Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Kinect na tenké TV - prosím o radu


Molda22

Otázka

Zdravím,

mám malý (velký) problém. Mám novou dost tenkou televizi Samsung UE37ES5500 http://www.datart.cz/katalog/LED-televize-SAMSUNG-UE37ES5500.html?gclid=CLuqoJ-A6bACFUZd3wodpikq1g a koupil jsem kinect, který potřebuju mít na televizi, protože dole není možnost. I když jsem měl jisté pochybnosti, koupil jsem tento držák http://aukro.cz/kinect-drzak-na-lcd-led-plasma-tv-vyprodej-i2439523328.html s tím, že díky němu na mou televizi kinect budu moci připojit.

Dneska jsem to chtěl zkusit a bohužel ta televize je tak tenká, že ten držák nejde použít, je to strašně nestabilní a navíc se ta podpěra vzhledem k tomu jak tenká je TV nedá nastavit tak aby byl kinect rovně,je bud nakloněný dopředu nebo dozadu. Prostě je to nepoužitelné.

Určitě tady je dost lidí, kdo má taky tenké tv nebo monitory a kinect máte na nich, potřeboval bych poradit. Nevíte o něčem, co by fungovalo i na nové tenké TV?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

19 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Nevím jak máš řešený prostor kolem TV, ale jestli máš pod TV skříňku, tak dej kinect na ní. Myslím, že minimální výška pro umístění kinectu je 800mm od země.

Jinak to co jsi koupil není optimální pro tenké TV už podle obrázku.

Budeš muset zkusit třeba toto http://www.electroworld.cz/product/herni-konzole-hry-hracky/herni-ovladace/MKF01XBOX/drzak-pro-xbox-kinect-na-zed-mkf-01-prislusenstvi-pro-xbox-360?scid=PRICECOMP_HEUREKA

nebo toto http://www.eltea.cz/xbox/xbox360-kinect-drzak-pro-montaz-na-tv-gamx360-khold1

nebo si udělat nějaký vlastní z toho co máš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

PRostor mezi stěnou a tv je moc velký, takže dát to na stěnu není možné. Dolů pod tv jak říkáš taky ne, jediná možnost je nahoru na TV.

Trezzor, kdyby to bylo tak jednoduché, a mohl to vyřešit nějakou takovou blbostí,tak tady asi nepíšu. Chtěl jsem vědět zkušenosti jiných, jestli neví o nějakém lepším oficiálním uchytu pro tenké tv apod. Rady Přemka Podlahy se můžou realizovat až když nebude jiné řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

To je prý ještě horší a i když píšou, že to má sedět na všechny typy TV, tak to prý ve skutečnosti podle toho co jsem na netu četl od lidí, sedí na minimum TV, ale asi to zkusím. Zatím jsem to provizorně připojil s tím držákem co jsem koupil já, trochu jsem to tam "vytunil" vzadu, aby to bylo aspon nějak rozumně stabilní a bylo to pokud možno trochu rovně, tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Problém některých prodejců na Aukru je ten, že mnohdy obrázek nesedí s realitou. Nevím, nakolik se ten co jsi dostal shoduje s obrázkem a jak kvalitní provedením je, každopádně (už jsem to tu někde na fóru psal a i je prodával) jediný ofic. licencovaný držák přímo M$ je od PDP, kteří mimochodem dělají velmi kvalitní produkty - http://www.pdp.com/p-1009-kinect-sensor-tv-mounting-clip.aspx

Přestože vzhledem se hodně podobá tomu, co jsi dal odkaz na Aukro, tak nevím do jaké míry jsou si ve skutečnosti podobné, tak či tak já ho mám, mám TV co je tenší než co uvádíš ty, a držák na ni lze nastavit, kinect drží rovně a ani se nehne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Vypadá stejně,sice není tak lesklý jako ten co si uváděl ty, ale to je asi photoshop výrobce :D Otázka je jestli to není jen dost podobný plagiát, což asi je. Protože třeba ta guma, která je na té nožičce, která se zapírá zezadu o TV tam vůbec nedržela a samovolně hned po rozbalení spadla, takže to vypadá na dost nekvalitní aušus.

A neboj trezore, nejsem deme*t, držák je samozřejmě zasunutý na minimální možnou délku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

A neboj trezore, nejsem deme*t, držák je samozřejmě zasunutý na minimální možnou délku.

Tak niekde predsa bude problem. Citacia drak3go: "tak či tak já ho mám, mám TV co je tenší než co uvádíš ty, a držák na ni lze nastavit, kinect drží rovně a ani se nehne." :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No je pravda, že jsem viděl nějaké video, kde ta "nožička" šla nastavovat pěkně ztuha, takže to je asi dost stabilní a pevné, kdežto u mě se to hýbe s daleko menším odporem.

A ono asi nezáleží jen na tlouštce TV, ale i na designu a tvaru té zadní strany. Protože každá TV to má trochu jinak a ovlivní to tu pozici té "nožičky".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
No je pravda, že jsem viděl nějaké video, kde ta "nožička" šla nastavovat pěkně ztuha, takže to je asi dost stabilní a pevné, kdežto u mě se to hýbe s daleko menším odporem.

A ono asi nezáleží jen na tlouštce TV, ale i na designu a tvaru té zadní strany. Protože každá TV to má trochu jinak a ovlivní to tu pozici té "nožičky".

To sice má každá TV jiný profil, ale zase nepředpokládám, že tam máš v dnešní době nějaký reliéf či jiný krkolomný terén. Bavíme se o buď zcela rovné ploše, anebo zaoblení s jistým radiusem. Mám starší TV LCD, která je poměrně "tlustá" a ultra tenkou plazmu, na obojích sedne držák naprosto perfektně (na tom LCD s povytažením toho extra-nástavce na hlubší profil).

Videa na uchycení na tenkých TV jsem nenašel, ale z tohoto unbox videa je alespoň vidět ta tuhost toho ohybu v té noze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Abych to popsal - když ten držák nastavím tak, jak by ideálně měl být, aby plocha pro kinect (a tím pádem i kinect) byla vodorovně, tak ta nožička se k tv prostě nepřichytí, nezapře se. Dotýká se, ale nedrží, takže propadává dolů. Našel jsem jediné místo, kde se ta nožička může fyzicky zapřít o takový drobný výstupek, která ta moje TV vzadu má. Výsledek je takový, že to tam jakž takž drží, ale ta plocha pro kinect není vodorně, ale trochu "převyslá" dozadu, každopádně lépe to nejde.

Zkoušel jsem kinect adventures, kalibraci atd, a vypadá to, že kinect funguje pravděpodobně tak jak by měl. Ale to zjistím až po delším užívání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu