Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Problém s připojením xbox přes Wifi Adapter


klicasso

Otázka

Zdravím,

konečně jsem si pořídil Wireless (černý) adapter a těšil jsem se že budu mít xbox připojený k netu a začne mi být trochu multimediálním centrem, ale....

Když jsem všechno nastavil - připojil jsem se k domácí síti přes router (D-LINK DIR-600) - nastal problém s připojenám na internet.

Ať dělám co dělám, tak se mi nedaří připojení na internet. Přes router mi běží doma všechny PC a telefony, i tiskárna a nic nemá problém...

Zkusil jsem xbox zapojit přes kabel a internet hned naběhl a hned se připojil na live.

Přes tu wifinu, když už jsem byl na domácí síti, jsem se pokusil spojit Media Center xboxu s PC, ale také se to nepovedlo...

Zkoušel jsem najít odpověď zde na foru, ale bohužel taky nic.

Jestli mi s tím někdo může poradit - bylo by tu uplně nejvíc super.

Díky předem...

a ještě něco - když dám při tom připojování STATUS vypíše se mi toto okno:

Error Status Report

W: 0000 - 0021

X: 0400 - F001

Y: 0000 - 0000

Z: 8015 - 1904

ID: FFFF - FFFF

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Moderators

Zkoušel jsi to připojení podle nějakého popsaného postupu, např. ZDE?

V domácí síti problém nebude, když ti to po kabelu chodí a s ostatními zařízeními na síti taky není problém. Zkontroluj, jestli ti souhlasí SSID sítě nastavené v routeru a Xboxu a pokud máš síť zabezpečenou, tak jestli máš v Xboxu správně zadané jméno a heslo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jo koukal jsem do toho a nic na tom není.

Bohužel na stránkách support xbox jsou i popsané problémy s připojením, ale když si vyberu můj problém a kliknu na to tak to chce přihlášení na support.xbox.com, kam pokud vim jde zaregistrovat jen konzole. Daval jsem tam přihlášení na Windows Live, ale nic.

Heslo zadávám určitě dobře...1.to vím a 2. to by mě snad ani nepřihlásilo k té domácí síti, ne?

Jak zjistím do SSID? To jsem nějak nenašel, díky

Nějaké jiné návrhy? Doufal jsem že to bude jen nějaká prkotina...

Zkoušel jsi to připojení podle nějakého popsaného postupu, např. ZDE?

V domácí síti problém nebude, když ti to po kabelu chodí a s ostatními zařízeními na síti taky není problém. Zkontroluj, jestli ti souhlasí SSID sítě nastavené v routeru a Xboxu a pokud máš síť zabezpečenou, tak jestli máš v Xboxu správně zadané jméno a heslo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

SSID (identifikátor sítě) si sám nastavuješ v routeru. To je ten název, který se ti zobrazuje, když dáš prohledat dostupné bezdrátové sítě. To je základ a bez toho to fungovat nemůže. Předpokládám, že pokud máš jiná bezdrátová zařízení v síti, tak jsi to musel už dělat. Bezdrátových sítí v dosahu můžeš mít víc i cizích a ty musíš danému zařízení říct (identifikátorem SSID), do které se má připojit.

Taky zkontroluj, jestli má tvůj router funkci ve smyslu "Broadcast SSID". Některé routery totiž umožňují broadcast zakázat (z bezpečnostních důvodů - buď to mají nastaveno defaultně anebo si to uživatelé povolují) a pak některá bezdrátová zařízení mají problém se k dané sítí připojit i přesto, že ji mají nastavenou jako "upřednostňovanou" s automatickým připojováním. Už jsem se s tím setkal, že některá zařízení když síť nevidí, tak se k ní prostě nepřipojí.

Ty ale píšeš, že k domácí síti se s tím Xboxem připojíš. Jak jsi ověřoval funkčnost? Pokud se už dostaneš do domácí sítě, která je následně připojená k internetu, neměl by být důvod nedostat se do internetu i s Xboxem.

V jakém režimu ti běží bezdrátová část routeru? (AP/Client/Bridge/....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Funkčnost odvozuji z toho:

photobezna02140635.th.jpg

Na support.xbox.com jsem našel toto:

AP/Client/Bridge...bohužel mi tohle nic neříká...

SSID (identifikátor sítě) si sám nastavuješ v routeru. To je ten název, který se ti zobrazuje, když dáš prohledat dostupné bezdrátové sítě. To je základ a bez toho to fungovat nemůže. Předpokládám, že pokud máš jiná bezdrátová zařízení v síti, tak jsi to musel už dělat. Bezdrátových sítí v dosahu můžeš mít víc i cizích a ty musíš danému zařízení říct (identifikátorem SSID), do které se má připojit.

Taky zkontroluj, jestli má tvůj router funkci ve smyslu "Broadcast SSID". Některé routery totiž umožňují broadcast zakázat (z bezpečnostních důvodů - buď to mají nastaveno defaultně anebo si to uživatelé povolují) a pak některá bezdrátová zařízení mají problém se k dané sítí připojit i přesto, že ji mají nastavenou jako "upřednostňovanou" s automatickým připojováním. Už jsem se s tím setkal, že některá zařízení když síť nevidí, tak se k ní prostě nepřipojí.

Ty ale píšeš, že k domácí síti se s tím Xboxem připojíš. Jak jsi ověřoval funkčnost? Pokud se už dostaneš do domácí sítě, která je následně připojená k internetu, neměl by být důvod nedostat se do internetu i s Xboxem.

V jakém režimu ti běží bezdrátová část routeru? (AP/Client/Bridge/....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Režim tvého routeru závisí na tom, jak ho nastavíš a jako co ho máš v síti použitý. To záleží na tom, jakou strukturu sítě doma máš (jestli ti tento Wi-fi router slouží jako "centrální" router pro veškerá připojená zařízení na síti a dále je přímo připojen do internetu, nebo jestli máš v cestě nějaký další router, do kterého jsou pomocí kabelů připojené zařízení ve tvé síti a tento Wi-fi router je jen mostem (Bridge) pro přístup bezdrátových zařízení do takto strukturované sítě atd. Principy síťování tu řešit nebudeme, kolem toho se dá najít spousta článků na netu.

Od toho pak také závisí routování a nastavení NAT.

Našel jsem tento postup - http://compnetworking.about.com/od/wifihomenetworking/ht/xbox2wifirouter.htm a je tam uvedený problém, který se tě může (ale nemusí) týkat:

Tips:

  1. Even when your wireless connection between the Xbox and the router is working perfectly, you may still experience difficulty connecting to Xbox Live. These issues can be caused by the quality of your Internet connection or the firewall and Network Address Translation (NAT) settings of your wireless router. Additional troubleshooting may be required in these areas to achieve reliable Xbox Live connections.

Zkus prohledat i tyto odkazy, ne všechny nutně vyžadují jméno/heslo na xbox support.

http://live.xbox.com/en-US/SiteSearch/Search?q=wireless+network+adapter+troubleshooting

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu