Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

[PS4] Všechny info sem


tekken90

Recommended Posts

27.03.2013 bylo zverejneno dalsi info ohledne Playstation 4 (HW, SW, filosofie). Zajimave udaje jsou zvyraznene !

  • Targeted to be the “central device in the living room”
  • ! Every PlayStation 4 console will ship with a headset (odkaz na clanek)
  • Core gamers are our primary audience
  • PS4 build around them, salable to the outsiders
  • 5 core PS4 principles: Simple, Immediate, Social, Integrated, Personalized
  • ! PS4 CPU: 64-bit x86 arch, low power consumption, low heat, 8 cores, 8 HW threads, 2MiB L2 cache per 4 core group, 32kib l1 I/D-cache
  • ! PlayStation Shader Language, very similar to HLSL, allows featured BEYOND Direct X 11 and OpenGL 4.0
  • ! GPU – Tessellation – adding geometric detail to smooth edges or create more organic shapes
  • PS4 RAM – 8GB ! 256 bit GDDR5 (GDDR5 is very high end graphics memory only found on PC graphics cards)
  • Will come with “very large hard drive in every console”
  • PS4 Dev Environment – Windows 7-bit, tools are fully integrated into Visual Studio 2010 and 2012
  • “Debug your PS4 code as you would your PC code”
  • PS4 Controller: Start/Select buttons are now “Options.” New System button is “Share.”
  • Speaker, headset hack and “extension port” on the PS4 controller
  • ! PS4 controller buttons are going back to digital over analog because no one used it on PS3
  • PS4 controller L2/R2 – Curved design to get rid of the accidental netflix fast forwarding
  • ! PS4 controller: 1920×900 resolution on the analog touchpad
  • PS4 controller colors are the Player Numbers: 1-Blue, 2-Red, 3-Green, 4-Pink (Like the buttons)
  • PS4 will charge controllers when it’s off. Unlike the PS3.
  • PS4 controller light bar can be used for muzzle flashes, health bars, etc
  • “The #PS4 Eye will enhance the PS4 user experience.” High sensitivity dual color cameras – 1280×800, 12 bits/pixel, 60Hz
  • ! Dedicated port for the #PS4 camera, exclusive SCE Connector. Means it won’t use a USB port on the console, but won’t plug into your PC.
  • Cam suggested uses: walkthrough vids, taunting in killcam, login, speech recognition, etc; possible PS4 Camera Magic – Sees the controller, you guys move, splitscreen moves to be on the right side
  • The above is what devs could do (not mandatory)
  • Video example shown of PS4 combining the camera and the controller. “AR Menu”
  • Zoom into the controller, tilt to shake little dudes inside, push into our world like EyePet
  • ! 2004: XMB, 2011: LiveArea, 2013: New #PS4 one based on the five principles from earlier
  • UI is meant to give you at a glance info without loading the game. See what new DLC is out and whatnot. What friends are saying.
  • Have to enable people seeing your real name on the #PS4. Auto-enabled if you import from another social network. (Can be turned off)
  • ! PSN friend limit raised
  • PS4 Mock-up: Heavy Rain choice with the number of your friends that chose each option.
  • ! All the PS4 streaming and sharing: that’s on the hardware. Devs don’t have to do anything special to their game.
  • ! PS4 Remote Play: Screens are mirrored on PS4/Vita (Both on at same time). Hardware does it/not on devs. Start at any time; no special mode.
  • ! ! ! Talking about the PlayStation App. Login, buy game, PS4 starts downloading at home, you get home and start playing the part that’s DWLD.

Upraveno uživatelem nu.frix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja u svyho PC vzdycky beru integrovanou grafickou kartu, resp. ja uprednostnuju notebook pred stolnim PC, protoze kdyz ho pripojim k externimu monitoru a pripojim klavesnici a mys, mam z toho stolni pocitac s 2 monitorama. A mam moznost ho sbalit a jit s nim jinam. A na grafickym vykonu mi temer nezalezi, desktop mi jede bez problemu i na integrovanych grafickych kartach. Na hry mam pak konzoli. Takze pro me je rozhodovani jasny, Playstation 4 na hry a nejakej kvalitni notebook na praci. A z dlouhodobyho hlediska mi prijde konzole daleko lepsi. Herni PC je za 3 roky na vyhozeni a u soucasny generace konzoli to bude jeste znatelnejsi, protoze se budou engine her vylepsovat a naroky na PC budou stoupat vic a vic. Kdyz Mafii 2 stacilo 512MiB na Playstation 3, PC potrebuje minimalne 1.5GiB ( http://www.vgrequirements.info/mafia-2-pc/ ). Kdyz hra na konzoli bude vyzadovat treba 5GiB RAM (kdyz Playstation 4 ma sdilenou 8GiB GDDR5 pamet, tak treba 2GiB na grafiku, 5GiB na data hry a 1GiB OS konzole), tak si vem kolik budes potrebovat na PC. Sice to nebude 3x tolik, ale urcite bude vyzadovat vic.

Dalsi vec, co me odradila od herniho PC, je nahled na PC hrace jako na zlodeje. Kazda velka PC hra bude mit online DRM (jako Diablo 3, SimCity atd.), kdezto na konzolich vyjde treba Diablo 3 bez online DRM. A online DRM je VELICE otravna vec.

Osobne jsem z Playstation 4 zatim velice nadsenej a nedockave budu sledovat E3 2013 a potom info pred launchem konzole ohledne bazarovych her a (ne)nutnosti byt neustale online. Podle toho se pak rozhodnu, ale momentalne jsem na 75% rozhodnutej ze kupuju Playstation 4 v den 1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nu.frix -Přesně tak to beru i já :) počkám na E3 .......a rozhodně neberu XBox i kdyby byl HW lepší než PS4 měl jsem Xbox 360 a to mi stačilo platit za online hraní..žádné pořádné exkluzivitky jako jsou u PS.... Gears of War a Forza hmm nechci dík.

PS4 kupuji hned 1. den uvedení na trh :)

Jen můj osobní názor nic proti Xboxu ale mě to s ním stačilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez budem kupovat nejaku konzolu kedze o xboxu este nevieme nic ale u mna to rozhodnu hry ak vyjde nejaka zauimava hra pre xbox tak zakupim ten ale tomu velmi neverim. Momentalne mam desktop ale chcel som notebook ktori spusti aj nejaku hru aspon na low. Este by som chcel aj nejaku poriadnu TV k tej konzole len stale neviem aku ale ved to ma este kopu casu.

Inak exkluzivity u Xboxu ako GoW a halo mali nieco do seba ja som ich skusil a bavili ma.Takze tiez nedockavo cakam na E3 :).

Ako sa min rok hovorilo ze next gen konzole budu mat HD 6650 kto si spomina ? :D smiesne .....

Na hry som zvedavi co ukaze epic jejich GoW ma velmi bavilo potom na dooma4 snad nieco od Valve a co kuti studio Respawn.Destiny od bunggie tiez vyzera velmi dobre.Zatial ma oznamene killzone troska sklamalo ta ukazka to som snad ani vidiet nemal KZ2 bola genialna hra akoze grafika OK ale ta hratelnost sa mi voubec nepacila.

Upraveno uživatelem Trewis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Killzone 2 mela dle myho trochu nedomysleny zbrane. Helghast zbrane byly az moc nepresny imho a hodne to kazilo hratelnost. Killzone 3 tohle vylepsila a graficky predvedla orgie a k tomu strhujici filmovy zazitek. Od Killzone: Shadow Fall ani necekam otevreny svet, inovativni pristup a nejake filosofovani nad zivotem. Ocekavam poradnou filmovou kampan s ukazkou sily Playstation 4 (coz ukazka na Playstation Meeting 2013 naprosto potvrdila) a pak naprosto vyladeny a zabavny multiplayer. V multiplayeru snad zanechaji ty mise s filmeckama mezi jednotlivyma ukolama, uz nevim jak se ten mod jmenoval a jeste ho treba vysperkujou a pak samozrejme kombinaci znamych modu. Bude to cista FPS bez nejakyho prevlikani nebo hrani si na neco, proste cista prace a cista zabava.

U Valve si myslim ze se brzo (v horizontu 6 mesicu) dozvime neco novyho, protoze urcite pripravujou Source Engine 2 a na next-gen konzolich urcite nebudou chybet.

Btw. na God of War na Xboxu se taky dost tesim :wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Killzone 2 mela dle myho trochu nedomysleny zbrane. Helghast zbrane byly az moc nepresny imho a hodne to kazilo hratelnost. Killzone 3 tohle vylepsila a graficky predvedla orgie a k tomu strhujici filmovy zazitek. Od Killzone: Shadow Fall ani necekam otevreny svet, inovativni pristup a nejake filosofovani nad zivotem. Ocekavam poradnou filmovou kampan s ukazkou sily Playstation 4 (coz ukazka na Playstation Meeting 2013 naprosto potvrdila) a pak naprosto vyladeny a zabavny multiplayer. V multiplayeru snad zanechaji ty mise s filmeckama mezi jednotlivyma ukolama, uz nevim jak se ten mod jmenoval a jeste ho treba vysperkujou a pak samozrejme kombinaci znamych modu. Bude to cista FPS bez nejakyho prevlikani nebo hrani si na neco, proste cista prace a cista zabava.

U Valve si myslim ze se brzo (v horizontu 6 mesicu) dozvime neco novyho, protoze urcite pripravujou Source Engine 2 a na next-gen konzolich urcite nebudou chybet.

Btw. na God of War na Xboxu se taky dost tesim :wohow:

A jaké zbraně byli v Halo, naprosto zoufalé a ty nepřátelé, = totální hovadina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To porovnani ukazuje nekolik veci:

  • Playstation 4 nema stejny HRUBY vykon jako pocitac s grafickou kartou 13 000,- (PC verze bezela na NVIDIA GeForce GTX680 Kepler - http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K0BX99O1QXV ... coz ma byt cena samotne konzole Playstation 4), tedy sestava za 25 000-30 000,-
  • Demo ukazuje vsechny mozne i nemozne efekty, ktere ve hrach stejne dlouho neuvidime, ani na PC
  • Unreal Engine 4 rozhodne neni plne optimalizovany pro Playstation 4, protoze finalni specifikace existuji tak 2 mesice
  • Dev-kit na kterem to bezi jiste patri mezi starsi kusy s horsim HW, protoze scena, kdy se zabira obrovska krajina a kour v demu na PS4 chybi, tudiz urcite mela min jak 20FPS

Jednoduse receno, misto nadavani na to, ze to vypada hur, by jsme meli bejt ohromeny z toho, ze konzole, ktera se bude prodavat za 15 000,- se HRUBYM vykonem priblizi sestave za 25-30 000,- a to jeste na neoptimalizovanym engine. Az budou mit nejakou dobu v ruce finalni verzi Playstation 4, muzou plne optimalizovat a za 2 roky ty hry pojedou naprosto plynule na plny detaily.

A kdyz uz jsme u toho, graficka stranka her neni vsechno a budu jedine rad az se rok po vydani Playstation 4 honeni za grafickou strankou zastavi a zacne se konecne pracovat na hernich principech, fyzice atd. Next-gen enginy jiste umi vic nez jenom honit shadery, polygony a particles.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To porovnani ukazuje nekolik veci:

  • Playstation 4 nema stejny HRUBY vykon jako pocitac s grafickou kartou 13 000,- (PC verze bezela na NVIDIA GeForce GTX680 Kepler - http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K0BX99O1QXV ... coz ma byt cena samotne konzole Playstation 4), tedy sestava za 25 000-30 000,-
  • Demo ukazuje vsechny mozne i nemozne efekty, ktere ve hrach stejne dlouho neuvidime, ani na PC
  • Unreal Engine 4 rozhodne neni plne optimalizovany pro Playstation 4, protoze finalni specifikace existuji tak 2 mesice
  • Dev-kit na kterem to bezi jiste patri mezi starsi kusy s horsim HW, protoze scena, kdy se zabira obrovska krajina a kour v demu na PS4 chybi, tudiz urcite mela min jak 20FPS

Jednoduse receno, misto nadavani na to, ze to vypada hur, by jsme meli bejt ohromeny z toho, ze konzole, ktera se bude prodavat za 15 000,- se HRUBYM vykonem priblizi sestave za 25-30 000,- a to jeste na neoptimalizovanym engine. Az budou mit nejakou dobu v ruce finalni verzi Playstation 4, muzou plne optimalizovat a za 2 roky ty hry pojedou naprosto plynule na plny detaily.

A kdyz uz jsme u toho, graficka stranka her neni vsechno a budu jedine rad az se rok po vydani Playstation 4 honeni za grafickou strankou zastavi a zacne se konecne pracovat na hernich principech, fyzice atd. Next-gen enginy jiste umi vic nez jenom honit shadery, polygony a particles.

Jasně,že grafika není všechno,ale i tak doufám,že ty hry budou vypadat slušně,hlavně at maj vyhlazování
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu