Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Serious Sam 3: BFE jaký je váš názor? Je to jedna z nejhůře optimalizovaných her!


brians

Recommended Posts

Zdravíčko ten kdo si tuhle hru SS3 pořídil tak určitě zjistil, že hra má nějaké technické problémy po herní stránce. A je úplně jedno jak silný nebo slabí máte PC. Hra nechodí plynule na žádném počítači do posud ať už je to High-End PC nebo nějaký průměrné PC stejně nějaké problémy s plynulostí tam jsou.

Moc mě to nepřekvapuje i za tak nízkou cenu koupit novinku která má nějaké nedodělky. Myslím, že se výrobce hry: SS3 unáhli se a celé to vydání úspěchal. A nedomyslel už to že většině hra bude fungovat tak na pul a bude se sekat. Jako za cenu 28 Euro mě hra zklamala po technické stránce. Hra se po cukáva i na medium nastavení detailů a je tam vidět rapidní snížení FPS při náročnějších scenách jako jsou: hromadné výbuchy C4 větší zástupi nepřátel nebo jedna mapa je tak špatně udělaná že vám hra celá spadne. To mě už pak začne mrzet to že jsem za tu špatně optimalizovanou hru dával 28 eček a kničemu. Když výrobce hry se nemá k tomu tyhle technické problémy opravit. Uvidíme ještě třeba to nějak spravý. Ale už jen tento problém hra bude hodně ztrácet v recenzích na scoore a hodnocení. Pokud bych měl hru hodnotit dával bych ji zatím 40% ne víc. Kdyby vše fungovalo jako u ostatních her tak bych dal těch 75% a ještě bych řekl je to dobrá hra. Ale jinak ne. Hromada lidí si stěžují na nedostatky s plynulostí hry.

Tady na steam fóru to téměř každý řeší:

http://forums.steampowered.com/forums/forumdisplay.php?f=1198

Zatím to vypadá, že celkové řešení toho problému je v nedohlednu. A není vůbec jisté jestli výrobce Croteam SS3 se má k tomu aby v dalším update opravil problémy s plynulostí hry.

Dokonce se mě zdájí být podivné nároky nebo-li požadavky na hru:

http://store.steampowered.com/app/41070/

  • Minimum:
    • OS: Windows XP 32-bit (with service pack 2 or 3)
    • Processor: Dual-core from Intel or AMD at 2.0 GHz
    • Memory: 1GB
    • Graphics: nVidia GeForce 7800/7900/8600 series, ATI/AMD Radeon HD2600/3600 or 1800/X1900 series
    • DirectX®: 9.0c
    • Hard Drive: 4GB free hard drive space
    • Sound: DirectX9.0c Compatible Sound Card

  • OS: Windows 7 64-bit
  • Processor: Quad-core from Intel (i5/i7-series) or AMD (Phenom II) at 3.0 GHz
  • Memory: 4GB
  • Graphics: nVidia GeForce 480/580 GTX, ATI/AMD Radeon HD 5870/6970
  • DirectX®: 9.0c
  • Hard Drive: 4GB free hard drive space
  • Sound: DirectX9.0c Compatible Sound Card

Vypadá to, že hra je dělaná jen pro dvou jádrové PC a na čtyři nebo více jáder ty jsou snad tabu.

Jako to by mě zajímalo jestli by i na výkonějším 4 jádrovém procesoru o frekvenc 3,0 Ghz nebo 3,7 Ghz byli by nějaké problémy s plynulostí :-?

Co myslíte?

Proč to nemá podporu DirectX 11? Proč jen podpora DirectX 9?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zddravím tak já musím oponovat. Od včerejška hraji a nemám nejmenší problém. Nejdřív jsem nechal automatické nastavení rozlišení a celkového výkonu a jelo mi to od 40 - 70 fps. Vše bylo na hight a rozlišení 1680:1050. Potom jsem to zkusil dát na ultra a rozlišení jsem ale nechal. Jelo to mezi 30-60. Pokud bylo hodně protivníku tak to kleslo párkrát i na 28, ale pořád v klidu hratelné. Takže buď mám štěstí, nebo dobrý stroj.(core i5 taktnuto na 4 GHz, 8 gb paměti a gtx 560Ti) můj stroj mi přijde co se grafiky týče průměrný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zddravím tak já musím oponovat. Od včerejška hraji a nemám nejmenší problém. Nejdřív jsem nechal automatické nastavení rozlišení a celkového výkonu a jelo mi to od 40 - 70 fps. Vše bylo na hight a rozlišení 1680:1050. Potom jsem to zkusil dát na ultra a rozlišení jsem ale nechal. Jelo to mezi 30-60. Pokud bylo hodně protivníku tak to kleslo párkrát i na 28, ale pořád v klidu hratelné. Takže buď mám štěstí, nebo dobrý stroj.(core i5 taktnuto na 4 GHz, 8 gb paměti a gtx 560Ti) můj stroj mi přijde co se grafiky týče průměrný.

No supér :)

A jestli se nepletu, tak core i5 by mělo být dvou jádrové CPU ne?

Jestli se pletu tak mě prosimtě oprav :-)

Mít frekvenci 4 Ghz o proti té mé 2,6 Ghz je už zatraceně velký rozdíl. Tak bych se moc nedivil, kdyby ti to jelo bez sekání. Hra dává přednost dvěma jádrům u vysoké frekvenci nad 3 Ghz jak je to miň, tak si hru neužijete na ultra detaily! :(

Jinak mě singl jede docela v pohodě až na ty občasné záseky a pomalostí hry. Jak začnu hrát multiplayer tak už tak pohodové to není a záseky bývají častější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene core i5 je čtyřjádro a v těch požadavcích oni uvádí, že pro plynulý provoz musíš mít právě čtyřjádro asi jsis toho nevšim: Processor: Quad-core from Intel (i5/i7-series) or AMD (Phenom II) at 3.0 GHz. Takže pokud ty máš dvojjádro tak vlastně splňuješ pouze minimální požadavky a proto to sekání. A pokud říkáš, že ti to seká jen občas tak to jsi na tom naopak ještě dobře. Ono v dnešní době skoro všechny nové hry jsou na plné detaily hratelné jen na čtyřjádru a dobré grafice. Jinak co se týče recenzí tak zatím jsem četl asi 4 a průměrné hodnocení je 7/10. Je to prostě oldschool střílečka. Mě zarazilo třeba kal ti nepřátelé třeba jen stojí za zdí a čekají. Potom když tě vidí jen se pohybují směrem k tobě. Je to prostě pro mě nostalgie. Tupé střílení a snažení se přežít hordy nepřátel. Od toho prostě člověk nemůže čekat víc a kdo zná tu sérii tak ani nečeká. Jeto prostě hlavně čistě na vyblbnutí a pobavení. Mě rozesmálo jak na mě běžel ten típek s dvěma bombama a řval. Sam s posměškem napodobil ten jeho řev a hned na to se jich vyřítilo asi 20. To mě pobavilo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo vlastně já Intel nemám ani se nějak nezajímám o tuhle značku. Spíš mě zajímají CPU od AMD.

Jinak mám PC:

-Motherboard: Asus M4N78

-Source: ATX 550 watts

-Processor:AMD Phenom II x4 810 2.6 GHz True Quad Core

-RAM: 4x1024 DDR2

-Graphics card: AMD ASUS EAH 6870 DirectCU/2DI2S/ 1 GB DDR5 4200MHz + Core 915 MHz

-OS: Windows 7 Ultimate Directx 11

-Hard-disk: 1000 gigabytes

-------------------------------------

Frekvence procesorů je nic moc jen 2,6 Ghz je to čtyř jádr,o což nemá na hru žádný výraznější efekt. Singláč mě jede v pohodě přijde mi že není tak náročnej jako multiplayer. Moje grafická karta mi nějak nepomůže k lepší plynulejší hře. Možná jestli hru máš nějak podle sebe nastavenou ne podle těch předvolených profilu jako jsou: High a ULTRA atd... a chodí ti to ve vysokých detailech plynule. Možná že by mě to mohlo pomoct. Jestli jo. Tak mi se prosím hoď screeny díky 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo tak komp máš v pohodě. Grafiku máš podobnou jako já. Paměti 4 GB by měli stačit. Akorát ten porcesor to je fakt málo. Máš AMD a můžeš to dobře přetaktovat. Neuvažoval jsi o tom? Já myslím, že minimálně 3 GH z toho dostaneš a možná i 3,5 s dobrým chlazením. Nastavení jsem použil jen to profilové ultra. Multiplayer nemůžu posoudit, protože nemám originál :bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha já myslel, že máš origošku. Tak to zkus nějak udělat možná ten multiplayer rozjedeš nakonec :-)

Jinak jsem měřil FPS snímky a zjistil jsem, že naměřím nejvíce snímků v single player hře maxmální počet 100 FPS a minimální hodnota byla 30 FPS stále to je mnohonásobně plynulejší hra než u multiplayeru, což je rozdíl.

U multiplayeru naměřuje nízké hodnoty a to místy jde až pod 15 FPS snímků za sekundu takže se to poměrně dost trhá a je to nehratelné.

Více uvidíte na videu níže.

Jinak opět: Croteam vydal nový update na 8.12.2011 a místo toho, aby u hry opravil některé zásadní chyby v plynulosti hry. Tak to ještě více hru pokazilo! Tentokrát v hratelnosti která se stala ještě více zabugovanější než tomu bylo v první dnech vydání hry.

Teď když chcete chytat ty jedno oké potvůrky nebo ty spider pavouky E klávesou Meele z blízka, tak není vidět vůbec žádná krév !

A před tím to normálně šlo. I některé zvukové efekty se stali zabugované, které před tím nebyli. Prostě další novej update totálně pošpinil hru.

Myslím, že jako ukázka postačí tohle video a tam hned zjistíte o jaké problémy to jde:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu