Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

CZ Návod na Reset Glitch Hack krok po kroku (vč. stavby programatoru)


Misa.fisa

Recommended Posts

  • Odpovědi 115
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zdravím, pomůže mi prosím někdo?

Zasekl jsm se u Přípravy odemknutého Dasboardu. Nejde mi vytvořit "glitch_image.bin" Mám Slim 4GB, mechanika 1175, nanddump.bin a cpukey.txt mám. Šel mi vytvořit i fcrt.bin a fcrt.bin.meta. A dál už mi to nejde když spustím ResetGlitchHack\Multi_Builder\Run.EXE, vyberu trinity 1, načte to nějaké udaje a hodí mi to error. Můžete mi prosím někdo poradit?

Předem moc děkuji

glitch_image.bin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Prepáčte za možno ♥♥♥♥ dotaz + príspevok do pár mesiacov neaktívneho fóra ale plánujem si spraviť podľa tohto návodu doma RGH, pretoźe na slovenských fórach som nenašiel flashera, ktorý by robil RGH pod 100 e čo je dosť. Zatiaľ som nič na stavbu potrebných vecí neobjednával, pretože som sa zasekol pri "Krok 2: Zapojíme PIC do našeho LPT programátoru a připojíme k PC.". Čiže PIC a LPT JTAG Cable mám spojiť cez tie 25 pinove Canony? Čím to mám potom pripojiť k PC? Možno mi niečo uniká ale jediné voľné rozhranie tam vydím tie piny TMS, TDI, TDO, TCK.. neviem však o žiadnom podobnom konektore na PC. :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

Jak budeš mít nakoupeno tak PICka je nenaprogramovaná, tu naprogramuješ pomocí LPT programatoru který si postavíš. Dále si musíš udělat LPT JTAG kabel kterým naprogramuješ CoolRunner. PICku vložíš do postaveného Nand readeru napájíš dráty a rubeš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže podľa tvojej varianty by som mal radšej kúpiť ten X360Glitch http://www.volumerates.com/product/genuine-xbox-360-accessory-for-slim-from-x360glitch-team-103544 a X360 Nand flasher http://www.volumerates.com/product/genuine-x360-super-nand-flasher-accessory-for-xbox-360-from-x360glitch-team-103549 ? V tom prípade nemusím nič programovať (teda okrem čítania/zápisu nand a cpu key), ale stále mi treba LPT JTAG kabel že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potrebujes jen ten Nand Flasher a pak uz s tim vyctes NAND a naprogramujes chip kterej si koupis. Zalezi co budes preferovat jestli Coolrunner, X360Glitch, Matrix, Squirt nebo treba i neco jineho. Vetsina zde na foru uprednostnuje Coolrunner.

To vse muzes udelat v tomto nastroji J-Runner v02 Beta (276). Je to celkem jednoduchy a prehledny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
Takže podľa tvojej varianty by som mal radšej kúpiť ten X360Glitch http://www.volumerates.com/product/genuine-xbox-360-accessory-for-slim-from-x360glitch-team-103544 a X360 Nand flasher http://www.volumerates.com/product/genuine-x360-super-nand-flasher-accessory-for-xbox-360-from-x360glitch-team-103549 ? V tom prípade nemusím nič programovať (teda okrem čítania/zápisu nand a cpu key), ale stále mi treba LPT JTAG kabel že?

... anebo si pořiď J-R Programmer, produkt přímo od Team Xecuter - http://www.team-xecuter.com/forums/showthread.php?t=85707

Navržen a optimalizován přímo pro aplikaci J-Runner z dílen téhož producenta. Funguje s ním parádně, součástí balení jsou i kabely pro čtení/zápis NAND a programovací Jtag kabel pro CoolRunner.

Zanedlouho je budu mít i ve své nabídce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vydím že kaźdý odporúčate niečo iné a cením vaše reakcie, ale pokúšam sa zvoliť čo "najekonomickejšiu" variantu(t.j. jednoduché, ale aj lacné). Verím že ten Coolrunner je najkvalitnejší, ale pokiaľ na kvalite chipu záleží len doba zapínania xboxu tak si tých zopár sekund uź počkám. ;) Aj keď páči sa mi celkom ten J-Runner (myslím program). Aký poznáte najlacnejší NAND Flasher, ktorý si rozumeje s týmto programom? A tiež čo možno cenovo najdostupnejší chip. Ten NAND flasher aj glitch od X360 vyzerá celkom k svetu. Neviete približne aké poštovne je z toho online shopu ktorý som postol vyššie? (poprípade ak máte lacnejší)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Tak po pár týždňoch tu znovu píšem. Nedalo mi nepochváliť sa úspešným homemade RGH :D (+konzola glitchuje na 2-5 krát). Dal som na rady a radšej som potrebné veci kúpil(Coolrunner+Matrix nand reader) a skladal som len Jtag kábel. Chcel som sem tiež napísať zopár rád na problémy nad ktorými som si lámal hlavu ja.. takže:

1. Ak vám nandpro nebude chcieť nájsť Nand flasher, môže to býť chýbajúcim driverom (nájdete na googly).

2. Po vyskúšaní viacerých programov mi stále nechcelo naprogramovať Coolrunner (aj keď iMPACT mi ho našiel) a riešenie bolo prepnúť na ňom switch do pozície NOR (normal) a nie PROG (programming)!!

3. Ani po skontrolovaní kabeláže mi nechcel Coolrunner glitchnúť, nakoniec som na ňom switch prepol z pozície SLIM na FAT(napriek tomu že mám SLIM)!!

Dúfam že sa to niekomu zíde :) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad1) Taky by ti neupadly ruky hodit odkaz na dotyčný soubor-

Jtag kabel jsi stavěl LPT?

ad 2) pokud ano tak na postavený kabel se musí přivést extra napájení +5V jinak nejde ( možná podle LPT portu a zakladovky ) naprogramovat

ad 3) Pokud máš prolezlé tohle forum nebo jsi alespon pročetl FAQ k TX CoolRunner? je zde popsáno že někteří uživatelé hlásí lepší glitch slimáka po přepnutí přepínače do polohy phat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Dalo by sa to napísať slušnejšie.... idem ho pohľadať, hňeď ho tu hodím.

2. Áno LPT, nápájanie som priviedol z dosky, ale to myslím nieje potrebné keďže sa na to upozorňuje v každom jednom návode..

3. Je síce pravda že som tu každý jeden príspevok neprečítal, ale nič podobné som tu nenašiel, odpoveď bola na TX fóre.

Edit: Možno som sa s tým driverom nevyjadril úplne správne. Netreba ho sťahovať, je už večšinou súčasťou zložky Nandpro, konkrétne libusb0.dll. Nefungoval mi však pod windows 7 (64-bit), musel som to spraviť na XP a tam ho už pekne zobral.

Edit2: Dodatoćné napájanie coolrunnera potrebné pri programovaní s LPT káblom je 3V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Skusil by som tam nahrat znovu zakladny dashboard. Cize ked mas original NAND a CPU key tak upravit ho napriklad v xeBuild, hodit na USB naformatovane na FAT32, dat k nemu subor xenon.elf (Rawflash), strcit USB do xboxu a zapnut ho do xellu otvorenim mechaniky. Ale treba tam dat bud rovnaky dash ako mas teraz alebo novsi. Mozno pomoze a ked nie, nemas tym co stratit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
Ahojte, :)

Prosim Vás, mam RGH asi tak mesiac, a odisiel mi moj HDD 250Gb orig. Tak som si kupil novy externy HDD a chcem do neho nainstalovat FSD. Idem podla navodu ale ked spustim installer tak mi ukaze incorect kernel ... neviem co ,, vedeli by ste mi pomoct ?

Ďakujem

http://tinyurl.com/7fyp2a5

Hint: Použij nejnovější DashLaunch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu