Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Elektrotechnické schéma ovladače


Cainx1

Recommended Posts

Dobrý den,

hledám schéma ovladače. Dostal jsem nápad, jak k němu připojit PC myš. Hraní FPS stříleček na tom ovladači mi připadne perverzní (přiznejme si to, jsem lama a nemůžu se do ničeho trefit). Ale to odbočuji od tématu. Potřebuji zjistit, na jakém principu pracuje ta analogová páčka. Myslím, že bych dokázal vytvořit "přemostění" z pohybu myši na pohyb té páčky.

Takže neví někdo jestli to funguje na principu snímání odporu, kapacity či nějaké jiné neelektrické veličiny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MG! ...jestli seš taková lama tak si kup PC a ne xbox!

a nebo to zkoušej dál a naučíš se to!

Dík za radu. Opravdu je velmi užitečná. Asi jsem tam měl napsat, že bezcenné rady, jakou jste napsal Vy, opravdu nehledám. Zajímá mě to i z technického hlediska, nejen z hlediska hraní. Prosím už nikdo nespamujte vlákno podobnými příspěvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedaří se mi to vůbec najít. Našel jsem jen pár PDF souborů, ale tam je pouze popsaný postup rozebírání.

Pochybuju, že to bude odporově. Bylo by to asi nejjednodušší, ale zase by to nevydrželo tolik přejezdů.

Vypadá to, že sháním nějaký levný, nejlépe použitý, ovladač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznáme se Caine?

Ale v každém případě odkážu na http://console-forum.net/tema/91078-prislusenstvi-a-nahradni-dily-nejen-pro-vas-xbox-360 ten týpek prodává základní desku ovladače za 20kč

Ve Spoileru je velký obrázek zákl. desky co jsem našel, ale ono stačí napsat do google "xbox 360 controller schematics" a vyhledat jako obrázky/pak ještě možnost barvy - černobíle - to ukáže různé diagramy a schémata

cg2t0p.jpg

Link na větší obrázek

Obrázek se nacházel zde.

A ještě na této stránce a zde je docela dost návodů a modů pro xbox 360 i jeho ovladač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou jsem rád, že někdo nad tím přemýšlí. A dokonce se jeho myšlenky udávají správným směrem. Ano, v levé ruce by se držel klasický ovladač a v pravé by se držela myš. Firmware "přemostění" by se měl dát snadno přeprogramovat, aby se tlačítkům myši přiřadila tlačítka ovladače dle potřeby. Bohužel tu je problém, že na běžných myších není dostatečný počet tlačítek a navíc bude ovladač v levé ruce "nevyvážený".

Ale to už opravdu moc předbíhám, protože pořád nevím, jak to vlastně funguje v tom ovladači.

Příspěvek od Jedi_James07 byl velmi zajímavý. Ještě jsem neměl tolik času, abych si všechno prostudoval. Jen jsem tak zběžně prohlédl nabídku toho, co jeden uživatel nabízí. Vypadá krajně podezřele. Snad ještě nikdy jsem neviděl tolik pravopisných chyb na jednom místě. A navíc se mi nechce platit 100Kč za poštovné, když si objednám věc za 20Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-xfps je drahý a nejsou na něj jednoznačné reference

-navíc potřebuješ ještě drátový ovladač k synchronizaci (nyní další zbytečné finance-radši přihodím kilo a mám bezdrát==>zbytečné)

-A co když budou chtít hrát 2 hráči s myší na 1 konzoli? (nehledě na cenu) - V tom mají prostě smůlu, protože víc než 1 myš nefunguje i s 4-ma xfps

-princip přemostění by šel udělat na běžném ovladači a vstupem by nutně nemusela být myš ... Když to přeženu, tak by to šlo připojit i k jakémukoliv zařízení které předává x,y souřadnice,např PS Move, kinect a to by znamenalo že by ty 2 periferie šly použít s jakoukoli hrou.

- jenom je tu minimálně jeden problém: Analogová páčka je jiná jak myš. Kdysi jsem to četl na amazonu ... Nevím jak přesně to je, ale vím že to mělo co dočinění s rychlostí (škubnutím) pohybu myši.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě se ten nápad líbí, podle mě to bude fungovat na podobnym principu jako funguje volant na pc... ale nechci psát jak protože si tim nejsem jistej a sem velkej kecka :D

a prý je to dělaný na 4 tlačítka který podle směru vyhodnocujou intenzitu a směr :D táhnutí, teda takhle je to prý dělaný u PSP...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu