Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jtag a vše kolem


macros

Recommended Posts

  • Odpovědi 131
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

mám už 13604 a chci obnovit avatary, ale když dám na flašku $systemupdate tak mi vůbec nenajede nabídka update, neví někdo proč? díky

taky se to ted chová podivně když zmáčknu kulatý tlačítko prostřední na ovladači tak by měla najet funkce vypnutí konzole, zkoušel jsem jiný ovladač taky nejde

zkusíl jsem znovu spárovat taky nejde - ovladačem ale jde normálně listovat a potvrzovat vše, není někde funkce na vypnutí toho tlačítka?

už je to ok, dal jsem znovu NAND ten jak udělal jamesonman pro mě , a to bylo ve stavu kdy jsem ještě neaplikoval ten dashlunch - takže ted už mi jde NXE , jde mi i ovladač nabízí to i update , jde mi i ovladač správně ,

a nabízí to i update - takže ten daschlunsch asi něco zakazoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

udelej to timhle CMD-Freebooter v1.2.6b a budes mit 13604 NAND kterej uz jen pak hodis do Xka programem NAND Flasher 360 nebo Flash 360

Já jsem do teď postupoval podle toho videonávodu od JAMESOMANA . Je výborný , ale v momentě když vyextrahuji na plochu soubor " extract " tak po jeho rozbalení tam nemám složku " FREEBOT " Takže mi to dále podle toho návodu nešlo . Podle toho který uvádíš jsem postupoval a povedl se mi celý udělat . Jen v jednom místě mi to vyhodilo něco jiného než ve videonávodu z YOUTUBE . Zde jsou z toho screeny :

http://2i.cz/28714963b0

http://2i.cz/39605872a1

Nezkoušel jsem to ještě aktualizovat .

Udělal jsem podrobný návod :

http://www.uloz.to/10795079/update-db-doc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem do teď postupoval podle toho videonávodu od JAMESOMANA . Je výborný , ale v momentě když vyextrahuji na plochu soubor " extract " tak po jeho rozbalení tam nemám složku " FREEBOT " Takže mi to dále podle toho návodu nešlo . Podle toho který uvádíš jsem postupoval a povedl se mi celý udělat . Jen v jednom místě mi to vyhodilo něco jiného než ve videonávodu z YOUTUBE . Zde jsou z toho screeny :

http://2i.cz/28714963b0

http://2i.cz/39605872a1

Nezkoušel jsem to ještě aktualizovat .

Udělal jsem podrobný návod :

http://www.uloz.to/10795079/update-db-doc

pouzil jsi verzi 360 flash dump tool v0.97?

v ni kliknes na extract a zaskrtnes 3 volby: SMC, Key Vault a Config Blocks

do urceny slozky ti to extrahuje kv.bin a smc_config.bin a SMC_dec.bin (SMC_dec.bin prejmenujes na smc.bin)

tyto 3 biny das do slozky mydata

kazdopadne tento postup je uz uspesne aplikovanej a na celkem 5 konzoli (jaspr 16mb a 4x falcon)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouzil jsi verzi 360 flash dump tool v0.97?

v ni kliknes na extract a zaskrtnes 3 volby: SMC, Key Vault a Config Blocks

do urceny slozky ti to extrahuje kv.bin a smc_config.bin a SMC_dec.bin (SMC_dec.bin prejmenujes na smc.bin)

tyto 3 biny das do slozky mydata

kazdopadne tento postup je uz uspesne aplikovanej a na celkem 5 konzoli (jaspr 16mb a 4x falcon)

Ano - použil jsem verzi flash dump tool v0.97 jak vidíš ze screenu .zaškrtl jsem ty tři volby - postupoval jsem přesně podle videonávodu . Ale tu složku FREEBOT z které se potom berou ty další kv.bin a smc_config.bin a SMC_dec.bin mi to nevytvořilo , takže jsem nemohl postupovat dál v tom co uvádíš . Zkoušel jsem to několikrát - pořád se stejným výsledkem . Podle toho druhého programu se mi to povedlo - je jednodušší .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám už 13604 a chci obnovit avatary, ale když dám na flašku $systemupdate tak mi vůbec nenajede nabídka update, neví někdo proč? díky

taky se to ted chová podivně když zmáčknu kulatý tlačítko prostřední na ovladači tak by měla najet funkce vypnutí konzole, zkoušel jsem jiný ovladač taky nejde

zkusíl jsem znovu spárovat taky nejde - ovladačem ale jde normálně listovat a potvrzovat vše, není někde funkce na vypnutí toho tlačítka?

už je to ok, dal jsem znovu NAND ten jak udělal jamesonman pro mě , a to bylo ve stavu kdy jsem ještě neaplikoval ten dashlunch - takže ted už mi jde NXE , jde mi i ovladač nabízí to i update , jde mi i ovladač správně ,

a nabízí to i update - takže ten daschlunsch asi něco zakazoval

ted si vzpominam zes psal, jak jsi instaloval poprvy dashlaunch 2.25 tak jsi nedal A A B A ale menil jsi default nastaveni tak sis to tim asi rozhodil:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už mám avatary :-) takže ted jak udělat správně dashlunch? způsobem co jsem ho udělal minule mi zblbnul xbox...

někde jsem při tom musel udělat chybu - kolikrát se má udělat to potvrzování? Mě to jednou nabízelo 4x a ve druhém případě asi 20x to chtělo potvrdit různy věci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Cením si podpory jamesonmana pro Jtag sekci, určitě budeme rádi, když se tu budou zkušenosti kolem Jtagu vzájemně sdílet. Pokud to s Jtag sekcí nějak dopadne (bude to jednotné, ucelené téma) tak myslím, že se najde více uživatelů, kteří budou mít čím přispět (rád se přidám :-))

Můj názor na zde demonstrovaný update FreeBootu 13604 - je to jak na to tady koukám funkční, ale složité jako parní mlátička. Click - click - move - click - rename - move - click - click - move - cmd - click...... :-)

Pomocí Jtag tool je to asi tak 100x jednodušší a hlavně kratší.

Nekritizuji, chválím, jen vyjadřuji svůj názor :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už mám avatary :-) takže ted jak udělat správně dashlunch? způsobem co jsem ho udělal minule mi zblbnul xbox...

někde jsem při tom musel udělat chybu - kolikrát se má udělat to potvrzování? Mě to jednou nabízelo 4x a ve druhém případě asi 20x to chtělo potvrdit různy věci...

sekvence tlacitek pri potvrzovani: A - A - B - A(to uz je hotovo a tim vypinas konzoli)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cením si podpory jamesonmana pro Jtag sekci, určitě budeme rádi, když se tu budou zkušenosti kolem Jtagu vzájemně sdílet. Pokud to s Jtag sekcí nějak dopadne (bude to jednotné, ucelené téma) tak myslím, že se najde více uživatelů, kteří budou mít čím přispět (rád se přidám :-))

Můj názor na zde demonstrovaný update FreeBootu 13604 - je to jak na to tady koukám funkční, ale složité jako parní mlátička. Click - click - move - click - rename - move - click - click - move - cmd - click...... :-)

Pomocí Jtag tool je to asi tak 100x jednodušší a hlavně kratší.

Nekritizuji, chválím, jen vyjadřuji svůj názor :-)

dik za pochvalu kamo:)

samozrejme JtagTool je ok (jen trochu pomalejsi pri cteni a flash nez nandpro20e) jen nevim jak ted, ale kdyz jsem to delal tak JtagTool nepodporoval dash 13604, takze pouziti fbBuild_0.33 byla nutnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proč to chtělo při druhé možnosti tolikrát potvrzovat? - to nebylo 4x ale cca 20x

a ted už přesně nevím kdy k té druhé možnosti došlo, že by špatnou cestou v lunch.ini ?

protoze jsi potvrdil zmenu nastaveni v launch.ini potvrzenim 3xA misto AAB, pak te to hodilo na tech 20 moznosti ktery jsi nejak odklikal a tim si totalne rozhazel pakonfiguraci daslaunche a proto ti to neslo vypinat tim tlacitkem a spustit $systupdate

dsc06534h.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem to udělal přesně podle návodu AABA a je mi záhadou proč zase nejde kulaté tlačítko na ovladači...

je ten dushlunch nutný? je užitečný že to vleze hned do fsd, ale proč mi to zablokuje kulaté tlačítko a tím nemožnost vypnout xbox jen ručně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano šlo to normálně

taky se chci zeptat jak se dá změnit barva fsd?

jde nějak poznat která verze fsd je v xboxu?

dá se nějak jednoduše smáznout ten dashlaunch? To nefunkční kulaté tlačítko u ovladače pozoruju jen já nebo ještě někdo?

mě se ale zase na druhou stranu zdá že s daschlunchem nevyskakuje chyba u hry forza 4 když tam nebyl ta mi to dneska hodilo hlášku že asi nepoužívám oficiální disk hry a spadlo to do NXE :-)

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Dashlaunch určitě není jen pro komfort, umožňuje customizovat mnoho funkcí, jako např. chování konzole při nenadálých stavech (zamrznutí apod.), asociovat funkce pro jednotlivá tlačítka, volit způsob přepínání mezi FSD a orig. NXE a mnoho mnoho dalšího. Co ale hlavně, zahrnuje v sobě tzv. kxam.patch, též zvaný jako Ping Limit Remover, bez kterého je Xlink Kai zcela nepoužitelný.

Právě funkce přemapování tlačítek bude zřejmě tvůj problém, kdy v *.ini souboru k Dashlaunch budeš mít zřejmě nadefinováno něco "jiného", než na co jsi zvyklý. Podívej se dovnitř toho *.ini souboru a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako vzdy mas samozrejme pravdu, ja to zjednodusil az moc. tohle nastaveni mi vzdy funguje a to jsem radil i Jindrousovi:

Původně napsal jamesonman

1. musis si nekam na hdd zkopirovat ten novej freestyle dash

2. dashlaunch 2.25 - v nem je slozka installer - v ni default.xex + tam musis vlozit launch.ini kterej upravis podle sebe:

[QuickLaunchButtons]

Default = Hdd:\Content\FSD\default.xex <<<<< TADY NAPISES CESTU K TOMU TVYMU NOVYMU FREESTYLE DASHI

[settings]

nxemini = true

pingpatch = true

3.spustis dashlaunch 2.25 - installer - default.xex

potvrzovat budes v poradi tlacitek: A -A-B-A

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle launch.ini co píšeš :

[QuickLaunchButtons]

Default = Hdd:\Content\FSD\default.xex <<<<< TADY NAPISES CESTU K TOMU TVYMU NOVYMU FREESTYLE DASHI

[settings]

nxemini = true

pingpatch = true

je na najetí po zapnutí xboxu do FSD .

Já bych ale chtěl aby to najíždělo do NXE a mít tam možnost volby - při zapnutí xboxu a podržení některého tlačítka ( třeba X ) aby najel teprve do FSD .Jak jsem si psal s Jindrousem , tak by to chtěl taky . To proto že mi jdou všechny hry spouštět z knihovny GAME LIBRARY a tak to považuji za jednodušší . Takže zatím DL nemám ještě ani nainstalovaný - jen FSD . A do FSD se dostávám přes dost pokynů z GAME LIBRARY .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Odkud pouštíš FSD, jestli z INT anebo EXT HDD je úplně jedno, důležité je zadat k němu správnou cestu. Pokud ti FSD najíždí, tak tento krok jsi zřejmě zvládnul.

Nenapadá mě jiný důvod nefunkčního Guide tlačítka po instalaci DashLaunch než ten, že v .ini souboru máš pro něj v sekci QuickLaunchButtons něco nadefinováno. To jsou právě ty vedlejší efekty toho, když člověk tyto aplikace stahuje někde bůhví kde. Po netu se válí různé uživatelské kompilace, které když stáhneš a nevíš jak modifikovat *.ini soubor, tak jsi odkázaný na to, co tam daný člověk nastavil. Říkám ti, podívej se do souboru launch.ini, konkrétně do sekce QuickLaunchButtons.

A ještě - určitě startuješ Xbox Guide tlačítkem na ovladači. Zkus pustit Xbox tlačítkem pro zapnutí na konzoli, jestli ti to Guide tlačítko na ovladači taky nebude fungovat.

Pozn. Tato diskuze je přesně případ, proč by měla Jtag sekce být nadřazenou sekcí těmto problémům. X stránek tady zaplácáme řešením jednoho problému a celá sekce "Jtag a vše kolem" tak může jít do kytek. Pokud se tu bude takto řešit každý individuální problém, tam se v tom pak už nikdo nevyzná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu