Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

xbox z UK?


Vinie

Otázka

Na jednom britském e-shopu jsem narazil na výhodnou akci balení xboxu. Pokud si ho koupím tam, půjdou mi hry zakoupené u nás nebo je to jako s konzolemi z USA. A půjde na ní založit český live účet? (popř. pokud si tam zakoupím i live gold půjde aplikovat na český účet?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Na jednom britském e-shopu jsem narazil na výhodnou akci balení xboxu. Pokud si ho koupím tam, půjdou mi hry zakoupené u nás nebo je to jako s konzolemi z USA. A půjde na ní založit český live účet? (popř. pokud si tam zakoupím i live gold půjde aplikovat na český účet?)

Anglicko pouziva tiez PAL, takze s hrami vydanymi v Europe problem nebude. Jedine so zdrojom, ktory ma anglicku zastrcku. Bude to chciet redukciu pre nase zasuvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
Ještě otázka. Budu muset v ČR zaplatit nějaké dovozní poplatky (cla a dph se v rámci EU myslím neplatí)? googloval jsem a někde lidi píší, že platit v ČR museli.

Pokud se jedná o nákup ze zemí EU, dovozní clo ani DPH se neplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Pokud se jedná o nákup ze zemí EU, dovozní clo ani DPH se neplatí.

100% to neplati, pokud je zbozi ve vetsi cene nez 22eur, tak je mozne ze celni urad vymeri min. DPH nebo pripadne i CLO, pokud se nejedna o dar ci zbozi pro svoji vlastni potrebu (nutne dokazat cestnim prohlasenim, blablabla).

edit: ok sorry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
100% to neplati, pokud je zbozi ve vetsi cene nez 22eur, tak je mozne ze celni urad vymeri min. DPH nebo pripadne i CLO, pokud se nejedna o dar ci zbozi pro svoji vlastni potrebu (nutne dokazat cestnim prohlasenim, blablabla).

Zase nevíš o čem mluvíš... nastuduj si za jakých podmínek se v rámci EU platí a jaký je limit. Mluvíš tu o limitu při nákupu ze zemí "třetího světa". Na EU jsou limity podstatně vyšší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Tak ještě jednou, při nákupu zboží v rámci EU se neplatí žádné clo, žádné DPH. Zboží se nakupuje již vč. DPH a dovozní clo se neplatí. Nejsou žádné limity (bavíme se o nákupu fyzických osob, ne firem).

Při nákupu ze zemí mimo EU se platí dovozní clo + DPH a to novelou zákona o DPH ze dne 1.4.2011 dle následujících pravidel:

http://www.cz-ebay.cz/aktuality/zmena-dph-limitu-od-1-4-40-2177005689.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu