Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

AVerMedia Game Capture HD


jamail

Otázka

24 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Zachytávání a nahrávání HD obrazu v rozlišení 1080i z konzolí XBOX 360/ PS3/ Wii

Vstupní signál:

  • Komponentní video
  • Stereo audio

použiješ tohle http://www.czc.cz/xbox-360-component-hd-av-cable/95051/produkt

http://www.alza.cz/microsoft-xbox-360-component-hd-av-cable-d145274.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

V balení je i univerzální komponentní kabel s koncovkami pro XBOX, PS a Wii a další komponent na propojení s TV...dokupovat teda nic netřeba. Komponent sám o sobě přenáší i 1080p FullHD obraz, ale hardware tohoto capture boxu je limitován rozlišením 1080i. Pokud byste skutečně potřebovali nahrávat 1080p záběry, pak je k dispozici PCI-E karta AVerMedia Game Broadcaster HD (viz http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/ProductDetail.aspx?Id=483), která kromě nahrávání dokáže signál i rovnou na živo streamovat po internetu, ale samozřejmě už to zase není stand-alone řešení a je potřeba PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Máte už někdo tohle zařízení? Chtěl jsem se zeptat jak moc se zhorší kvalita obrazu při zapojení přes komponentní kabel ? Při jiných zařízeních je to docela poznat, jestli zapojím komponentním nebo HDMI kabelem, ale u konzolí by to teoreticky tak znát být nemuselo. Jinak škoda, že nemá HDMI vstup pro zařízení, kde není problém s HDCP. Na druhou stranu různé redukce existují, ale jsou to zbytečně další peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

S-video nie je komponent...

Komponent je toto:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Component_video_jack.jpg

a na to ti staci aj AV kabel, ked das spravne farbu na farbu :) A ubezpecujem ta, ze kvalita obrazu nie je o nic horsia ako pri HDMI. Uz vobec nie, ako to tu popisujes!

Takze ked toto zariadenie ma vsetky kable (komponentne) na pripojenie konzoly a TV, tak je tu zbytocne diskutovat o kvalite obrazu k HDMI pripojeniu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Prosím tě, přečti si ještě jednou co jsi mi napsal a co jsem ti odpověděl, nějak jsi mě asi nepochopil. Kompozit se skládá s s-videa a L+R zvukového cinche. Čili žlutý,červený a bíly a ten je naprostá katastrofa, jak jsem psal v posledním přízpěvku.

Naopak komponent je to co jsi poslal v linku a měl by zvládnout i 1080p, ale spíše standarně 1080i. Ale to, že je obraz z komponentu a HDMI stejný to mi nenamluvíš, možná tak na malém monitoru to nejde vidět, ale na větší telce to jde minimálně u textu poznat hned. Ale opět jak jsem psal, měl jsem docela obyčejný komponent, takže možná to bylo ovlivněno z části i tím, ale i tak tam rozdíl bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Neviem, ake zariadenie si mal pripojene na komponent, ale moj HD sat. prijimac mam na 42" TV komponentom (presnejsie kompozitnym kablom :) ) a HD stanice uplne v pohode aj s titulkami. Takze az take hrozne to nie je, ako sa to snazis vsetkych presvedcit. Stale mam ten pocit, ze HDMI porovnavas s kompozitom :D

P.S a kompozit sa nesklada s s-videa, pretoze s-video je s-video http://en.wikipedia.org/wiki/S-video

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ty neumíš číst? Kde jsem psal, že je to tak hrozné ? Psal jsem, že komponent je mírně horší než HDMI a to rozhodně je. Hrozný je KOMPOZIT!!!!!!!!!

Když jsem asi psal, že komponent byl měl zvládat i 1080p, tak je asi jasné, že ti zvládné i tvoje HD, takže nechápu proč to vůbec zmiňuješ tvůj satelit.A prosímtě od kdy se jenom komponentnímu kabelu říká AV kabel? AV kabel znamená audio-video kabel. Takže to klidně může být komponent i kompozit atd. Komponentnímu se někdy říká RGB nebo YUV kabel ;) Stím s-videem jsem to napsal blbě to uznávám. Myslel jsem to tak, že žlutý cinch je na video, jinak jde samozřejmě o jiné koncovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ja lenze si sa pytal: "Chtěl jsem se zeptat jak moc se zhorší kvalita obrazu při zapojení přes komponentní kabel ? Při jiných zařízeních je to docela poznat, jestli zapojím komponentním nebo HDMI kabelem" ...u mna komponent nie je "docela poznat", takze si toto zariadenie mozes s radostou kupit :D

P.S. a este presnejsie k tvojmu kompozitu: "kompozit" sa sklada z kompozitu + stereo audio :) No..a kedze sme tu prekompozitovany, tak by tato diskusia hadam aj mohla skoncit.

Tak sa vratim k teme pre Jamaila: komponentne pripojenie je uplne v pohode, je to HD pripojenie/rozlisenie (YUV), takze smelo do zariadeni s komponentnym pripojenim!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Dobrý den,

k velice drobnému snížení kvality obrazu na TV může po průchodu nahrávacím boxem skutečně dojít, nicméně ze zkušeností a postřehů uživatelů víme, že míra tohoto obrazového zkreslení je skutečně přímo úměrná kvalitě použitých komponentních kabelů. Pro vstup do boxu by měly bez problémů stačit kabely přibalené, nebo originální kabely od konzolí. Pro výstup z boxu do tv, pak ideálně sehnat nějaký kvalitní stíněný komponent. Nicméně ani s obyčejnými kabely to nebude nijak dramatické a obraz bude stále 720p/1080i.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Takže dodávané výstupní kabely kvalitní nejsou ?

Dobrý den,

to samozřejmě jsou:) Pokud však máte v blízkosti další elektronická zařízení, spoustu dalších kabelů a skutečně háklivé oko, které zaznamená jakýkoliv rozdíl, pak můžete pro jistotu použít nějaké profi odstíněné kabely. Nicméně i z našeho testování můžeme potvrdit, že i s přibalenými kabely je vše v pořádku a pokud není situace u Vás nějak komplikovanější, nemělo by k žádnému poklesu kvality vůbec dojít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
Ja mam doma okolo televizorov posplietane rozne kable, komponent prepojeni obycajnym lacnym kompozitom + stereo audiom cinch a HD stanice uplne v pohode...takze si nemyslim, zeby z X360 to malo byt ine.

Je to sice dost off-topic a nesouvisi to s timto tematem, ale pokud prenasis obraz pres kompozit, pak musis mit ty HD stanice fakt v High-resolution :roll:

Btw výsledná kvalita obrazu přenášeného přes komponentní video závisí na kvalitě použitého kabelu, čím větší úhlopříčka obrazovky, tím pochopitelně viditelnější. A nemá cenu diskutovat o tom, že je rozdíl mezi kabelem za 80 Kč z Tesca a např. kabelem OEHLBACH za 1.800 Kč

///EDIT: Aha, možná jsi měl na mysli že pro přenos komponent videa jsi použil kompozitní kabel a jeho 3 Cinch konektory, z nichž standardně 2 jsou určené pro zvuk. Hmm, tak na malé baňkové TV proč ne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

///EDIT: Aha, možná jsi měl na mysli že pro přenos komponent videa jsi použil kompozitní kabel a jeho 3 Cinch konektory, z nichž standardně 2 jsou určené pro zvuk. Hmm, tak na malé baňkové TV proč ne....

Ani nie iba pre bankove TV :D Ked som to pred 2 rokmi prvykrat zapojil tym obycajnym kompozitnym kablom do komponentu, tak Eurosport HD jak lusk...a ci je vobec nejak kozmeticka drobnustka v obraze, to som neriesil, pretoze som bol z toho doslova ocareny, ze "storocny" kompozit...tak vela stastia prajem vsetkym ostatnym :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Na každou změnu k lepšímu si velmi rychle zvykneme, ale naopak už je to pak těžké. To je stejné, jako když je někdo zvyklý na MP3 192kbps na KOSSech za litr a tvrdí, že nic lepšího nemůže být. Až potom jednou uslyší stejnou hudbu na pořádné sluchátkové sestavě s kvalitníma flac nahrávkama, tak si teprve uvědomí, že to stěmi Kossy není tak růžové ;)

Ale dost záleží i na typu, nebo modelu telky. Když jsem srovnával plazmy a LCD, tak plazmy uměly lépe zamaskovovat nedostatky v obraze i SD vypadalo v průměru o dost lépe, ale vše je o našem osobním standartu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak zatím má rozporuplné dojmy. Komponentní kabel z konzole je výborný, naopak do televize je to jako kablík z tesca za 50kč. Obraz je oproti HDMI degradován a rozmazán, jde to vidět na první pohled. Pro mě naprosto nehratelné, protože mě pálely oči ( stejný pocit, jako když si dáte dioptrické brýle a přitom vidíte normálně u COD MW3 v pohodě, ale u takové NHL to bylo otřesné). Obraz se ještě mírně zhoršá při zapnutí zařízení.

Zkusil jsem zapojit komponent z konzole přimo do TV, abych zjistil jestli to není komponentním připojením jako takovým a není. Po vyladění ostrosti to bylo prakticky na úrovni HDMI. Takže problémem bude zřejmě ve velmi nekvalitním komponentu ze zařízení do telky. Jinak kvalita nahrávání je dostatečná, možná jsem čekal ještě krapet lepší, ale určitě se stím dá něco dělat. Zkusím někde sehnat kvalitní komponent a doufat, že se kvalita zlepší, jinak budu muset tuhle jinak skvělou věcičku vrátit =(

Edit: Tak jsem ještě pořádně polaboroval s nastavením obrazu a trošku si už zvykly i oči a už to není tak hrozné, ale první pustění mě naprosto vyděsilo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdravím, chtěl jsem se zeptat protože uvažuji o koupi tohohle zařízení tak jestli jde nahrávat i zvuk z headsetu nebo si musím k tomu něco dokupovat?

Dobrý den,

zvuk z headsetu bohužel s tímto zařízením nahrávat nelze. Pokud se Vám podaří najít jiný způsob, jak nahrávat ryze zvuk ze sluchátek a mikrofonu, tak samozřejmě poté můžete obě stopy nějak na PC spojit, ale v současné době není tato možnost zařízením podporována.

Tak zatím má rozporuplné dojmy. Komponentní kabel z konzole je výborný, naopak do televize je to jako kablík z tesca za 50kč. Obraz je oproti HDMI degradován a rozmazán, jde to vidět na první pohled. Pro mě naprosto nehratelné, protože mě pálely oči ( stejný pocit, jako když si dáte dioptrické brýle a přitom vidíte normálně u COD MW3 v pohodě, ale u takové NHL to bylo otřesné). Obraz se ještě mírně zhoršá při zapnutí zařízení.

Zkusil jsem zapojit komponent z konzole přimo do TV, abych zjistil jestli to není komponentním připojením jako takovým a není. Po vyladění ostrosti to bylo prakticky na úrovni HDMI. Takže problémem bude zřejmě ve velmi nekvalitním komponentu ze zařízení do telky. Jinak kvalita nahrávání je dostatečná, možná jsem čekal ještě krapet lepší, ale určitě se stím dá něco dělat. Zkusím někde sehnat kvalitní komponent a doufat, že se kvalita zlepší, jinak budu muset tuhle jinak skvělou věcičku vrátit =(

Edit: Tak jsem ještě pořádně polaboroval s nastavením obrazu a trošku si už zvykly i oči a už to není tak hrozné, ale první pustění mě naprosto vyděsilo ;)

Dobrý den,

jsme rádi, že nyní je to již lepší a rozhodně děkujeme za tuto informaci. Pokud byste náhodou zkoušel ještě nějaký jiný, kvalitnější komponentní kabel, dejte nám prosím vědět, jaký byl výsledek. Nicméně aktuálně bychom doporučili vyzkoušet upgrade firmware zařízení. Již pár dnů je dostupná zcela nová verze firmware 1.7.2, která vylepšuje celkovou kvalitu jak nahrávaného, tak i výstupního obrazu a navíc přináší i pár nových možností nastavení bitrate atp.

Ke stažení ji naleznete na následujícím odkazu: http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/ProductDetail.aspx?Id=480&tab=APDriver

S pozdravem a přáním hezkého víkendu,

AVerMedia CZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak jsem původní kabel vyměnil za AudioQuest YIQ-1 a obraz se zlepšil. Rozmázání se snížilo a i barvy jsou mnohem více kontrastní. Hdmi to sice není, ale už jsem spokojený ;)

Výborně! To jsme rádi a rozhodně děkujeme i za odpověď. Každopádně pokud se Vám podaří vytvořit nějaké zajímavé video, se kterým byste se rád pochlubil, tak nám dejte klidně vědět a rádi jej nasdílíme i na našem FB profilu (http://www.facebook.com/pages/AVerMedia-Club-Czech-Republic/128508717255349), příp. na dalších spřátelených stránkách. I v budoucnu pak budeme vyhlašovat další soutěže pro movie-makery; přesně takové, jako ta, která v současné době dobíhá ve spolupráci s pro-gamingovým týmem eSuba. Doručování soutěžních videí již sice bylo ukončeno, nicméně můžete se alespoň podívat na ta, která dorazila a zúčastnit se soutěže pro diváky a duální síťový tuner...více informací viz: http://www.esuba.eu/index.php?lang=cz&filter=&action=clanek&id=7607&page_mode=

Hezký víkend,

AVerMedia CZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu