Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Taktování procesoru


coolina

Otázka

Zdravím,potřeboval bych poradit jak přetaktovat svůj procesor..vůbec stym nemam zkušenosti.Procesor AMD Athlon II X4 620 2.60Ghz a Základní deska GIGABYTE MA770-UD3.Prosím poradte mi nějaký program a o kolik by se to dalo přetaktovat :) děkuji moc za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

flash biosu neni nic těžkýho, zjistíš desku, najedeš na oficiální stránky výrobce desky, najdeš si nejnovější bios, stáhneš si ho a hodíš si ho na flashku, tu připojíš a při startu počítače se dostaneš do biosu (nějakym čudlikem, DEL, F10 , F1 nebo něco takovýho, každej to má asi jinak) a tam si najdeš funkci BIOS flash, tam najdeš na flashce soubor a flashneš... ale musíš si pohlídat že máš správnej bios, pokud bys nahrál nějakej špatnej tak si to prej můžeš zrušit, mě se to ještě nepovedlo tak to mam jen z doslechu že takhle někdo zrušil notebook...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

dneska uz ma pomerne velke mnozstvi desek druhy bios (zalozni) prave kvuli temto pripadum nebo maji funkci ze si muzes bios prvni vyzalohovat na flashku .. a kdyz se neco podela tak ti to hlasi at vlozis flashku s biosem

---

tohle vim, já se ptám na to omezení těma ramkama, jestli to tak fakt je

jinak u AMD je tam jeste vztah mezi HT (hyper transportem) a cpu.. laicky receno (jinak uz to neumim popsat, sam si to poradne nepamatuju uz jsem dlouho netaktoval) tam byl takovej vztah ze max. takt musel dostahnout bud 1000mhz na HT (u socketu AM2) nebo max. 2000mhz HT (na am3) .. s tim ze HT se zvysovalo podle fsb, a mohl sis nastavit rychlost (nebo nasobek) a poustel jsi to zhruba stejna jako ramky..

tzv > kdyz jsi potom taktoval cpu musel sis hlidat aby jsi mel HT pod nebo na 1000mhz a do toho ramky na taktu na ktery jsou staveny aby byly stabilni.. (napr. 667mhz.. jsi snizil na 533mhz a diky oc se dostali treba na svoji puvodni hodnout 667mhz)

u intelu odpada HT.. ale ramky tam zustavaji stejny (resp. stejny vztah) ..

jinak prave mnohem drive (az na vyjimky) pri taktovani CPU dojedes na nestabilitu RAMek nebo HT .. proto je potreba je podtaktovavat nebo zvysit napeti..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

stím HT máš pravdu, ale dnešní desky a biosy si to uměj hlídat samy. já si v biosu nastavim HT na 2000 a pak si můžu taktovat jak chci a nemusim to hlídat. Já bych řekl že jsou tyto funkce co si musíš hlídat a co ne jsou pro každou desku různý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

loco> k voltazi zalezi na ruznych vecech.. napr. kazdy ramky maji i trochu jine napeti (ackoliv vseobecne maji dost podobne) vetsinou se to vyladi podle taktu (vypozorujes podle stability napr.) nebo pres kriticke hodnoty by ses nemel dostat vetsina desek to ma tak ze kdyz je prekrocis nebo se na ne dostanes tak zcervenaji jako nebezpecne apod. takze tak trochu vseobece muzes zkouset, pres kriticke hodnoty se nedostanes (pokud nebudes ignorovat tech 20 cervenejch napisu)

vetsinou jsem to zkousel posunout o 1-2 moznosti nahoru

kdyr > mm nejsem si tim uplne jisty, ale je mozne ze mas pravdu (preci jen uz se OC moc nevenuji) spis by me zajimalo kdyz nastavis HT na 2000mhz... a potom zvysis fsb jestli si to furt udrzi tu frekvenci na 2000mhz nebo ne? protoze na stary desce kdyz jsem nastavil 1000mhz (jeste HT na AM2)a zvysil jsem fsb tak se stejne zvysoval podle fsb.. (logicky teda ze..) a musel jsem vetsinou nastavit treba kolem 800mhz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Já to mama na tý desce s tím HT že si to nastavím z auto na 2000 a pak si můžu zvedat fsb jak chci a furt to mam ty 2000, Taky jsem tomu nevěřil, ale je to tak, dokonce jsem to zatím viděl jenom na týhle základovce. jo a bios mam nejnovější, kvůli podpoře CPU

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Já to mama na tý desce s tím HT že si to nastavím z auto na 2000 a pak si můžu zvedat fsb jak chci a furt to mam ty 2000, Taky jsem tomu nevěřil, ale je to tak, dokonce jsem to zatím viděl jenom na týhle základovce. jo a bios mam nejnovější, kvůli podpoře CPU

aha tak to mas pekny odpadne tim aspon jedna starost :? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu