Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Školní Úraz


Blooman

Recommended Posts

Źdravím ,

Už druhým měsícem sem doma .. 14 dní sem byl v nemocnici , kvuli zloměnině kyčelní kosti

Stalo se mi to ve škole a chci se zeptat jestli nevíte kolik by mi škola mohla vyplatit ..

Vim že sou lepší místa kde se na to zeptat ale dřív než se dostanu do školy mi to nikdo neřekne.

Myslel sem to tak jestli se někomu nestalo to samý .. dík

-Bloo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chodíš do školy, tak zdravotní pojištění docela určitě máš, platí ho stát. Jinak by ses při léčení čehokoliv docela prohnul. Nejspíš máš na mysli úrazové pojištění, které ti musí uzavřít rodiče.

Nicméně, také záleží na tom, kde se ti ve škole stalo. Pukud jste blbli s kamarády (a ví se to), moc nečekej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si nalomil klíční kost na základce při tělocviku, selhala jedna z pomůcek. Dostal jsem jak odškodnění od školy tak peníze z úrazovýho pojištění. Už si nepamatuju kolik to přesně bylo ale celkově pár tisíc. Utratil sem to za PS1 hry =D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wow fail *Kyčelní kost ne klíční :D poplet sem ..

Jinak stalo se mi to při tělocviku .. Běželi sme Závod .. a já s touhou vyhrát sem byl první .. bohužel sem do toho dal moc námahy .. a bohužel sem se blbě rozcvičil.. takže při běhu se ten sval natáh tak moc a vzal sebou kus kosti na který je vázanej ten sval ..

Takže blbnutí s kamarádama to nebylo .. a rozcvičoval sem se jako obvykle takže netušim .. Jinak jo urazový pojištení nemam *

Je to gymnásium//

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ty sis natažením svalu z důsledku špatného rozcvičení zlomil kyčelní kost? Tedy moc tomu nevěřím, tak kost je dost mohutná a žádný sval nemá takovou sílu. Ale pokud to přeci jen pravda je, okamžitě bež k doktorovi, aby se na tebe podíval, tohle normální není a mohlo by to ukazovat na nějakou hlubší vadu.

Každopádně škola se bude hájit, že nic nezanedbala, rozcvičoval ses ty a pokud jsi to odflákl, je to tvůj problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nanaki .. Já ležel 3 tejdny v nemocnici skoro.. teď mam mít klid .. a nikam nechodit .. vrazí mi do toho někdo a další měšsíc v nemocnici

Jinak hrál sem 6 let basketball.. rozcvičuju se několik let uplně stejně ..

A dnes o tom byl nějaký pořad..že když člověk vyvine nadměrnou sílu tak se ten sval natáhne a kousek té maličké kosti co je u toho svalu to ulomí .. jinak min 3-4 měsíce bez tělocviku a všeho ostaního

http://www.radswiki.net/main/images/thumb/b/bb/ASIS-avulsion-4.jpg/350px-ASIS-avulsion-4.jpg = Ta maliká věc jak je v tom kruhu na levo . ta se odlomila (Abruptio Spinae Illiacae)

Citace ,,Anterior superior iliac spine (ASIS) avulsion fractures typically occurs during athletic competition.,,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nanaki .. V tom případě by škola nezanedbala nikdy a nic..

Kamarád měl přez 3.000 za zlomenou ruku když spadl na schodech.. Sestra 7.000 za to když běžela a o zábradlí si pohmoždila loket..

Toto ale nebyla moje vina .. a je to tim že sem se přepnul až moc .. a ten sval vzal tu kost sebou .. ona se natahuje normálně při běhu .. ale natáhlo se to víc a tu kost to oddálilo..

Jinak neni to klíční kost .. ale kyčelní * .

Já zakopl , a měl sem naraženou češku = 600 kč sem dostal .. Neznám případ kde by někdo nedostal peníze za úraz ve škole .. a to jích je hodně

Citace jednoho webu ,, Napríklad za zlomený článok jedného prsta by mal žiak dostať 6330 korún. Za tržnú ranu na hlave by mal žiak dostať až 161 415 korún,,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě tam bude ještě nějaká hlubší vada, jak jsem napsal. Sval u zdravé kosti tohle neudělá.

Ale problém je v tom, že celkem objektivně škola nezanedbala nic. IMO bych moc nedoufal, že něco dostaneš.

Pokud nejsi doktor, tak tohle nemuzes tvrdit. Ja se v tom nevyznam, ale verim, ze je to mozne. Verim, ze kdyz lezel v nemocnici, tak mu doktori rekli, co mu je a jak se to stalo...

Zaroven asi nejsi moc dobry pravnik :) Skola nemusi zanedbat/nezanedbat neco. Kdyz pri telocviku upadnes nebo si sam neco v dusledku cviceni udelas, skola nikdy nic nezanedba - to by jsi musel byt obleceny v nejakych penovych hadrech. Je to proste nehoda, ktera se stala ve skole.

Kolik dostanes nevim. Nevim dle ceho se to usuzuje. Kazdopadne vim, ze lidi, co meli zlomene ruce/nohy, dostali cca 10k... Kazdopadne pokud jsi to jeste neresil, tak to zacni urychlene resit - aby ti nahodou nerekli, "ze uz to je zahrane" (to ti taky nemohou jentak rict, ale zaroven nemuzes prijit po roce - ted prehanim samozrejme - ze sis ve skole neco provedl a ze chces odskodne). Tohle musis zacit se skolou resit ihned, co se to stane. Jak se tohle resi konkretne nevim protoze se mi to nikdy nestalo, ale Google + reditelka/ucitele atd. Urcite napovi. Skola je pojistena, takze by to nemelo jit z jejich rozpoctu (tzn. nemeli by s tim delat problemy).

Jinak lidi - budte radi, ze jste zdravi. Kosti sice srostou (zvlast takhle v mladi), ale vzdy to nese nejake problemy (treba do budoucna). Ty kosti uz nejsou po srustu tak pruzne, ohebne a pevne atd. Za tech par tisic to nestoji (reaguji na ty, co rikaji, ze je skoro skoda, ze si nic neudelali - je mi jasne, ze to mysli jen obrazne, ale stejne)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý ti zaplatí, jen pokud něco způsobí, jinak se na tebe vykašle. Nezmám moc případů, kdy by škola platila, když nemusí. Věřil bych Deepovi, že on dostal, stav pomůcek je jednoznačně problém školy.

"Toto ale nebyla moje vina .. a je to tim že sem se přepnul až moc" - tohle je ale samozřejmě tvoje vina, tohle na školu svedeš těžko. Leda že bys dokázel, že vás škola dlouhodobě přepíná. Pokud jste s byli s dozorem, moc nedoufej. Zkusit to ale mužeš, nikdy nevíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nejsi doktor, tak tohle nemuzes tvrdit. Ja se v tom nevyznam, ale verim, ze je to mozne. Verim, ze kdyz lezel v nemocnici, tak mu doktori rekli, co mu je a jak se to stalo...

Zaroven asi nejsi moc dobry pravnik :) Skola nemusi zanedbat/nezanedbat neco. Kdyz pri telocviku upadnes nebo si sam neco v dusledku cviceni udelas, skola nikdy nic nezanedba - to by jsi musel byt obleceny v nejakych penovych hadrech. Je to proste nehoda, ktera se stala ve skole.

Ano, našel jsem si to, a opravdu to je možné. To se omlouvám.

Ano, nehoda ve škole, to je jasné. Ale za nehodu ti nikdo nic nedá. Nemluvíme o úrazovém pojištění, to když máš, tak tam ti dají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel sem to tak .. že sem běžel .. a nejspíš sem se přepnul.. ovšem sem běžel tak jak to dělám vždycky.. (běhám už dlouho) A opravdu .. když strávím 2 měsíce doma .. zanedbám školu , 3 sem jen ležel na nemocničním lůžku

Tak si myslim že od školy něco dostanu když sem dostal 600 kč za naražený koleno .. Opravdu neznám nikoho kdo by za těžký uraz ve škole nedostal peníze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staci, kdyz se to stane behem vyucovani ;-)

Jak rikam, u nas si lidi zlomili nohu (treba pri fotbale) a take dostali odskodne. A co myslis - ze spatne kopli nebo ze o nekoho zakopli neni prece chyba skoly, to nejsou vadne pomucky :) Tve usuzovani je v tomto pripade uplne vadne :) Ale at si Bloomen veri, cemu chce. Ja rikam, ze jestli se to stalo ve skole a byl kvuli tomu v nemocnici, ze od skoly odskodne dostane. Jak velke nevim, ale dostane ;-) Nezavisle na tom, jestli to byla jeho chyba. Nejspise by nic nedostal, pokud by porusil rad skoly nebo bezpecnost prace ci tak neco (a ani si ted nejsem jisty, jestli se bezpecnost prace ve skole podepisuje), ale pouhym behem, ktery byl behem telesne vychovy (tedy v dobe, kdy za nej ma odpovednost skola), nic neporusil.

Mimochodem proto se take zapisuje do tridnice. Kdyby se nekomu neco stalo a dotycny by nebyl zapsan v ten den jako nepritomny, byla by to chyba skoly - stalo by se to behem vyucovani a skola by se nemohla ohanet tim, ze ve skole vubec nebyl. Behem vyucovani za zaky nese odpovednost skola. To je fakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

příteli o penězích,bych ted moc neuvažoval.....spíše by Tě mělo zajímat jak dlouho se budeš léčit a jaké budeš mít z toho následky...bolest ,kulhání,berle ..to se muže s Tebou táhnout celý život,já jsem si JENOM narazil kyčelní kloub,jak jsem v 18 sebou sekl na motorce, ted mám 56 a celý svuj život mohu podle pobolívání boku/kloubu/předpovídat počasí,bolí to dost...ale snad to nebude Tvuj případ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu