Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Hučení XBOX360 - revize Jasper


snoxtaj

Otázka

Zdarec hoši,

mám takovej docela závažnej problém. Koupil jsem ( použitej ) XBOX360 JASPER s aktuálním flashem, dashboardem, pálený hry jedou prostě pohoda. Dneska jsem byl za kámošem ( flasher + se v xboxech docela vyzná ). To neni k vydržení, jak ten xbox hučí. Měnili jsme tam dokonce i větrák z jeho xboxu ( taky revize Jasper ), ale problém byl furt stejný. Když jsi tam dá on můj větrák, jede to uplně v pohodě. Vůbec nevim čim to je, hučí to tak, že si to nedovedete představit. Borec od, kterýho jsem to kupoval, řikal že xbox je sice hlučnější, ale že se to dá vydržet a hlavně nastavit regulaci otáček. Že to majitel před ním takhle nastavil, aby se to nepřehřívalo ( jsem 3 majitel ). Neví někdo, co stím může být? :ziped: jsem na prášky z toho .. hučí to fakt přes celej byt. Když jsem viděl, jak má bejt xbox hlučnej, ten můj je o 200% horší..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Ved si pisal, ze prvy majitel nastavil pevne otacky, aby sa konzola neprehrievala. Tak potom tymto smerom by si mal ist! Najst niekoho, kto sa vyzna v HW/SW X360, aby tie otacky boli naspat regulovane a nie pevne a to su hadam nadoraz ako opisujes ten hluk :) ved ine tam nema co hucat, ked si mechaniku vylucil!

Upraveno uživatelem trezzor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

A ked ste mali konzolu rozobratu, tak ste to mohli s flasherom poriadne popozerat, mozno aj tak holu konzolu zapnut a vydedukovat odkial presne ide ten problem. Ten kablik k vetraku ide odtial, odkial ma normalne ist? To nevedel flasher porovnat s inymi rozobranymi konzolami? ja nie som elektrotechnik, tak v tomto ti presnu radu neviem dat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
A ked ste mali konzolu rozobratu, tak ste to mohli s flasherom poriadne popozerat, mozno aj tak holu konzolu zapnut a vydedukovat odkial presne ide ten problem. Ten kablik k vetraku ide odtial, odkial ma normalne ist? To nevedel flasher porovnat s inymi rozobranymi konzolami? ja nie som elektrotechnik, tak v tomto ti presnu radu neviem dat.

Vsecko je prave zapojeny jak ma, jako v kazde xbox konzoli, co mel.. Vubec netusim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Googlil jsem a dozvedel jsem se, ze to muze byt v pic zdroj. Jinak zitra zkusim odpojit mechaniku. A dale uplne vypnout chlazeni, jen do uplneho zapniti, pak to zase vypnu to xko a zpet to zapojim. Problem nastava okamzite po stlaceni tlacitka power a ani nemusi byt nic v mechanice!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pokud by tam byla náká pevne nastavena hodnota otaček tak by k vetráku mel vest drát/y které jsou pricinovane od desky možná jsou vedeny spodem "mrkni na to"!!! množná to jde udělat i elegantněji ale to bych musel vidět desku abych viděl popřípadě neco co tam nepatří.Jednou jsem to jednou viděl u xboxu po reballu fungovla vše bylo Ok ale hučel jako prase asi čidla teploty se nak posr... už si nepamatuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Pokud by tam byla náká pevne nastavena hodnota otaček tak by k vetráku mel vest drát/y které jsou pricinovane od desky možná jsou vedeny spodem "mrkni na to"!!! množná to jde udělat i elegantněji ale to bych musel vidět desku abych viděl popřípadě neco co tam nepatří.Jednou jsem to jednou viděl u xboxu po reballu fungovla vše bylo Ok ale hučel jako prase asi čidla teploty se nak posr... už si nepamatuju

Spodem si myslím, že nic povede, protože ten větrák se normálně odpojil od základní desky ( NAHOŘE ) a vyndal se. Žádný jiný kabely ktomu nebyly připojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Kontaktoval jsem majitele, od kterého jsem to koupil.. Napsal: Dobry den, me bylo receno ze nekde kvetrakum je bily drat a ten staci prestrihnout a zaizolovat a nebo snizit vykon vetraku na svych 5 watu.Tedka ma myslim 10. nic vic mi receno od minulleho kupce nebylo, zdroj v prdeli byt nemuze, protoze nesviti cervene. Zdroj je uplne v poradku. Snizit jen vykon vetraku, ale jen o malo. ... Co myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Kontaktoval jsem majitele, od kterého jsem to koupil.. Napsal: Dobry den, me bylo receno ze nekde kvetrakum je bily drat a ten staci prestrihnout a zaizolovat a nebo snizit vykon vetraku na svych 5 watu.Tedka ma myslim 10. nic vic mi receno od minulleho kupce nebylo, zdroj v prdeli byt nemuze, protoze nesviti cervene. Zdroj je uplne v poradku. Snizit jen vykon vetraku, ale jen o malo. ... Co myslíte?

Je tam udělané napojení větráku na 12V místo 5V (ne wattů, voltů :-) .Vetšinou se to dělá zespodu desky, stačí to odpojit (nebo ucvaknout) a větrák připojit zpět na 5V.Nechci strašit, ale ze zkušenosti když sem to v konzoli viděl - dělá se to většinou proto, že ta konzole měla nějaký problém (náběh na RROD) a tohle to většinou udrží maličko dýl při životě (chladí to o něco líp).Vidět to tam samozřejmě je vidět zcela jasně, ale nesmíte být liný to prohlídnout i zespodu tj komplet to rozebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ale tam to neni nějak ničim připojený. Normalně jsme to vypojil zeshora z desky a větrák šel vyndat.

Projdi červený a hnědý drát od větráku směrem ke konektoru.Musí být někde přerušený a k němu přivedeno odněkud 12V (buď jen k červenému nebo k hnědému nebo k oběma - co barva to přívod pro jeden z dvojice větráků)

Nebo to vypoj a dej tam jiný větrák.Jeslti se to bude chovat stejně, tak to fan mod není a konzole se ti regulérně přehřívá (špatně umístěné chladiče, povolený xclampy, mále utaženě šroubky do chladiče) na což větrák reaguje zvýšením otáček.Potom je postup jasný.Sundat xclampy,komplet očistit a přepastovat GPU a CPU a chladič, vrátit pečlivě zpět a vyzkoušet.

Upraveno uživatelem xmod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Větrák se právě prohazoval u kámoše, dal mi tam ten svůj, má taky jaspera a dělalo to, to samé.. Jak tedy tomu ♥♥♥♥♥nímu hučení zabráním? :( to se fakt nedá, jede to naplno přez celej byt a když je večer ticho, tak to musej slyšet i vedle sousedi ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Projdi červený a hnědý drát od větráku směrem ke konektoru.Musí být někde přerušený a k němu přivedeno odněkud 12V (buď jen k červenému nebo k hnědému nebo k oběma - co barva to přívod pro jeden z dvojice větráků)

Nebo to vypoj a dej tam jiný větrák.Jeslti se to bude chovat stejně, tak to fan mod není a konzole se ti regulérně přehřívá (špatně umístěné chladiče, povolený xclampy, mále utaženě šroubky do chladiče) na což větrák reaguje zvýšením otáček.Potom je postup jasný.Sundat xclampy,komplet očistit a přepastovat GPU a CPU a chladič, vrátit pečlivě zpět a vyzkoušet.

Dneska tam jdu, tak to nějak zkusíme dotáhnout, ale sundavat to všecko a dávat nazpátek, to už je docela laboratorní práce ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ten drát muže vest jak nahoře, tak dole, mohl to nacínovat přimo na spodní kontakty

Takže odpojit nebo přestřihnout, když tam někde bude a budu si 100% jistej, že je to on? Doufám, že to bude nějaká takováhle prkotina a že to nebudu muset celý rozebírat. To bych pak nedal nazpátek :))) a v servisu zase peníze navíc .. dneska sem napíšu, co a jak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu