Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Xbox 360 - nefunguje 1080p


Kutil001

Otázka

Zdravím všechny, jelikož už si nevím rady, zeptám se zde, třeba někdo bude vědět, přejdu rovnou k věci, měl jsem dříve HD ready tv samsung, xbox jsem připojoval přes hdmi, rozlišení v xboxu nastaveno na 720p, všechno ok, teď jsem ale pořídil Full HD panasonica, a když přepnu v xboxu rozlišení na 1080p, nefunguje to, obraz různě zrní, běhají tam červený a zelený čáry, prostě se to nedá použít, zkoušeno na více Full HD tv i s více HDMI kabely, jedině 1080i jde, ale to jak 720p jestli se nepletu, našel jsem na jednom foru podobný příspěvěk, ale nikdo se nedobral k řešení. Předem děkuji za rady.

post-61356-1468716065808_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

24 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Mám dojem, že je takhle (ale můžu se mýlit) - citace:

1080/i

Zobrazovací mód standardu HDTV při kterém je obraz rozdělen na 1080 vertikálních linek. Písmenko =i= značí slovo interlaced, neboli =prokládaně=. Rozlišení obrazu je 1920 × 1080 pixelů a poměr stran 16:9, nicméně počet pixelů je poloviční oproti módu 1080p, tedy 1,04 milionu. Nejčastěji se využívá frame-rate, tedy počet snímků za sekundu, 50 Hz a 60 Hz. Kvalita obrazu je tak papírově nižší než v případě 1080p.

1080/p

Nejkvalitnější zobrazovací mód standardu HDTV. Písmenko p značí slova =progressive scan= neboli neprokládaný obraz. To znamená, že jeden snímek se skládá z 2,07 milionu obrazových bodů neboli pixelů. Rozlišení je tedy 1920 × 1080 bodů. Někdy je 1080p označováno jako =plné= HDTV rozlišení. Poměr stran je 16:9.

Obrovský objem přenášených dat klade obrovské nároky nejen na přenos, ale také na zobrazování a především snímání takového obrazu. Nicméně dnešní procesory už jsou bez problému schopny takový obraz kódovat i dekódovat a zobrazovat.

Obraz standardu 1080p může být zobrazován rychlostí 24, 25 nebo 30 snímků za sekundu. Při 30 snímcích za sekundu (1080p30) se pak jedná o v současné době nejnáročnější zobrazovací kvalitu. Do budoucna se počítá i s frame-rate (počtem snímků za sekundu) kolem 50 až 60, nicméně to už bude nutné používat pokročilé kodeky jako H.264/MPEG-4.

Takže já se domnívám, že 1080/p je vlastně celé filmové políčko na "celuloidu", a zobrazuje se 25 x vteřinu.

1080/i je jenom polovina toho políčka (např sudé řádky) a pak následuje druhá (např liché), ale už z dalšího políčka. Protože se obraz nijak moc na dvou políčcích nemění, tak to vypadá jako jedno celé políčko, ale není, jsou to vlastně dvě políčka smatlané v jedno. ....................... neni z me hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ale podle mě to tím nebude, přece by to dělalo pořád a né jen na 1080p a zbytek by fungoval ne? dá se to teda nějak opravit?

Mě to dělalo podobné čáry, spíše kostičky když se mi usmažila GPU takže to bude pravděpodobně ona.

a jak jsi to řešil? opravou? nebo se to nevyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Vyzkoušej zresetovat nastavení zobrazení a pak znovu nastavit 1080p, možná se to zpraví. Mohl bys taky zkusit udělat update, nebo reinstal DB, třeba je to nějaká softwarová chyba, i když to na to moc nevypadá. Pokud je chyba v GPU, tak jediná možná oprava, je reballing, kde se cena pohybuje kolem 1500kč. Může být klidně samotný GPU vadný, v takovém případě by byla cena vyšší o cenu čipu, i když čipy jsou z výroby už nakuličkované, takže stačí jen připájet, odpadá tedy práce se samotným překuličkováním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Vyzkoušej zresetovat nastavení zobrazení a pak znovu nastavit 1080p, možná se to zpraví. Mohl bys taky zkusit udělat update, nebo reinstal DB, třeba je to nějaká softwarová chyba, i když to na to moc nevypadá. Pokud je chyba v GPU, tak jediná možná oprava, je reballing, kde se cena pohybuje kolem 1500kč. Může být klidně samotný GPU vadný, v takovém případě by byla cena vyšší o cenu čipu, i když čipy jsou z výroby už nakuličkované, takže stačí jen připájet, odpadá tedy práce se samotným překuličkováním.

jak mám resetovat zobrazení? Update myslíš prostě tam hodit z usb nejnovější dashboard ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Resetování nastavení zobrazení na konzole

Pokud potíže se zobrazením nevyřešíte, resetujte nastavení zobrazení na konzole. Postup:

Z přihrádky na disk vyjměte všechny disky.

Vypněte konzolu.

Zapněte konzolu.

Poznámka: Používáte-li bezdrátový ovladač pro Xbox 360, zapněte konzolu pomocí tlačítka průvodce na ovladači. Při tomto kroku je nutné použít ovladač hráče 1. Na ovladači hráče 1 bude svítit levá horní kontrolka.

Až se konzola spustí, stiskněte a přidržte tlačítko Y na ovladači a zároveň zmáčkněte pravou spoušť. Dojde k obnovení výchozích nastavení zobrazení a konzola se automaticky spustí znovu.

Updatem myslím přesně jak říkáš, z USB tam dát novou verzi DB, nebo znovu nahrát stejnou, kterou máš nainstalovanou, pokud z nějakého důvodu nechceš přejít na novou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
ale podle mě to tím nebude, přece by to dělalo pořád a né jen na 1080p a zbytek by fungoval ne? dá se to teda nějak opravit?

a jak jsi to řešil? opravou? nebo se to nevyplatí.

Mě pak udělala RROD, takže nijak, koupil sem novej xbox. Jinak usmahnutá GPU to tedy asi nebude pokud to dělá jen u 1080p, ale nějaký zádrhel na desce by to mohl mít, pokud by nepomohlo to, co píše Ravendhi tak asi reklamuj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
tak jsem zkusil resetovat zobrazení, jinak dobrej nápad, hodilo se tam 1080p a jsem bez obrazu, tak třeba se mi to nějak podaří hodit zase na 720p :D

Připoj standardní AV kabel, ne HDMI a proveď reset ještě jednou, nastaví se tam to nejnižší zobrazení. Potom vyzkoušej tu aktualizaci DB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Já ti poradím, souhlasím s tím, že to bude nejspíše vada GPU avšak otázkou je, zda-li tvoje televize vůbec "p" režim podporuje. Nicméně to nejduležitější co ti chci říct je to aby jsi to vubec neřešil, protože xbox 360 nedokáže vyrenderovat ve hrách vyžší rozlišení než 720p ! Já sice používám full hd, ale je to v podstatě k ničemu, jediný co s tím xbox udělá je upscale, přínos je ale tak 3-6 % takže naprosto zanedbatelné. Klidně si nastav 720p, toto řeš až u xboxu "720", ten standartně bude renderovat ve fullhd a to už by problém byl ... ale to už budeš mít jinou telku :D ;) a přinejhorším ho nebudeš tolik zatěžovat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Já ti poradím, souhlasím s tím, že to bude nejspíše vada GPU avšak otázkou je, zda-li tvoje televize vůbec "p" režim podporuje. Nicméně to nejduležitější co ti chci říct je to aby jsi to vubec neřešil, protože xbox 360 nedokáže vyrenderovat ve hrách vyžší rozlišení než 720p ! Já sice používám full hd, ale je to v podstatě k ničemu, jediný co s tím xbox udělá je upscale, přínos je ale tak 3-6 % takže naprosto zanedbatelné. Klidně si nastav 720p, toto řeš až u xboxu "720", ten standartně bude renderovat ve fullhd a to už by problém byl ... ale to už budeš mít jinou telku :D ;) a přinejhorším ho nebudeš tolik zatěžovat :D

Myslím že novej Panasonic TX-L42ET5E (nový model pro rok 2012, 3D, internet, atd) by neměl mít problém zobrazit 1080p, jde mi o to že jsem chtěl zkusit Crysis 2 ve 3D a to je možný jen pokud je nastavenej xbox na 1080p. Jinak novou telku neplánuju tak 3 až 4 roky, tuhle mám týden :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Myslím že novej Panasonic TX-L42ET5E (nový model pro rok 2012, 3D, internet, atd) by neměl mít problém zobrazit 1080p, jde mi o to že jsem chtěl zkusit Crysis 2 ve 3D a to je možný jen pokud je nastavenej xbox na 1080p. Jinak novou telku neplánuju tak 3 až 4 roky, tuhle mám týden :D

A este skusit: Mal si na TV nastaveny "Game mode", "PC mode", mozno vybrat iny obrazovy format "nezmeneny format"? Za skusanie nic nedas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Připoj standardní AV kabel, ne HDMI a proveď reset ještě jednou, nastaví se tam to nejnižší zobrazení. Potom vyzkoušej tu aktualizaci DB.

zkusil jsem ten reset pres av kabel, dal hdmi, zase se tam hodilo 1080p a bez obrazu, ale už to mám nacvičený tak vím kde co a jak přepnou i poslepu, nějakým mě neznámým způsobem mi nejde aktualizovat dash, prostě to tu flashku nenačte... netuším proč

snad to dělám dobře, stáhnu stejnou verzi, rozzipuju, hodí mi to složku systemupdate, hodím na flashku, připojím do xboxu a zapnu... normálně najede a nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
zkusil jsem ten reset pres av kabel, dal hdmi, zase se tam hodilo 1080p a bez obrazu, ale už to mám nacvičený tak vím kde co a jak přepnou i poslepu, nějakým mě neznámým způsobem mi nejde aktualizovat dash, prostě to tu flashku nenačte... netuším proč

snad to dělám dobře, stáhnu stejnou verzi, rozzipuju, hodí mi to složku systemupdate, hodím na flashku, připojím do xboxu a zapnu... normálně najede a nic...

Flashka musí být naformátovaná na FAT32 a mohla by dělat problémy, pokud je větší než 16GB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu