Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

nedostatek pameti??


Reiden

Otázka

opet zdravim console forum...vlastnim telefon ZTE Skate (ja vim,je to cinan....) a mam s nim jedem problem ktery mi uz delsi dobu drasa nervy....pri ruznych aktualizacich mi telefon neustale hlasi ze mam nedostatek uzivatelske pameti...(aplikace se stahuji do vnitrni pameti telefonu,nechapu proc)...u vetsich aplikaci se samozrejme stane to ze se aplikace ani nestahne kvuli "nedostatku mista". Jde nejak udelat,aby se mi vsechny aktualizace i stahovane aplikace ukladaly rovnou na SD kartu? ja to proste nevykoumal :-/ predem dekuju :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0
To jak sem ti posílal to je ono. ten návod na root to je taky ono. A věř mi že natom zkazit nic nejde dělám toto od dob k750i a brick jde opravit nahráním officiálního updatu. U sony ericsson pomocí SEUS, u samsungů pomocí KIES a ZTE má taky svojí oficiální aplikaci pro update. Takže když se něco pokazí tak to protáhneš přez origo update a zkoušíš to udělat znova. A nench se odtoho odradit začátky jsou sice složitější, ale pak jak na to přídeš zjistíš že je to lehký a oficiální software už nikdy nebudeš používat.

Ty jseš fakt težkej frajer:cheesygrin::cheesygrin: jen tak OT viděl jsi nekdy Os Android?

Jinak pro autora Android nováčka,neco malo ke čtení

http://windroid.blog.mobilmania.cz/2010/06/android-a-instalace-programu-na-sd-kartu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Haha tak sme se zasmáli, řekni jedinej důvod proč by to neměl zvládnout? a co se tak může stát

A ty mu posíláš nějaký návody na android 1.6 chlape už sme dávno v jinym světě :-D

1.6??????

Když nedokáže zjistit jakou má momentalně nahranou romku,:idea: určitě bych ho netalčil do tehle vecíi.Konec koncu je to jeho vec jak se rozhodne.

:"chlape už sme dávno v jinym světě :-D":

Jako vážně? to říkáš mě ?no tak to je goool:wohow::wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

OMG v tomhle topicu je zase slusna davka demence... To se tady teda sesli mistri...

Nepotrebujes root ani jinou ROMku. Proste stahni tuhle ceskou Appku a presun si aplikace na kartu:

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.app2sd&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm1vYmkuaW5mb2xpZmUuYXBwMnNkIl0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

V tom pripade bych se podival sem http://www.modaco.com/forum/542-zte-skate-skatemodacocom/

Nicmene, kdyz presune aplikace na SD, tak tam mely zustat i pri aktualizaci... A i kdyby ne, tak prece neni problem aktualizovat aplikaci a znovu ji presunout... Nebo ma snad jednu aplikaci, ktera je tak velka, ze i kdyby vsechno z vnitrni pameti presunul, tak se mu tam nevejde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jak pise Anonymous_ po prvnim presunu se kazda dalsi aktualizace rovnou automaticky cpe na kartu.

Uprimne bych ale doporucil spis LINK2SD nez APP2SD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5idWFrLkxpbmsyU0QiXQ..

LINK2SD presune daleko vic nez APP2SD (testovano na nekolika pristrojich s x ruznymi aplikacemi)

Rozdil je jen v tom, ze k Link2SD je potreba vytvorit EXT oddil (EXT3 nebo EXT4) a vyzaduje ROOT prava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak jsem si procetl cely tema a musim potvrdit hlasku jiz zminenou XD

OMG v tomhle topicu je zase slusna davka demence... To se tady teda sesli mistri...

Problem c.1 - nainstalovano zbytecne moc aplikaci a her v pristroji

Problem c.2 - nizka pamet telefonu

Problem c.3 - nedostatecna informovanost

Ve zkratce - i kdyz nainstalujes a presunes aplikace na SD kartu (coz androidy podporuji - ne vsechny, ale ano) tak pomerna cast aplikace stejne zustane v pameti tel a k tomu se jeste daji data dane aplikace (nemyslim takove ty desitekmegavelka data ke hram), jako je nastaveni, cache atd... Samotne aktualizace aplikaci vetsinou nahradi puvodni aplikaci, ale nestava se, ze by byli mensi - naopak jsou obohacena o nove fce a tim trosku i pribrali. A cim vic aplikaci a her si nainstalujes, tim vic ti budou zabirat mista i po tom, co si je presunul.

ANO - COSTUM ROM ti muze hodne pomoci a ROOT taky.

ROOT ti umozni odstranit nepotrebne soubory a aplikace v telefonu (dokonce i FB, ktery dokaze zabrat doooost prostoru a navic nejde ani presunout na kartu). Samozrejme, ze si ho tim muzes domrvit, jelikoz nektere aplikace jsou NUTNE pro chod dalsich aplikaci.

COSTUM ROM je vlastne upravene prostredi s doplnenymi vychytavkami, ktere ti jeste vice zprijemni praci nebo naopak ti ji pritizi (pokud zvolis spatny nastaveni).

Pro priklad uvedu sebe - mel jsem stock kernel a stock rom (tj. od vyrobce), bez rootu, prostredi meho SE X10mini nic moc, rychlost nic moc, pripadalo mi, ze sice toho dokaze hodne, ale mohl by toho dokazat vice... Po nainstalovani nekterych veci jsem zjistil, ze pamet v telfonu hodne klesa a ja fungoval na nejakych 30 - 40MB (nic mi samozrejme neslo presunout na kartu, jelikoz to 2.1 nepodporovala). Navic se mi do pameti ukladali i docasne soubory z netu, fb a dalsich (ty se dali smazat, ale po pripojeni se znovu vratili)

Zpocatku jsem resil misto alternativne - nepouzival vestaveny prohlizec, ale operu mini, na fb sem se vykaslal a nepripojoval a tim i ziskal par MB navic...

Po ROOtu jsem ale mohl vyuzit LINK2SD a jemne promazat system - ver nebo ne, ale na stock romce jsem najednou vytahl nejakych 80MB volneho mista a to jsem mel dvojnasobny pocet aplikaci nez predtim. To mi ale nestacilo a tak jsem jeste provedl par kroku a nahral costum rom, tu jsem si drobne osekal, uz nepouzivam LINK2SD jelikoz ted diky kernelu a romce mam android 2.3.7 (GB) a ten v zakladu nabizi presun aplikaci na SD kartu. Navic diky jedne vychytavce dokaze presunout skoro vsechno (i FB) a ja mam oproti pocatku 4nasobny mnozstvi aplikaci a her a volneho mista mam cca 120MB!

Stale jeste ctes?

Aplikace, ktere jiz mam nainstalovane v tel a presunute na karte (tenhle krok se bohuzel musi udelat jedenkrat u kazde zvlast, pokud neni od vyrobce navoleno ukladani na kartu a nebo, pokud romka nedovoluje AUTOMATICKY ukladat vse stazene na kartu - coz je dalsi vychytavka) se mi po aktualizaci instaluji tam, kam sem navolil (v pripade nastaveni ukladani na kartu jde vse hned od pocatku tam)

Za poslednich par mesicu jsem neklesl pod 100MB volneho mista a ziskal svym studiem a testovanim i dalsi moznosti.

SWAP - virtualni rozsireni RAMky (i kdyz to fyzicky nevidim) - lepsi sviznost a rychlost pristroje, mensi automaticke "killovani" aplikaci pri nedostatku RAM

Pretaktovani CPU - v zakladu mam procesor s taktem 122 - 600MHz, nyni stabilne jedu na 691MHz a v pripade potreby muzu taktnout i na vyssi frekvenci (cca 748MHz)

Jiny design - lepsi klavesnice a rozlozeni displeje -> teoreticky slo provest i na 2.1, doinstalovanim qwerty klavesnice a jineho launcheru, ale nemelo to cenu

Kdo zna x10mini, tak vi, ze v zakladu ma cca 10 - 20 ploch (maximum jsem netestoval), v kazdem z rohu moznost jedne aplikace a na jednom tom displeji jednu zkratku nebo jeden widget... Diky ROMce (i kdyz by stacil launcher) mam ploch 5, na kazde si muzu nastavit 3x3, 4x4, 5x5 ikon + supracka scrolovaci lista a spodni tlacitka se 3 - 5 aplikacemi + jeste zalozni lista s max 6 aplikacemi...

Kdyz to tedy shrnu - v zakladu, bez ROOTu a bez dalsich moznosti (jako je LINK2SD) si moc neskrtnes a neustale budes mit problemy s mistem, jelikoz se v pameti tel uklada x veci, ktere ani netusis a daji se odstranit bud rucne, nebo diky nekolika vychytanym programum (ktere vetsinou vyzaduji ROOT).

A jeste zrychlene - pritulka ma Samsung Galaxy Ace La Fleur - vnitrni pamet dostupna uzivateli cca 150MB a po nainstalovani vsech kravin co chtela (cca 6 aplikaci) se misto snizilo na hodnoty, co udavas ty, tj. okolo 30MB - po ROOTu a dodani LINK2SD se ji zakladni pamet vyhoupla na 80MB (nektere aplikace bohuzel nejdou presunout, takze i tohle byl uspech). A navic je porad online na FB a docasne soubory (ktere se ukladaji do pameti tel) ji zaberou okolo 20 - 30 MB, takze jsme na nejakych 50 - 60MB volnych...

Doufam, ze uz panove chnapeme, a budeme se zabyvat uzitecnejma vecma... xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu