Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pro začátečníky PSP - aktualizace 15.4. 2009


Dutch

Recommended Posts

  • Odpovědi 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

zdar borci..jsem novice..dneska jsem koupil PSP a zda se ze je tam fw 2.01 - cili downgrade na 1.5 - bez pomoci GTA to jde ne? hodte mi nekdo link jak to udelat...diky. je tady toho nejak hodne a ztracim se v tom....jo a jakej tam pak mam hodit....?? diky moc.

Jestli chces nejakej link tak se mrkni na 1 stranu tohoto topicu...:wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vas vsetkych.Takze mam PSP asi 3 dni,kupil som ho pod rukov.Chcel by som na nom hrat iso hry stiahnute z netu.Je tu dost navodov,no neviem ktory fw mam pouzit a ktory je najlepsi na ktorom sa najlachsie pustaju iso hry z karty?Mam fw 2.50 a tu najstarsiu dosku,som sa snazil aj citat co je tu popisane,no stale neviem ktory fw je najlepsi,pre moje PSP.Neviem ci aj na cstom fw idu iso hry,alebo ako to je?Pise sa ze hry iso ide na fw 1.5 ale ide aj na 2.71 na ktorom sa teda lachsie pustaju iso hry?Ktory je podla vas co s tym mate skusenosti lepsi?Ked je Custom FW napr.:3.03 idu aj na tom ISO hry?Co znamenaju tie oznacenia za cislom fw?Ide mi hlavne o to aby sa co najlachsie pustali iso hry najlepsie bez vlozeneho UMD ak je to mozne.Nechcel som vas otravovat,ale ak by sa niekto nasiel a bol by taky dobry a poradil mi konkretne na toto moje psp bol by som mu nesmierne vdacny.Vopred dakujem za kazdu odpoved...

takze custom firmware je urceny hlavne na ISO hry, spustit ISO hru je v nom velmi jednoduche, staci ju nahrat do zlozky ISO (ktoru vytvoris priamo na karte) a potom hru najdes v menu PSPcka a spustis... (netreba ziaden program na to)

custom firmwary maju ciselne oznacenie podla toho, z akeho originalneho firmwaru vychadzaju, preto tie CF 3.03, CF 3.10 a pod.

to OE znamena Open Edition, teda ze je to otvoreny (upravovatelny) firmware... a OE-A znamena, ze je to verzia A, to pismenko oznacuje aktualnost... proste A', alebo B ci C je novsie od A...

Postup upgradu, downgradu a upgradu na nejaky CF najdes na fore... urcite je nan link aj v prvom prispevku tohto topicu...

Hm...takze ak som ta spravne pochopil tak ja mozem dat na PSPcko FW aky kolvek custom fw?Nemusim tam mat tu 1.5 aby mi sli iso hry?Mozem rovno updatovat z tochto mojho 2.50?Ak som spravne pochopil ja vymazem celu kartu,stiahnem si Custom FW nahram ho na kartu zapnem PSP vojdem do tej zlozky a pustim to....on by sa mal zacat sam instalovat,nie?Alebo to zle chapem?Ked sa mi nainstaluje nahram na kartu isu pojdem na to iso,potvrdim a mala by sa spustit?Da sa ten fw potom prehrat inym,napr. novsim ked vinde?Je mozne zalohovat tento stary co mam v PSPcku?Chcel by som aby si mi daky ten fw odporucil je ich mnoho a neviem ktory je dobry...Mozes mi teda daky odporucit ktory mam stiahnut aby to islo bez problemov|?Bol by som ti velmi vdacny...A pojdu mi aj normalne hry z UMD diskov?Dakujem ti za odpoved...

takze mas fw 2.50, za pomoci tohto postupu sa dostanes na fw 1.50:

http://psp.games4you.cz/viewtopic.php?t=9189

ked teda budes mat fw 1.50, tak za pomoci nizsie uvedeneho linku na postup sa dostanes na CF 3.10OE-A resp. potom na OE-A'. Ja mam OE-A (bez ciarky) a nemam ziaden problem s hranim ISO, UMD ani PSX hier... mozem len odporucit... a samozrejme z akehokolvek CF sa mozes kedykolvek dostat na akykolvek iny CF alebo na hocijaky originalny firmware, ak by bola potreba... (len neskusat ist na orig. 3.10 a 3.11, na tie zatial neexistuje downgrade)

Takze tu je link na postup instalacie FW 3.10 OE-A - je v nom vsetko potrebne... pred instalaciou sa odporuca vybrat UMD z mechaniky a po nainstalovani dat Default Settings v menu PSP a je hotovo.

http://psp.games4you.cz/viewtopic.php?t=8174&start=0

Takze zatial ti dakujem len mam este jeden problem...chcel som to teda downgrejdnut podla toho navodu,lenze mi to neslo,asi preto ze mam verziu 2.50.Teda chcem to upnut na verziu 2.71 origos,mozem to spravit tak?Tu 2.71 som stiahol na dakej stranke asi to je origos od Sony.Mozem tam dat teda tu verziu a potom dalej pokracovat podla navodov?A este mam taku otazku...kde mam na kartu nahrat ten upgrade tu 2.71 origos co som stiahol?Aby som to potom mohol s karty spustit?Prepacte ze vas takto otravujem,ale bojim sa ze nieco pokazim tak sa radsej spitam...Dakujem za odpoved...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to logicky ze ti nejde downgrade na fw 2.71 kdyz mas fw 2.50...Musis tu hodit jak uz si spravne rekl na 2.71 a urcite to pude...:wink:

A ten update na fw 2.71 nakopiruj do x:/PSP/GAME/UPDATE/EBOOT.PBP...

hm...nepochopil si ma...ja som myslel ze mi to nejde podla toho navodu co tu je downgreidnut z mojej 2.50 na 1.5.Takze som sa pital ci tam mozem dat origos Sony FW tu 2.71 a az potom down na 1.5 ci to uz potom pojde.Ale aj tak ti dakujem za radu kde to nahrat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to logicky ze ti nejde downgrade na fw 2.71 kdyz mas fw 2.50...Musis tu hodit jak uz si spravne rekl na 2.71 a urcite to pude...:wink:

A ten update na fw 2.71 nakopiruj do x:/PSP/GAME/UPDATE/EBOOT.PBP...

hm...nepochopil si ma...ja som myslel ze mi to nejde podla toho navodu co tu je downgreidnut z mojej 2.50 na 1.5.Takze som sa pital ci tam mozem dat origos Sony FW tu 2.71 a az potom down na 1.5 ci to uz potom pojde.Ale aj tak ti dakujem za radu kde to nahrat...

Jj tak sorry... :oops:

Ale jaks rikal kdyz ti to nejde tak tam hod 2.71 a downgraduj z toho...:wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm...tak akurat som tam hodil tu verziu 2.71 predtim som mal 2.50 a neslo mi to downut dal som tam teda tu 2.71 origos SONY a aj tak to nejde podla toho navodu downgreidnut z teraz uz mojej 2.71 na tu 1.50 uz fakt neviem preco mi to nejde,jednoducho mi vzdy ked chcem pustit ten program ten kde je ikonka kohut ked nanho dam tak sa mi rozsvieti oranzove svetielko chvilku svieti a potom sa mi jednoducho vipne PSP.Naozaj neviem co s tim je a vsetko robim tak ako je pisan,neviem kde robim chybu.Co by ste mi radili?Je daka sanca ze mi to pojde?Alebo mam volake vadne PSP?Este dodam ze mam tu prvu dosku co visla.Vopred dakujem za kazdu odpoved a radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm...tak akurat som tam hodil tu verziu 2.71 predtim som mal 2.50 a neslo mi to downut dal som tam teda tu 2.71 origos SONY a aj tak to nejde podla toho navodu downgreidnut z teraz uz mojej 2.71 na tu 1.50 uz fakt neviem preco mi to nejde,jednoducho mi vzdy ked chcem pustit ten program ten kde je ikonka kohut ked nanho dam tak sa mi rozsvieti oranzove svetielko chvilku svieti a potom sa mi jednoducho vipne PSP.Naozaj neviem co s tim je a vsetko robim tak ako je pisan,neviem kde robim chybu.Co by ste mi radili?Je daka sanca ze mi to pojde?Alebo mam volake vadne PSP?Este dodam ze mam tu prvu dosku co visla.Vopred dakujem za kazdu odpoved a radu...

ja som Ti dal ten link v dobe, ked v tom topicu Dutch uvadzal, ze je to downgrader na 2.01 az 2.80

Ale medzitym sa tusim zistilo, ze treba mat 2.80, aby downgrade prebehol, takze musis ist na 2.80 (v tom postupe sa to uz teraz pise). Ale ak si chces byt isty, napis radsej rovno Dutchovi cez ICQ, v tom topicu Ti dal svoje cislo... neviem, pisal si s nim? Ja som tieto downgrady nerobil, ani postup nepisal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lidi nejde mi recorvery menu co stim R držim při startu jak zběsilej :-(

musíš PSP úplně vypnout, ne ho jen "uspat"... tzn podržet vypínač trochu déle a počkat až se ti vypne a až potom jak zapínáš tak držet R...

nejde skoušel jsem všechno proím poradte chci tak hrád isa na 2.80 ale když pustím devhook tak my to píše chybu,někde sem tu čet že musim nastavit nějaký věci v reconvery menu ale fakt to nejde zkoušel jsem držet erko různě dlouho a nic poradte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lidi nejde mi recorvery menu co stim R držim při startu jak zběsilej :-(

musíš PSP úplně vypnout, ne ho jen "uspat"... tzn podržet vypínač trochu déle a počkat až se ti vypne a až potom jak zapínáš tak držet R...

nejde skoušel jsem všechno proím poradte chci tak hrád isa na 2.80 ale když pustím devhook tak my to píše chybu,někde sem tu čet že musim nastavit nějaký věci v reconvery menu ale fakt to nejde zkoušel jsem držet erko různě dlouho a nic poradte

No udělej DG na 1.5, a pak třeba 3.10 OE A a isa ti už půjdou skoro sami... :wink:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lidi nejde mi recorvery menu co stim R držim při startu jak zběsilej :-(

musíš PSP úplně vypnout, ne ho jen "uspat"... tzn podržet vypínač trochu déle a počkat až se ti vypne a až potom jak zapínáš tak držet R...

nejde skoušel jsem všechno proím poradte chci tak hrád isa na 2.80 ale když pustím devhook tak my to píše chybu,někde sem tu čet že musim nastavit nějaký věci v reconvery menu ale fakt to nejde zkoušel jsem držet erko různě dlouho a nic poradte

aha tak problém bude asi v tom, že recovery mají jenom custom firmwary... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cavte, predne diky za perfektni uvod pro lamky. Uvazuju o koupi PSP a chci se ujistit, ze sem ho opravdu pochopil dobre. Takze jestli chci dostat do PSP nejaky OE fw musim koupit PSP s max fw <=2.80, treba 2.50 (zrovna ten sem nasel v jednom shopu) a ten pak upnout na 2.71 nebo 2.80 a pak downout na 1.50 a z toho pak na OE, je to tak?

:?:

PS: Je jednoduzsi downovat z 2.71 nebo 2.80?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny na foru, jsem ve světě PSP uplně nový a pročet sem tento topic pro začátečníky....avšak i přesto par věcí s firmware a zakl.deskou nechapu, tak mi pls pomocte, chystám se totiž koupit do týdne PSP a nechci zjistit že sem koupil "vadnej" kousek...:

1)Co je tak špatného když si koupim PSP s ta-082 (když bude mit ta zakl.deska čisla) ???

2)Mužu si teda koupit psp s ta-082 a jakymkoliv firmwarem a pote

tam něják dostat custom firmware od DarkAlex(verzi 3.03-B nebo 3.03-C), aby mi tam šli PSP hry v .iso a hry z PS1 ??? (slyšel jsem že už s tim problem na ta-082 neni)

3)Jak moc je velká šance, že PSP při downgradu a poté upgradu bricknu ??(mám záruku, tak to snad kdyžtak vyměněj za nový, ne ?)

4)Mam vyhlidnuty(zamluveny) jedno PSP (bazarový / použitý) se všim všudy (Giga Pack) a plánuju si k tomu ještě koupit 4GB Sandisc Memory Stick, ale nevim jakou to má desku ani jakej firmware, je to jedno ??

Děkuju moc za odpovědi na ty otázky, jen prosim mi pomozte rychle, to psp je zamluveny do utery...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prakticky kazde nove prodavane PSP je vpohode - da se udelat down i s TA-86! A FW 3.03 tedy pokud mas GTA- Liberty City Stories verze 2.0 (da se jednoduse zjistit). Bez GTA do FW 2.80 (myslim, ze de i TA-86)

Kdz uz mas 1.5 tak je jedni jestli to je TA-79(nejstarsi verze, nedes se) ci 86(nejnovsi)....l...l..l..l.l.l.l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 jack123: ak mas pri kupe v tom PSP fw2.80 a mensi, da sa na to nahodit custom firmware za pomoci softwaru...

ak mas v PSP 2.81 az 3.03, tak Ti treba si este zohnat GTA: Liberty City Stories (verziu s upgradom na fw2.00 )

ak by bolo v PSP nahodou 3.10 alebo 3.11, tak na to podla mojich informacii neexistuje zatial ziaden downgrade...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpovědi...To GTA:LCS o kterym mluvite mam (koukal sem se - kamos ho ma)..takže to mi problemy taky zmensuje...jen se teda chci zeptat, jestli je jedno jaka tam bude deska a jedno jakej firmware(ale aby byl do 3.03)..a bude se to nechat dat downgradovat (ne tak, že budu pak ten fw spoustet z pam. karty..mam na mysli flashnutí...downgrade a pak upgrade v flash pameti) ???? -...jde jakejkoliv fw nasledne prehrat na DarkAlex custom firmware 3.03OE-C ? Děkuju !!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu