Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak hacknout/flashnout libovolne Wii (softmod pro 4.3)


Anonymous_

Recommended Posts

Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu.

Provedl jsem hack konzole dle tohoto návodu. Vše mi šlo přesně podle uvedených kroků, žádná chyba se neobjevila. Dostal jsem se přesně na konec kroku 4a.

Bohužel nerozumím kroku 4b.

4b) Posledni krok - zkopirovani homebrew aplikaci na SD kartu (vcetne USBLoaderu)

  1. Naposledy zformatujte SD kartu
  2. Stahnete App Pack.zip a rozbalte na root SD karty

udělal jsem ho takto: otevřel jsem "Data management" a jednotlivé kanály USB Loader jsem dal kopírovat na SD (výsledek: OK) a homebrew (výsledek: data nemusela být zkopírována), když jsem kukl na SD, tak je tam skutečně jen USB Loader :( karta SD 1GB je naformátována na FAT 32.

nevím jestli tento krok ovlivňuje krok č.5 což je rozjetí hry.

Vzal jsem 8GB USB flash, naformátoval ji na FAT 32 a pomocí WBFS manageru 3 jsem na ni přidal hru z .iso souboru uloženého na disku PC.

Po vložení do konzole (USB portu blíže k okraji) a spuštění USB Loaderu přímo z hlavní obrazovky napíše USB Loader, že nenalezl vhodnou partition, abych ji vybral ručně. Je to jediná partition na flash. Vyberu ji a zobrazí se obsah, což je třeba "Tiger Woods PGA 2010". Když zkusím načíst obal z internetu, bez problémů ho stáhne. Když zkusím spustit hru, tak se objeví černá obrazovka a přestane komunikovat ovladač, pak pomůže jen odpojení napájení.

Máte někdo nějaký nápad?

Předem děkuji

"udělal jsem ho takto: otevřel jsem "Data management" a jednotlivé kanály USB Loader jsem dal kopírovat na SD (výsledek: OK) a homebrew (výsledek: data nemusela být zkopírována), když jsem kukl na SD, tak je tam skutečně jen USB Loader karta SD 1GB je naformátována na FAT 32."

Proc jsi to udelal takto a ne podle navodu? Udelej to dle navodu. Nemuzu radit, kdyz se nekdo nedrzi dle navodu, to se pak muze chovat abnormalne. Je mozne, ze to ma vliv, je mozne, ze ne. Zrovna tady v tomto kroku ale nevidim duvod, proc to delat jinak.

Obecne ale plati - nastahuj vic her. Kdyz nepujdou jen nejake, tak je softmod v poradku a jen je neco s hrou (nebo je treba zmenit nastaveni - cIOS atd.). Tiger Woods jsem zrovna nezkousel a tak nevim, zda to chodi v poradku nebo zda je tam treba na neco davat bacha. Zkus nejake bezne hry (mrkni na predchozi stranky, na hry, u kterych lidi psali, ze bez problemu jedou). Taky stahuj hry v PAL - NTSC to nekdy jede a nekdy je s tim problem.

S tou partisnou nevim, proc ti to pise. Ja osobne jsem s tim problem nikdy nemel a kamos, co ma nekolik flash disku (misto pevneho disku) take ne. Pokud to ale zobrazi seznam her, tak bych tento problem moc neresil, moc si nemyslim, ze by to zpusoboval.

Pise ti to, ze nemas bootmii v Boot2 sektoru (protoze mas nove Wii) a ze je obnova nebezpecna - protoze pokud selze (kvuli vadne karte nebo treba protoze nekdo zakopne o kapel od wii a vytrhne ho ze zasuvky behem obnovy nebo z jakehokoliv jineho duvodu), tak Wii nemas jak opravit (proste ho nespustis).

Mas dve moznosti:

1) zalohu obnovit a pocitat s tim, ze nevypadne elektrika, ze karta neni vadna atd.

V tom pripade namackej KONAMI code: http://en.wikipedia.org/wiki/Konami_Code

800px-Konami_Code.svg.png

2) nebo kasli na obnovu NAND zalohy a odinstaluj HBC pres HBC instalator (nebo ho smaz jako jakykoliv jiny channel) a dej Format Wii System Memory. Pak ti ale nemuzu 100% zarucit, ze tam nejake zbytky z flashe nezustaly (v pameti) - pokud zustaly, tak nebudou ale videt - to by nekdo musel zkoumat primo tu pamet ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja nvm. Myslim, ze nazor jsem tu uz psal do jineho topicu... Jestli te laka kinect, tak si ho proste nekde vyzkousej (bud u kamose nejakeho nebo urcite nekde v nejakem obchodu nebo v prodejne pocitacovych her budou mit - nebo v nejake herne?).

Je hovadina menit takhle bez rozmyslu. Tak bud te Wii bavi nebo ne. Pokud te bavi, proc ho menit? Pokud chces Xko s Kinectem, tak si ho kup a Wii neprodavej. Hlavne jak uz jsem v tom jinem topicu:

- Na Kinect neni tolik her, jako na Wii

- obecne hry na Wii jsou vice promakane (myslim z hlediska ovladani, ne grafiky), nez na Kinect

- strilecky i zavodni hry se na kinectu hrajou fakt mizerne.

A proc jsi tam chtel hazet originalni FW? Myslim ze ten, s kym by jsi to menil, by softmod uvital...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"udělal jsem ho takto: otevřel jsem "Data management" a jednotlivé kanály USB Loader jsem dal kopírovat na SD (výsledek: OK) a homebrew (výsledek: data nemusela být zkopírována), když jsem kukl na SD, tak je tam skutečně jen USB Loader karta SD 1GB je naformátována na FAT 32."

Proc jsi to udelal takto a ne podle navodu? Udelej to dle navodu. Nemuzu radit, kdyz se nekdo nedrzi dle navodu, to se pak muze chovat abnormalne. Je mozne, ze to ma vliv, je mozne, ze ne. Zrovna tady v tomto kroku ale nevidim duvod, proc to delat jinak.

Obecne ale plati - nastahuj vic her. Kdyz nepujdou jen nejake, tak je softmod v poradku a jen je neco s hrou (nebo je treba zmenit nastaveni - cIOS atd.). Tiger Woods jsem zrovna nezkousel a tak nevim, zda to chodi v poradku nebo zda je tam treba na neco davat bacha. Zkus nejake bezne hry (mrkni na predchozi stranky, na hry, u kterych lidi psali, ze bez problemu jedou). Taky stahuj hry v PAL - NTSC to nekdy jede a nekdy je s tim problem.

S tou partisnou nevim, proc ti to pise. Ja osobne jsem s tim problem nikdy nemel a kamos, co ma nekolik flash disku (misto pevneho disku) take ne. Pokud to ale zobrazi seznam her, tak bych tento problem moc neresil, moc si nemyslim, ze by to zpusoboval.

Pise ti to, ze nemas bootmii v Boot2 sektoru (protoze mas nove Wii) a ze je obnova nebezpecna - protoze pokud selze (kvuli vadne karte nebo treba protoze nekdo zakopne o kapel od wii a vytrhne ho ze zasuvky behem obnovy nebo z jakehokoliv jineho duvodu), tak Wii nemas jak opravit (proste ho nespustis).

Mas dve moznosti:

1) zalohu obnovit a pocitat s tim, ze nevypadne elektrika, ze karta neni vadna atd.

V tom pripade namackej KONAMI code: http://en.wikipedia.org/wiki/Konami_Code

800px-Konami_Code.svg.png

2) nebo kasli na obnovu NAND zalohy a odinstaluj HBC pres HBC instalator (nebo ho smaz jako jakykoliv jiny channel) a dej Format Wii System Memory. Pak ti ale nemuzu 100% zarucit, ze tam nejake zbytky z flashe nezustaly (v pameti) - pokud zustaly, tak nebudou ale videt - to by nekdo musel zkoumat primo tu pamet ;)

Udělal jsem následující:

odebral jsem chip wiikeyfusion z konzole, vrátil do konzole tovární nastavení z menu wiicka.

Těď jsem se dostal do stavu kdy mám čistou konzoli, ale mám na ni verzi 4.1e. Bohužel z nějakého důvodu mi konzole nenajde update na 4.3e :( mám nějakou jinou možnost softmodu, když mám verzi 4.1e?

Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto navodu se umyslne firmware downgraduje prave na verzi 4.1e (jsou to body 9 a 10 - instalace "System menu 4.1" v kroku 3), kdyz tento krok preskocis (protoze downgradovano uz mas) a misto letterbombu pouzijes bannerbomb, tak by to melo vyjit ve vysledku stejne.

Osobne jsem to ale netestoval a tak se samozrejme zrikam veskere zodpovednosti - ale zcela logicky by to fungovat melo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, dnešní den je vážně na oslavu. Předem děkuji autorovi za tento postup. Konečně po dvou letech mám konzoli hacknutu a rozjel jsem hry z 320 GB USB harddisku. :)

Měl jsem technické potíže, které byly způsobeny Chipem, který jsem měl nainstalován v konzoli. Teď jedu bez chipu. S připojeným usb diskem a mohu se oddávat hrám na plné pecky :D.

Opravdu děkuji

Anonymous_user-online.png

vážím si kladného přístupu, který projevil a pomohl.

Díky Pepa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Mám prosbu.. už si nevím rady. Vše dopadlo v pořádku (dle návodu), děkuji za super návod.

- kartu mam 2gb nonSDHC

- disk mám naformátovany na FAT

- Hry přenáším na Wii přes WiiBackupManager_Build78

A některé hry mi nejdou Mortal Kombat, Zelda... atd (buď se to sekne při načítání, nebo blackscreen, nabo se vůbec nepustí) a přijde mi, že ty méně náročné mi jdou bez problémů.

Kamarád postupoval úplně stejně na svém Wii a ty hry, co mě nejdou jemu ANO.

Nevíte někdo, co s tím, díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Je nějaký rozdíl jestli spouštím přes USB Loader Gx hry NTSC, RF nebo Pal ?

Btw. naco se mi nakopíroval Backup HBC když už mám normalní HBC? K čemu to slouží? díky ;)

Je rozdil ten, ze nektere NTSC hry ti jit nemusi nebo mohou delat problemy (spatny obraz, chyby v obraze - zrychlene/zpomalene atd.).

PAL je evropska norma, takze s PAL pocita i evropske Wiicko a hlavne televize. Nicmene spustit jde na softmodlem Wii jak NTSC, tak PAL :) (RF nevim co je)

Backup HBC neni pro vytvoreni zalohy, ale Backup HBC je zaloha HBC. Pro pripad, ze by sis ostre HBC nejak pokazil, tak abys mel moznost se do HBC alespon nejak dostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RF bude Region Free, alespoň předpokládám. Podle zdejšího návodu jedu přes USB a se žádnou hrou nebyl problém co se týče obrazové normy...

Ja mam s vetsinou NTSC her problem. Napriklad v jedne z verzi taiko no tatsuin jede hudba zrychlene a je tak nepouzitelna. Alone in the dark na NTSC taky delal problemy a minimalne jeste dalsi 2 hry na NTSC delaly problemy (jen si ted presne nevybavim o jake slo a co to bylo za problemy - ale vzdy slo o problem s grafikou nebo po startu cerna obrazovka a hra se nespustila... S PAL verzi pritom problem nebyl).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Čau prosím vás potřeboval bych poradit. Hraju hry přez Cfg usb Loader a Usb Loader Gx.. Všechny hry zatím šli ale ted jsem si nahrál na flashku donkey kong barrel blast a od té doby když chci spustit hru přez loader Gx tak místo všech her mám jenom donkey kong. Nevíte prosím vás co stím? Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau prosím vás potřeboval bych poradit. Hraju hry přez Cfg usb Loader a Usb Loader Gx.. Všechny hry zatím šli ale ted jsem si nahrál na flashku donkey kong barrel blast a od té doby když chci spustit hru přez loader Gx tak místo všech her mám jenom donkey kong. Nevíte prosím vás co stím? Díky :)

ked v GX stlacis hore vlavo na liste hviezdicku zobrazuju sa len nedavno pridane hry, znova ju stlac

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu