Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

TV, domácí kino a multimediální centrum


solokaprik

Recommended Posts

Měl bych pár dotazů ohledně multimediálního centra, vlastním 40" plazmu od firmy Samsung a domácí kino Home Theatre též od Samsunga. Jsem spokojený, pouštím si písničky z mého iPhona pomocí Bluetooth přes domácí kino s touto možností jsem už nějaký čas neuvěřitelně spokojený. Filmy přehrávám pomocí flashdisku též přes domácí kino.. nicméně domácí kino nepřehraje HD filmy tedy detailněji HD filmy se po chvilkách sekají i když jsou v kvalitě 720p, což mně dosti štve. Rád bych si pouštěl filmy v HD kvalitě a nejlépe 1080p ať si to aspon s přítelkyňí pořádně užijeme, když už na něco koukáme. Chci se zeptat má tedy cenu jít do nějakého multimediálního centra?

Poprosil bych vás o nějaké tipy a nejlépe i osobní zkušenosti, moje podmínky?

  • Bez úložného prostoru, budu přehrávat pomocí externího HDD s konektorem USB 3.0
  • Určitě musí mít konektor HDMI a nejlépe rozhraní WiFi
  • Nejlépe s konektorem USB 3.0, klasický mi nebude vadit, když nebude rozdíl v přehrávání HD filmů, viz. dotaz níže
  • Integrovaný internetový prohlížeč a např. funkce Youtube by neuškodili
  • Musí přehrávat soubory AVI, MKV, MP4 což je nejspíš u každého už samozřejmostí
  • Cena by měla být do 5000,- Kč, nejlépe co nejlevněji.. nějaký poměr/cena/výkon

Dotaz : Bude rozdíl v přehrávání HD filmu z USB 2.0 a USB 3.0?

Předem Díky všem za tipy a rady.

S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus si zjistit, jaké formáty přehrává přímo tv.. protože pokud přehrává i avi, tak spousta filmů i v hd/full hd kvalitě je i v tomto formátu (sám mám třebas avatara FHD sic 11 giga) přehrávat to pak můžeš přímo z flashky či ext. disku.. no a nebo pokud máš lepší notebook, dá se to přes hdmi řešit i takto..

osobně jsem taky zvažoval nějaké MM centrum, ale stačí pc či noťas a zvládne to v pohodlí taky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám celkem slušnýho kompa, tak jsem přemýšlel že to spojim přes HDMI a budu mít klid, jen mám strach že to nezvládne HD filmy a mám problém nastavit na TV plochu počítače

moje pc: http://www.alza.cz/hp-pavilion-elite-hpe-h9-1000cs-d267436.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo plocha.. obecný problém u televize/pc.. počítám, že gpu je ati/amd... spravíš to v catalystech... někde tam je záložka co se monitoru týče.. a pak je zobrazen monitor a posuvník.. s ním si pohrej a efekt se dostaví :) počítač hravě zvládne filmy ve full hd :) to se neboj... stačí hdmi připojit do tv a pc a pojedeš.. filmy pak musíš hledat. ale jsou fakt v hd/full hd i v avičku

EDIT: tak v catalystech je to: mé digitální ploché panely - a možnosti měřítka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filmy přehrávám pomocí flashdisku též přes domácí kino.. nicméně domácí kino nepřehraje HD filmy tedy detailněji HD filmy se po chvilkách sekají i když jsou v kvalitě 720p, což mně dosti štve.

Externy HDD? Flashka rychlostou citania nie je to iste ako HDD! To len tak na okraj.A este zalezi, ze co znamena " HD filmy se po chvilkách sekají"...ak je moznost si nastavit a vyskusat vystup HDMI z toho domaceho kina (50Hz, 60Hz, ci 24Hz), ze ktory to sekanie eliminuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu