Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Gothic - Komunita


majsnerrik

Recommended Posts

zakladam tento topick pro fanoušky hry Gothic

Par otazek pro začatek

1) jaky dil je podle vas nejlepši ?

Moje( podle me 1,2,Noc havrana , momentalne hraju trojku přidemi dost zajimava akorat učeni kouzel je na dlouho než najdete učitele kterej vas nauči pořadne utočne kouzla )

2) myslite že by hra byla zajimava pro vice hraču tak i CooP mod ?

Moje( ja osobne hraju Mp na G2 ale pořad to neni ono i když musime polakum podekovat na Gothic modech maj velkou zasluhu , CooP mod bych nejvic uvital ve 3 dile kdeje dost otevřeni svet ale v prvnich dilech by to taky nebylo k zahozeni )

3) Preferujete Magickou cestu nebo Cestu pořadneho Meče , Sekery , Palcatu , Hole , Kuše , Luku ?

Moje( G1 a G2 sem dohral nekolikrat a taky nekolikrat za ruzne veci i kombinovane mag a šermiř )

4) k jake strane ste se přidali ? ( v G1 , G2 , G3 , u Arcanii si nejsme jist jestli se da přidavat nedohral sem ji pouze začal )

Moje( G1 - všechny strni ( Stari Tabor , Novy Tabor , Bažinovi Tabor )

G2 - take všechny strani ( Paladinove , žoldaci , Magove )

G3 - zatim pouze Rebelove ( planuju hrat hru a delat reputaci u Hašišanu )

5) Hodnoceni jednotlivich dilu (10/10 nejvic 1/10 nejmin )

Moje ( G1 - 10/10

G2 - 10/10 ( počitam dotoho i noc havrana )

G3 - 8/10

AG - 0/0 ( nemam dohrano )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že skoro všichni co milujou Gothic jako já, ti řeknou že G1,2+notr jsou prostě best. Trojku jsem hrál jen chvíly a moc mě to už nebavilo... ani jsem jí nedohrál (ale mám jí v plánu). No a o Arcanii se ani jako o hře Gothic bavit nedá... RPG je to dobré ale.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to naprosto souhlasim trojka už neni ono ale hrat se da akorat mi přide jako blbost že 5 magu ohne me nemužou naučit ohnivou kouly fakt enchapu kdo kde to uči krom jedne lokace mam prohozenou celou mapu už sem byl i u Xardase , jinak Arcanie už neni G to už je hola blbost bezejmeni hrdina to cele tahl a nahranejho kort ten styl boje to taky nebylo idealni už ani ve trojce to neni ono ja si hodne řikam kdyby tak existoval naky mod kterej by mi tu trojku hodil do grafiky z jedničky nebo dvojky ja nevim proč ale me se strašne libi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta Arcanie není špatná... kdyby se to nejmenovalo Gothic ale nějak jinak, tak by to lidi nesrovnávaly s předešlíma dílama a bylo by to hodnocené dobře. Mě to i bavilo ale ž to fakt není Gothic 1,2 + datáč, kde byla atmosféra která si místy dala krájet, kde i kopačske kalhoty byly super zbroj a kde ses bál jít do lesa :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem se teda v Arcanie daleko nedostal hlavne semi to sekalo v určitejch mistech a na Xboxu sme to hrat nechtel protože nebyl Cz překlad ale jak řikaš kdyby tam nebylo Gothic tak by to melo klad tet to zbira jen negativi ale ten datadisk by nemusle bejt špatnej prej tam mužeš hrat i za nekoho jineho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem se teda v Arcanie daleko nedostal hlavne semi to sekalo v určitejch mistech a na Xboxu sme to hrat nechtel protože nebyl Cz překlad ale jak řikaš kdyby tam nebylo Gothic tak by to melo klad tet to zbira jen negativi ale ten datadisk by nemusle bejt špatnej prej tam mužeš hrat i za nekoho jineho

v G3, máš všude po světě ruzné stojany s knihami nebo nějaké starobylé desky, ze kterých se naučíš znalosti prastarých, za ty znalosti se pak u soch Innose nebo Beliara naučíš kouzla nebo si vylepšíš životy, manu, energii . Rozhodně doporučuju hrát G3 nebo G3 forsaken gods s Enhanced patchem, ten patch opravuje SPOUSTU bugu a hlavně v některých částech hry ji dělá těžší a někde ji zase zlehčí prostě hru vyváží. Takže aby nedošlo k takovým věcem jako že si na 5 lvlu koupíš ohnivý meč se 100 dmg a vydržíš s ním do konce hry.

BTW: k Arcanii mnoho lidí ji popisuje jako dobrý RPG, ale už to není žádný gothic každopádně já ji ani hodnotit nemužu protože ani s patchi na low detaily semi ji nepodařilo rozjet a to jsem takový Skyrim na low rozjel v pohodě:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super téma :). Gothic je opravdu moje srdcová záležitost a byla to první hra, která mě skutečně chytla. Vlastně to byla vůbec jedna z mých prvních her (v době Gothic 1 mi bylo 9 let).

1) jaky dil je podle vas nejlepši ?

Tak samozřejmě asi Gothic 1. Tím to všechno začalo, ta mi otevřela svět RPG. Nejvíc musím pochválit příběh a perfektní atmosféru danou originálním zpracováním a hudbou. Ale volit nejlepší díl se dá jen velmi těžko, všechny považuji za skvělé.

2) myslite že by hra byla zajimava pro vice hraču tak i CooP mod ?

Multiplayer jako takovy asi nevim. Uz by to nebyl Gothic... Ovšem nepopírám, že běhat s nějakým kamarád společně po světe, prozkoumávat jeskyně atd nemůže být zábavné. Celkem bych si uměl představit aspoň arenu 1vs1.

3) Preferujete Magickou cestu nebo Cestu pořadneho Meče , Sekery , Palcatu , Hole , Kuše , Luku ?

Ze začátku jsem prakticky vždy volil nejdříve cestu zbraní, protože než se dostanete na účinné levely v magii, tak to trvá. Ovšem ke konci hry jsem byl prakicky vždy víc mágem, než bojovníkem (alespoň v Gothic 1 a 3).

4) k jake strane ste se přidali ? ( v G1 , G2 , G3 , u Arcanii si nejsme jist jestli se da přidavat nedohral sem ji pouze začal )

Gothic 1 jsem dohral za všechny, kromě tábora v Bažinách, jelikož na 3. kapitole poskytovaly jen velmi slabou templářskou zbroj a udělat skřetá hřbitov bylo dost těžké.

Gothic 2 jsem do konce dohral jen za Mágy ohně (a postupně přes žoldáky až po Drakobijce)

Gothic 3 jsem dohrál za rebely a jestli bude čas, tak chci za orky a hasašiny

Gothic 4 jsem hrál asi jen 5 hodin, vůbec mě to nechytlo

5) Hodnoceni jednotlivich dilu (10/10 nejvic 1/10 nejmin )

Gothic 1 - 10/10

Gothic 1 + NOTR - 10/10

Gothic 3 - 9/10

Gothic 3: FG - 6/10

Gothic 4: 4/10

Momentálně hraju Skyrim a musím říci, že je to taky velmi dobré RPG, ikdyž srovnávat s Gothicem asi nemá smysl. Každopádně práva na Gothic se vrací pyraním a mohla by být po Risen 2 třeba Gothic 5 (která by se třeba mohla odehrávat před 1. dílem :D). Každopádně do té doby je aspoň co hrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu