Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

projekt - PS Vita calling


AlexXx

Recommended Posts

zdravím,

takže věc se má takhle: kolik lidí si pořídí za cenu lepšího telefonu věc, která má vlastnosti PS3 a může sní volat, ale není natolik drahá, jako nejlepší telefon? Já bych řekl, že spousta. Zkouška je ve vývoji, pokud má někdo zájem se zapojit do projektu a zjistit bližší informace, tak se ozvěte na email: ales.hanak@seznam.cz, icq: 288844485 .

btw: těším se na každou potřebnou pomoc. :)

Stručný plán (PDF)

dfs.jpg

fgd.jpg

download project: http://www.edisk.cz/stahni/04904/Projek_c_tPSVitacalling.A.H..pdf_160.44KB.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatím mám variantu bez hacku, kterou právě ověřuji, jestli je připustitelná. Samozřejmě postupem času by se vytvořil program na Vitu a celkově se překopat systém. To už by bylo složitější, takže podle první varianty se budu dále rozhodovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct že jsem to moc nepobral... pokud bude skype proč by ti za to lidi platily? (skype nepoužívám už dlouho tak nevím jestli se něco změnilo ale býval zdarma ne?)

zdarma je ale on myslel jako telefonovani i na tel. cisla ne jen pres skype

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct že jsem to moc nepobral... pokud bude skype proč by ti za to lidi platily? (skype nepoužívám už dlouho tak nevím jestli se něco změnilo ale býval zdarma ne?)

Volání Skype-Skype je zcela zdarma, ovšem tady je řeč o volání přes Skype na normální mobilní čísla, což je samozřejmě placené. ;)

Jinak měl bych pár dotazů:

1) Bude se jednat pouze o internetovou telefonii, nebo chceš u 3G verze sprovoznit i klasické volání přes GSM (pokud je to HW možné)?

2) Pokud tedy nakonec vyjde Skype, tak jak chceš sprovoznit funkcni volání na mobil (pokud tam třeba nebude zabudovaná) bez hacku konzole? Jak tam získáš přístup?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct že jsem to moc nepobral... pokud bude skype proč by ti za to lidi platily? (skype nepoužívám už dlouho tak nevím jestli se něco změnilo ale býval zdarma ne?)

Skype zdarma je ale ne pokuď voláš ze skypu na telefon (na klasicke číslo... jestli nemám pravdu tak mě opravte :D)

a jsou spekulace že skype bude už na konci tohoto měsíce :)

btw celkem zajímavé ja doufám že Vitu budu moct jednoho dnes využívat i jako mobil :)

Edit:Javak a Panther rychlejší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volání Skype-Skype je zcela zdarma, ovšem tady je řeč o volání přes Skype na normální mobilní čísla, což je samozřejmě placené. ;)

Jinak měl bych pár dotazů:

1) Bude se jednat pouze o internetovou telefonii, nebo chceš u 3G verze sprovoznit i klasické volání přes GSM (pokud je to HW možné)?

2) Pokud tedy nakonec vyjde Skype, tak jak chceš sprovoznit funkcni volání na mobil (pokud tam třeba nebude zabudovaná) bez hacku konzole? Jak tam získáš přístup?

1.) není to možné, nebo těžce pochybuji.

2.) nevím proč by tam nebyla funkce volání na mobil. Asi na to výhradně spoléhám. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, v tom případě to můžem vyvýjet rovnou i na Wifi verzi, bude to prakticky stejné. Jen s tím rozdílem, že s wifi si zavoláte asi méně častěji :D.

To ano, ale nevynahradí to telefon. S wifi verzí je absencí zastižení kdykoli na online čísle. U 3G modelu se můžeš kdekoli připojit na wifi a tím šetřit 3G internet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na druhou stranu 3G není také všude. Já bydlím pár km od Prahy a signál je tu tak slabý, že se mi nechytá ani USB modem. A navíc si myslím, že prodaných Wifi verz PSV je mnohem víc, než 3G. Ostatně je to ale jedno, pokud by se to sprovoznilo na 3G, tak by to měli na 99% fungovat i na Wifi only verzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na druhou stranu 3G není také všude. Já bydlím pár km od Prahy a signál je tu tak slabý, že se mi nechytá ani USB modem. A navíc si myslím, že prodaných Wifi verz PSV je mnohem víc, než 3G. Ostatně je to ale jedno, pokud by se to sprovoznilo na 3G, tak by to měli na 99% fungovat i na Wifi only verzi.

Jo, to je jasné že to bude fungovat. S 3G záleží na poskytovateli. Pokud se nepletu, tak 3G síť operátoři už ji mají defakto ve všech větších městech a na vesnicích už to taky přestává být nadstandard. Pouze se mi občas stane, že v budovách atd... není 3G, tak je nutnost jít ven. Doufám, že to nebude takový problém odejít na hovor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejak jsem to nepromyslel vice... ale ber v potaz treba jednu zasadni vec - ♥♥♥♥♥ni FUP. Volani nezere tolik, ale zere dostatecne, aby se ti to moc nevyplatilo. Navic - jakou ma Vita vydrz baterie? Jak dlouho dokaze byt zapnuty a na prijmu? Pokud Vitu vypnes, tak se odhlasi ze 3G? Pokud ano, tak je to dost zasadni problem a ani s vypnutym LCD dle meho nazoru neda dost... Ale to je jen nazor - nemam to NIJAK ozkousene.

Jinak receno - budes muset platit za 3G internet + jeste za provolane minuty... A k tomu vsemu asi nebudes moci psat normalni SMSky. No uprimne nevim, kdo by si to poridil misto normalniho mobilu.

Mozna se v necem mylim, ale tohle jsou prvni veci, ktere mne napadly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skype vyjde 371 Kč s online číslem na 12 měsíců a tarifem 120 min. na měsíc, jak je uvedeno v plánu. Doufám, že cena pouze za 3G připojení u operátorů se bude pohybovat okolo max. 200 - 300 Kč na měsíc. Ještě to nemám pozjišťované, nenarazil jsem na kvalitní 3G internet bez nutnosti USB modemu. Tohle ještě budu muset dořešit.

Ano, výdrž baterie nebude taková, jako u telefonů. Vitu bych nevyužíval stylem hraní 4 hodiny v kuse apod. (výjimečně ano), ale pouze bych si potrpěl na kvalitní zpracování her u sebe, když se nudím. Spokojil bych se s tím, kdyby mi vydržela alespoň den.

Problém s vypnutím Vity mě opravdu nenapadnul, díky za připomínku ;). Opravdu nevím jestli se Vita odhlásí z 3G, ale nejspíše ano. Doufám, že bude možnost nějakého spánkového režimu s připojením ke 3G. Jinak se jedná o opravdu zásadní problém. :ziped:

Pokud se nepletu, tak s SMS zprávy by neměl být problém. Neznám důvod, proč by to nebylo možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu