Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak to vlastne zacalo?


sasa.lohr

Recommended Posts

Zdravim,

uz delsi dobu premyslim a dloumam, jak vlastne funguje procesor.

Kazdy vi , ze to je "neco" v pocitaci, co pocita ruzne operace.

Tyto operace jsou ale zavisle na programu.

Pokud se vratime zpet, kdyz se zacaly procesory vyvijet, pocitaly pouze jako kalkulacka ruzna cisla, ale jak mohly neco pocitat? Nebyl prece program, diky kteremu by ta cisla pocitat mohl.

vysvetli mi nekdo, jak to cele je?

je to v sekci pokec, rad si prectu laicke nazory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná , že se to laicky vysvětlit nedá . Přeci jenom je složený z různých druhů elektro součástek , které na sebe navazují s jinými a tedy se nedá mluvit o processoru jako o samotně fungující části počítače bez elektrického proudu .

Dále je zapotřebí znát jazyk a kódy v kterém se o ektřině a procesech součástek mluví , aby bylo pochopeno co se vlastně při cestování elektrického proudu přes vodiče vlastně děje .

Fakt nevím . Neměl jsem na to odpovídat .

Ale , třeba z pohledu laika , bych tvrdil , že každá součástka posílá nějaké elektrické impulsy do jiných součástek , až je impulsů tolik , že se ti otevře dvd mechanika . :cheesygrin:

:angle:

[url]http://cs.wikipedia.org/wiki/Procesor[/url]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je otázka,která se nikdy nevyřeší já to beru něco jako z ničeho nic.Je to vzniknutí nového světa,nové dimenze.Jak vznikl tento svět?Nevíme a jak vznikly počítače jak se stalo že nějaké součástky začaly v nějakém obřím monitoru zobrazovat nějaká čísla?Velký třesk ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu