal, takže to tolik nevadilo. No ale potom Hydra v Darkroot Basin, to je něco šíleného. Díval jsem se i na videa a ty videa, které jsem viděl, tak ta hydra pořád utočila hlavama a ti hráči v pohodičce odsekavali jednu hlavu za druhou a jen občas ta hydra použila ten vodní útok.

Zatímco u mě, ať dělám co dělám, hydra pořád používá jen vodní utok. Vždycky tak 20-30x vodní utok a pak třeba jednou zaútočí hlavama a znova. A to se nedá. Nechápu. Je jedno jestli stojím nebo běhám do stran, je jedno jestli jsem na trávě nebo ve vodě, je jedno jestli jsem přes R3 zacílený nebo ne. Prostě ať dělám co dělám, neovlivním to. Ještě poslední pokus a pak to vypínám a nechci to několik dní ani vidět :D

EDIT: uff a je po ní konečně. Dala mi zabrat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten Stray Demon je ale dulezitej boss, protoze z nej dropuje Titanite Slabs, a to je hodne dulezita vec na upgrade... takze se vyplati tam potom urco jeste zabehnout. A rikal si, ze hrajes huntera char, ten by mel byt i solidne rychlej, takze uskakovat jeho utokum by nemel byt problem. A hlavne tenhle boss (a vlastne asi vsichni bossove) pouzivaj dokola stejny utoky, takze staci chvily pozorovat a pak se mu prizpusobis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je tak obrovský, že ať dělám co dělám, uskakování ani uhýbání nepomáhá, protože než se dostanu za něj (i když mám havels ring a málou nálož) tak mi dost ubere bez ohledu na to jestli použiju štít nebo ne. Navíc ten jeho útok, kdy praští do země mě drtí i když jsem za ním. (Přitom na nějakém videu když stál ten chlápek za ním, tak mu to nic nedělalo) A má tolik HP, že i když si na něj vemu raději Drake's sword, tak mu ubírám jen minimálně a dříve nebo později mě dostane. Četl jsem někde, že i lidi co mají lvl 70-80 ho někdy nedokážou udělat. Tady to fakt asi není o lvlu, ale o dokonalé taktice a taky porci štěstí. Hodně těžký boss. (alespon pro mě)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu