Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Napájení ventilátorů z desky, popř. z vodičů ?


Boby91

Otázka

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nevíte, zda je možný si vzít 12V na ventilátory odněkud z vodičů, místo z desky a vyhnout se tak pájení.

Mám Xbox rev. Xenon a chtěl bych předejít problému s teplotou. Zatím jsem problém neměl a ikdyž se jedná o dočasný řešení, životnost o něco prodlouží.

Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Takže pokud chci vzít 12V z toho napájení ventilátorů co už v Xku jsou, můžu použít (dle obrázku č1) hnědý a červený vodič.. Ale který z nich dává 12V... :( předpokládám, že jeden je na 12, druhý na 5.

Omyl, teď v tom mám trochu bordel, ten maník napojil na hnědý vodič od ventilátoru další vodič a přivedl ho do 12V zdroje z desky... Nemohl by to někdo trochu vysvětlit proč to tak udělal ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Takže pokud chci vzít 12V z toho napájení ventilátorů co už v Xku jsou, můžu použít (dle obrázku č1) hnědý a červený vodič.. Ale který z nich dává 12V... :( předpokládám, že jeden je na 12, druhý na 5.

Podle mě si to nepochopil úplně dobře - stávající hnědý a červený co vedou k větráku jsou oba 5v, každý na jeden větrák - jeslti chceš zlepšit chlazení úprava spočívá v tom, že tam místo 5v přivedeš 12v - tj ty dva dráty ucvakneš a na ně přivedeš 12v - a ty musíš vzít z desky (je na spoustě míst, ale pájení se nevyhneš, jak jinak bys to napojil na ty stávající dráty)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Podle mě si to nepochopil úplně dobře - stávající hnědý a červený co vedou k větráku jsou oba 5v, každý na jeden větrák - jeslti chceš zlepšit chlazení úprava spočívá v tom, že tam místo 5v přivedeš 12v - tj ty dva dráty ucvakneš a na ně přivedeš 12v - a ty musíš vzít z desky (je na spoustě míst, ale pájení se nevyhneš, jak jinak bys to napojil na ty stávající dráty)

Díky moc, teď už mi to docvaklo.. Angličtinu ještě nezvládám natolik odborně... :) Toto mi stačí, děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Dát novou KVALITNÍ teplovodivou pastu,xclamp,vyříznout vzadu ti dírky (kde je větrák)vyříznout do boku díru a dát další větráky na chlazení,vyndat ven dvd romku (mít ju externě) a dát další větrák na chlazení gpu,pak to bude v cajku :) ,teď jde o to jestli za 3000-4000 kč nekoupit radši jaspera :)

http://www.alphacool.cz/produkt/Thermalright_TR-360_-_XBOX_360_Cooler.html

Pro inspiraci:http://www.ulozto.cz/9698270/nova-slozka-rar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Dát novou KVALITNÍ teplovodivou pastu,xclamp,vyříznout vzadu ti dírky (kde je větrák)vyříznout do boku díru a dát další větráky na chlazení,vyndat ven dvd romku (mít ju externě) a dát další větrák na chlazení gpu,pak to bude v cajku :) ,teď jde o to jestli za 3000-4000 kč nekoupit radši jaspera :)

http://www.alphacool.cz/produkt/Ther...60_Cooler.html

Pro inspiraci:http://www.ulozto.cz/9698270/nova-slozka-rar

Ta úprava se mi líbí :) Co se týče vyndání romky, tak to jsem chtěl udělat taky. Jen mám obavy z toho pájení... pájet sice umím dobře, ale nikdy nevíš co tim z*rvíš.

Kupovat další Xko za 4 000, to se mi vyplatí si s tim současnym trochu pohrát...

Ještě mi pověz, čim tam mam ty díry vyříznout, aby to trochu vypadalo... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu