Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Pár dotazů ohledně Vity O:)


merkurer

Otázka

Zdravím ;) Jelikož jsem pod stromkem opravdu našel vysněnou Vitu, tak všechny po delší době zdravím na console-foru.net... O:) A poněvadž jsem do teď ještě neměl pořádně ani čas si pohrát, tak se mi teď naskytla řada otázek O:) První, asi na první pohled nejjednodušší - je vhodné jaksi ,,naformátovat´´ novou baterku, jako bývá zvykem u nových mobilů ( třeba 2x vybít do vypnutí a ve vypnutém stavu pak nabít na 100 procent... ) ? Já zatím nabíjel jen jednou - když jsem Vitu poprvé zapl, byla docela nabitá, chvíli jsem si s ní hrál a pak v půlce baterky ( přes noc ) dal nabíjet... Tak doufám, že jsem to nezanedbal, popř. nechci to zanedbat víc :D O:). Za 2. Dostal jsem Vitu v edici LittleBigPlanet ( s volným stažením z psn ), chvíli jsem si už hru zahrál, ale pár věcí bych chtěl jinak, nemůžu ale pořád přijít na to jak hru ,,zresetovat´´ ( smazat všechny savy - herní postup, nejlíp i trofeje atp... )... :/ Někde na internetu radí podržet na hře dlouze prst a dát delete, ale bojím se, že se mi hra smaže a již nebudu mít možnost jí znova stáhnout ( tohle by mě zajímalo i samostatně - půjde už hra navždy z mého psn účtu zdarma stáhnout do vity, např. po vymazání, změně karty, atp...? )...?! Další na řadě je skype - je nějaká možnost jak přes oficiální Skype aplikaci přes Vitu chatovat ? Nikde jsem to tam nenašel a podle googlu to vypadá, že to zatím ,,Viťácký´´ skype ani neumí :/ Nevíte třeba o nějakém funkčním náhradním řešení ? O:) Nejlíp nějaký messenger, popř. tip na webapp, která by podporovala multimessenging s FB,SKYPE,ICQ a třeba i GTalk naráz...? Díky předem, merkurer. :))) P.S. Omlouvám se, pokud už tu nějaký podobný dotaz je, ale nikde jsem tu nic takového opravdu nenašel O:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

19 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Ahoj, odpovědi máš zde:

1) PS Vita má Li-ion Baterii, paměťový efekt je znát u baterií Ni-Cd a Ni-Mh. U Li-ion se mluví o takzvané "zanedbatelné míře paměťového efektu". Za dobu co v haldě zařízení používám Li-ion baterie sem paměťový efekt nezaznamenal. Jediná ale plně potvrzená odolnost proti paměťovému efektu je na bateriích Li-pol. Tím že se o baterku budeš starat jí určitě ulevíš o x procent. Nebude to ale v řádech desítek procent, spíš v jednotkách procent. Nesmíš zapomenout že ale KAŽDÁ baterie postupem času degeneruje ať se o ní staráš sebe líp.

2) Klidně jí smaž, v PS Store skrz Download list jí můžeš kdykoliv stáhnout znova (pokud si chceš být na 100% jistý, nejdřív se podívej do Download listu a až potom si hru smaž). Navíc pokud si na Storu vyhledáš LBP, neměla by u něj být vidět cena a talčítko Buy, ale jen Download

3) PS Vita Skype aplikace nepodporuje chatování. Náhradní řešení je třeba webová stránka www.ebuddy.com / kterou jistě lidi znají už z dob PSP

P.S.: doporučuju stáhnout si i hru Jetpack Joyride. pro PS Vita je na Storu zdarma, a je to slušná návykovka :) Abys těch her měl víc :)

Upraveno uživatelem Hamagen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zaprvé chci moc poděkovat za rady ;) ! Snad vše ( akorát ebuddy jsem ještě netestoval ) pomohlo, akorát se ještě ujistím ohledně baterky - z Tvé odpovědi mi tedy vyplývá, že občasný ,,formát´´ ( 2x vybít do vypnutí a nabít ve vypnutém stavu doplna ), tedy prospěje ( akorát ne nějak závratně ) a pro začátek je vhodné ho udělat, akorát u Li-On baterií asi ne moc často, ne ? :) Díky předem a přeji hezký den ;) P.S. dík za tip na Jetpacka, už ho válím O:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

PS Vita má podle mě Li-pol akumulátor, nikoliv li-on. Formátování je zbytečné. Stačí jen po prvotním vybalení nabít do 100% a pak vybít do vypnutí a od té doby normálně používat. Li-pol akumulátorům dokonce vyhovuje, pokud je dá člověk nabít už třeba při 70%, protože se to pak nepočítá jako plný nabíjecí cyklus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Díky za odpověď ;) Myslíš, že to opravdu bude Li-pol ? Nic moc jsem totiž nevygooglil :/ Každopádně první nabití bylo na 100, pak jsem ji úplně vybil a teď jí vyplou dobil na 100... Takže myslíš, že je to opravdu li-pol a od teď bys jí už neformátoval a pouze dobíjel dle potřeby ? O:) Díky předem a zatím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Musim oponovat, stojim si za tim že tam je Li-ion baterie. Projdi si specifikaci. Je tam DC3.7V 2210mAh Lithium-ion baterie!

Specifikaci máš teda třeba tu: http://darky.heureka.cz/sony-ps-vita-3g-2556/ hned třetí řádka v parametrech...

A Abych odpověděl, úvodní "formát" baterie neuškodí nikdy ničemu. U tý Li-ionky je víceméně jedno kdy to nabiješ, jednou začas "reset" můžeš udělat, ale fakt to bude s malym efektem. Li-pol opravdu ráda má když jí nabíjíš i při jiných procentech vybití, ale tohle neni náš případ. Li-Pol v PS Vita opravdu neni.

Upraveno uživatelem Hamagen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Omlouvám se, že po takové době ( měl jsem teď dost jiných starostí a problémy s netem O:) ), ale přeci o5 děkuji hamagenovi, máš pravdu, tudíž jsem nabil na 100, pk úplně vybil a nabil na 100 a teď už budu nabíjet dle potřeby ( případně občasný ,,formát´´ - 2x vybít do vypnutí, 2x nabít do 100 procent ) ;) A taky samozřejmě díky za JetPack Joyridera, chytlavá návykovka O:) Teď už mám snad jen pár nejasností - vitu jde propojit s pc pouze přes content manager, že ? A taky - teď mi to vyhodilo aktualizaci fw, aktuálně mám 2.02 a nevím, jestli mám aktualizovat, když čekám, až zas bude nějaká hra s exploitem a půjdou hrát alespoň PSONE hry, PSP iso hry, atp... ( příp. pokud to teď jde, tak mě opravte ) ? A pokud má cenu čekat s tímto fw, tak jak obejít stahování z PS Storu ( kdybych pak třeba chtěl stáhnou aspoň tu hru s exploitem ? ) bez aktualizace fw ? Content manager už tuším ,,hacknut´´ proti aktualizacím byl, ale to ( asi ) nemění nic na nemožnosti stahovat z PS Store při neaktuálním fw ( a taky tu hacklou verzi nepoužívám, když zatím nemám jak hacknout ) ?!? Příp. myslíte, že aktualizace na tohle mít vliv moc nebude ? Díky předem a omlouvám se, pokud jsem jen zle hledal O:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím, na fw 2.02 už vyšel exploit ke hře UNO, jelikož však už byla hra smazána z PS Store, tak na fw 2.02 zůstat nemusíš. Na 2.02 jsi nucen zůstat, jen pokud jsi stihl zakoupit hru UNO a máš exploit na PSP hry. Pokud né, klidně aktualizuj na 2.05 a vyčkej, až vyjde nová hra s expoitem (tedy pokud vyjde). Protože ta vždy vychází na nový firmware.

Jinak návod, jak obejít nutnost aktualizace na nejnovější firmware je na wololo.net

Jinak zde už je i pár informací o spuštění VHBL na fw 2.05.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdravím, na fw 2.02 už vyšel exploit ke hře UNO, jelikož však už byla hra smazána z PS Store, tak na fw 2.02 zůstat nemusíš. Na 2.02 jsi nucen zůstat, jen pokud jsi stihl zakoupit hru UNO a máš exploit na PSP hry. Pokud né, klidně aktualizuj na 2.05 a vyčkej, až vyjde nová hra s expoitem (tedy pokud vyjde). Protože ta vždy vychází na nový firmware.

Jinak návod, jak obejít nutnost aktualizace na nejnovější firmware je na wololo.net

Jinak zde už je i pár informací o spuštění VHBL na fw 2.05.

A jetě jedna varianta. Na wololo.net taky zmiňují, že co nevidět bude UNO vráceno na PS Store,takže pokud by to byla pravda je varianta počkat, stáhnout UNO a provést exploit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Díky moc za odpověď ;) ! Tkže se můžu spolehnout, že aktualizací nic nepokazím a spíš jo, než že ne, výjde nějaký použitelný exploit i na fw 2.05, ano ? O:) Díky předem ;) Protože se mi ještě tu ,,neaktualizaci´´ podle toho návodu nechce řešit a chci být příště připraven na pohotový nákup hry s exploitem O:) Díky předem ;) !

to lvicektom : A nebyla by náhodou vrácena už bez exploitu ? O:)

Upraveno uživatelem merkurer
Odpověď pro lvicektom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Díky moc za odpověď ;) ! Tkže se můžu spolehnout, že aktualizací nic nepokazím a spíš jo, než že ne, výjde nějaký použitelný exploit i na fw 2.05, ano ? O:) Díky předem ;) Protože se mi ještě tu ,,neaktualizaci´´ podle toho návodu nechce řešit a chci být příště připraven na pohotový nákup hry s exploitem O:) Díky předem ;) !

to lvicektom : A nebyla by náhodou vrácena už bez exploitu ? O:)

Hra je už zpět na EU PS storu a myslím že se hrou nedělali vůbec nic, což je podle mě důvod proč opravili a zrušili ten "trik" proxy přístupu z neupdatované Vity. Každopádně z PS3 to UNO stánnout a poslat do Vity 2.02 jde, ne??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

já vím jak...stačí připojit vitu k PC USB kabelem a na Vite spustit Content Manager. Na PC je potřeba mít nainstalovaný Open CMA. Připojení proběhne v pořádku,pak stačí odpojit usb kabel od PC a připojit ho k PS3. Na vitě odklepnout chybovou hlášku,že bylo zařízení odpojeno a vybrat připojení k PS3. No a je to,pak už stačí kopírovat do Vity jako ďas:-) Alespoň tenhle postup u mě funguje...Jo a doporučuju mít po celou dobu vypnuté Wifi na Vitě.

Teď by mohl ještě někdo zkusit stáhnout to UNO a použít eCFW,jestli to fakt opravili nebo ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím O:) Omlouvám se, že o5 po strašné době, asi nemá cenu vysvětlovat proč... :D O:) díky moc za veškeré odpovědi a rady ! :) Už mám snad poslední dotaz: tak popisovaným postupem od LVICEKTOMa to možná šlo, ale pouze, kdybych měl UNO už předtím zakoupeno a PS3, ne ? A tím, že zrušili trik s proxy bych se ani nedostal z vity do psstore, že ? Už sem aktualizoval, tak snad nemusím moc litovat, no :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím, no, já předpokládám (jistě to nevím), že UNO, které je již zase na PSStore má chybu umožňující spuštění exploitu opravenou.

Na PSStore se bez aktualizace na nejnovější firmware nedostaneš, takže ano, pokud by jsi chtěl UNO exploit, musel by jsi zůstat na 2.02, což není nejnovější firmware a tudíž by jsi se nedostal na PSStore, ani nemohl využívat služeb PSN. Litovat myslím nemusíš, protože se v brzké době jistě něco chystá i na nejnovější firmware. Stačí jen sledovat wololo.net.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu