Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak spustit Amiga Emulátor (RGH)


xmod

Recommended Posts

Otestoval jsem port Amiga emulátoru na RGH/JTAG xbox, možná následující návod jak to rozchodit přijde někomu k dobru

1) Stáhnout Amiga Emulátor a balík kickstartů (to jsou vlastně romky Amigy) třeba tady:

http://digiex.net/downloads/download-center-2-0/xbox-360-content/libxenon-homebrew-jtag-reset-glitch-content/9443-amiga360-1-0-download-p-uae-2-3-3-amiga-emulator-xbox-360-a.html

2) Rozbalit archív Amiga360-V1.0.rar

3) Do složky Kickstart nahrát nějaký kickstart z balíku Amiga Kickstarts.rar

!Pozor, některé nefungují, protože jsou určeny na jiné verze Amigy, které zatím emulace nepodporuje.Já použil tento, s tím to běhá

Kickstart v1.3 r34.5 (1987)(Commodore)(A500-A1000-A2000-CDTV)[!].7z

Kickstart rozbalte, přejmenujte na kick.rom a nahrajte do složky Kickstart vybaleného emulátoru

4) Chce to něco na vyzkoušení - stačí vygooglovat amiga adf image (amiga disk file), to jsou image her - třeba tady: http://www.dream17.info/downloads.php?cat=1

5) Celý takto nachystaný emulátor nahrajte na RGH konzoli, třeba do složky Amiga, ale je to celkem jedno

6) Emulátor nastartujete spuštěním Amiga360.xex třeba z xexmenu, nebo z FSD filemanažeru (nespouštět verzi dev,ta je pro dev kit,na běžném RGH/Jtagu nepůjde)

7) Pokud je vše jak má být naběhne Amiga!

8 ) Zmáčknete LT na ovladači, dostanete se do menu emulátoru,vyberete Disks,potom konkrétní ADF disk a pak ho modrým X vložite jako do mechaniky.

9) Amigu vyresetujete stisknutím RB a vložený "disk" začne bootovat.

+ Bonus pro fanoušky - zapněte si v menu emulátoru v options drive click, vydává to pak autentické zvuky jako vydávala amiga, když z diskety četla :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za to LT. To byl kámen úrazu. Skvěle funguje. Ale je tu problém! Není tu emulace klávesnice. Takže u většiny her nejde spustit Trainer. Nemáte nějaké řešení? Dá se spustit nějak klávesnice v tomto emulátoru? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Dobrý den,

omlouvám se, že otravuji, ale touto cestou bych Vás rád poprosil o radu s emulátorem Amigy pro XBOX 360 s úpravou RGH.

Postupoval jsem podle Vašeho návodu až do kroku č.8 - Zmáčknete LT na ovladači, dostanete se do menu emulátoru,vyberete Disks,potom konkrétní ADF disk a pak ho modrým X vložite jako do mechaniky.

Zde mám problém s namapováním disků. Stáhnul jsem si ze stránek http://www.dream17.info/downloads.php?cat=1 hru Apidya (Disk Images). Teď ale nevím, zda-li hru mám rozbalit nebo nechat zabalenou (ZIP).

Pokud hru rozbalím, jsou v ní dva soubory. Mám namapovat oba soubory nebo v případě, že soubor nebudu vůbec rozbalovat, budu mapovat přes X pouze jeden zazipovaný soubor?

Dále nevím, zda-li pak mám před každou hrou Amigu vyresetovat stisknutím RB?

Děkuji za případnou pomoc.

Křetínský / Gigi44

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu