Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak vypínáte svůj Xbox ?


codek

Recommended Posts

  • Odpovědi 51
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Jak vypínáte svůj Xbox ?

Najedete na Dashboard, a pak až softwarově vypnete konzoli ?

Přímo ve hře vypnete softwarově konzoli ?

Nebo při hře vypnete hardwarově tlačítkem ?

Já osobně vyjedu ze hry na dashboard a pak konzoli vypnu ovladačem

mě by víc zajímalo jak zapinate svoji konzolli..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Já teda téměř vždy zapínám i vypínám ovladačem... prostě se po něm natáhnu, vezmu do pracek, zapnu a pařím... Když dopařím, vypnu s ním Xko a dám ho zase na místo...

Sem tam také tlačítkem "eject" na mechanice, když chci rovnou hrát jinou hru, než tam je právě vložená... Tlačítko na zapínání jsem snad nikdy nepoužil.

Jinak k tomu dotykovému tlačítku na vodivost... mě to spíš prijde k nicemu, jelikoz se mi diky tomu akorat podarilo parkrat omylem vypnout xbox nebo vysunout medium, kdyz jsme kolem prejel prstem, prijde mi docela citlive

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

No, já asi chápu, proč se na to lidi ptají a spíš nechápu ty co nevím proč se konzole může vypnout jakkoliv kromě vytrhnutí ze zásuvky. Zatím jste to tady totiž vůbec nikdo nevysvětlil, jenom jste řekli že je to jedno.

Tak já bych to trochu vysvětlil jestli mi to dovolíte :cheesygrin: Jde o to, že lidi si myslí, že herní konzole je počítač, což sice je, ale ne tak klasický jako PC. Počítač totiž vypínáte tak, že mu dáte nějaký "povel" k vypnutí. Buď (windows) ve startu vypnout, nebo máte nastavené tlačítko, že při zmáčknutí se má vypnout.

Rozdíl je v tom, že když se vypíná stolní PC tak je potřeba ukončit běžící programy, aplikace a služby, protože všechny tyhle věci používají paměť RAM a průběžně si ukládají data na disk. Pokud dojde k vypnutí počítače bez ukončení programů, můžete přijít o neuložené data a v horších případech se vytváří na disku ztracené soubory, které zabírají místo, ale v podstatě tam nejsou. Ještě v horších případech jsou to vadné sektory na disku.

Herní konzole ovšem využívají operační paměť a pevný disk trochu jinak. Neukládají víceméně žádné informace do RAM, které by bylo potřeba následně uložit na disk, aby jste o ně nepřišli. Tudíž "operační systém" konzole umožňuje vypnutí takřka v jakémkoliv stádiu a maximálně přijdete o neuloženou herní pozici, ale nestane se vám, že by konzole při příštím zapnutí hodila modrou obrazovku s tím, že nějaký systémový soubor je poškozen a systém nenaběhne.

Závěrem je to, co jste tady už všichni psali, vypínat ho můžete třeba násadou od smetáku, telekinezí, nebo přes herní ovladač, je to opravdu jedno.

Jenom tak mimochodem já ho taky vypínám přes ovladač. A xbox mám přes UPSku, aby v případě výpadku proudu a nedochlazení nepřišel k újmě na zdraví :angle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu