Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Příslušenství pro PS Vita - dojmy a doporučení


javak810i

Recommended Posts

Zdravím,

přišlo mi, že by bylo fajn mít téma, které by se věnovalo příslušenství pro PS Vitu. Diskuze, dojmy a doporučení rúzných pouzder, gripů, fólií a dalšího...

Začnu tedy já.

Jako přepravní pouzdro jsem hned v den koupi pořídil GameGear Carry Case (http://www.jrc.cz/hra_psv_carry_case). Zpočátku to vypadalo, že vystouplé v místě tlačítek dobře ochrání analogy, ale postupem času jsem zjistil, že to je spíš na efekt. Taky nechápu, proč je vystouplé místo ve tvaru displaye, když by mnohem lepší bylo, aby v tom místě byla prohlubeň s vystoupením směrem dovnitř, které by se opíralo o diplay Vity a tvořilo tak místo pro analogy a tlačítka. Každopádně pouzdro nabízí ještě možnosti umístění 6 kartiček s hrami na PSV a uchycení Vity dvěma gumovými pásky (to jsem nepoužíval, protože většinou sjedou k L a R tlačítkům a drží je zmáčknutá). Moje hodnocení: 65%

U mé PS Vity samozřejmě nesmí chybět fólie. Zatím se mi nejvíce osvědčila fólie německé značky GearMaxx (http://www.ebay.com/itm/SONY-PSV-PSVita-PS-Vita-Screen-Protector-Front-back-GEARMAXX-Ultra-Clear-/171049008895) konkrétně na celé tělo. Nanesení je celkem snadné a hlavně chrání fólie v porovnání s ostatními největší plochu PS Vity. Moje hodnocení: 90%. Můžu doporučit ještě fólie od značky Hori

Jako poslední jsem si zatím k PS Vitě pořídil pouzdro Armor Case od MadCatz (http://www.alza.cz/mad-catz-ps-vita-armor-case-d297662.htm). Sháněl jsem totiž něco, co by spolehlivě ochránilo analogové páčky Vity a zároveň aby se to s ní pohodlně vešlo do kapsy. Tohle splňuje toto pouzdro celkem dobře - je to plastové pouzdro, do kterého se zacvakne PS Vita a má uzavíratelný vršek, který se dá otočit i tak, aby sloužil jako stojánek. Při hraní z něho Vitu nemusíte vyndavat, všechny porty a tlačítka jsou k dispozici (tedy kromě slotu na herní karty a portu pro příslušenstvi). Moje hodnocení: 75%

Tady je fotka toho pouzdra na mé sexy bílé Vitě :D

gbKLLp8.jpg

Ještě sháním nějaký dobrý Grip na PS Vitu, který se bude především hodit pro nadcházející FPS Killzone Mercenary. Ideální by bylo sehnat Nyko Power Grip, který má i vestavěnou baterii, která prakticky zdvojnásobuje výdrž PS Vity. Akorát se momentálně špatně shání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud myslíš bílou Vitu, tak se myslím v Evropě vůbec neprodává. Tuhle svou jsem pořídil z Ameriky. A co se toho pouzdra od MadCatz týče, tak to se dělá i v bílé barvě (což by mi k vitě sedlo víc), ale viděl jsem ho prodávat zatím jen v Japonsku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si nakonec objednal obyčejný bílý plastový grip z ebay asi za 70Kč a k tomu bílé silikonové návleky na tlačítka a analogové páčky. Ty byly v bílé barvě nesehnatelné, ale objevil jsem jeden japonský obchod, kde měli poslední balení skladem :D. Mimochodem pro zajímavost: Červená či modrá Vita tam výjde na 3800Kč (bez poštovného) a speciální edice červené Vity se Soul Sacrifice tam stojí 5900Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak včera mi konečně došel zbytek příslušenství z Japonska.

Nejdřív tedy ty nástavce na tlačítka a analogy PS Vity. Slouží především k lepšímu uchopení a k tomu, aby prsty z páček tolik nesklouzávaly. Sehnat se dají bezproblémově v černé barvě (třeba na anglickém Amazonu, či Ebay). Já mám ale Vitu bílou a tak jsem si nechtěl kazit vzhled. Bohužel bílé sety jsou beznadějně vyprodané a jediné místo, kde je mají stále skladem, je Japonsko. Konkrétně jsem objednával z obchodu "Rakutan ichiba". Mají tam v nabídce i modrou a červenou variantu a EMS poštovné (do 3 dnů dorazí) stojí cca 300Kč. V setu jsou 3 páry krytek na analogy (já si vybral ty konkávní, podobné jako u gamepadu Xboxu 360), a tři krytky na Dpad, z čehož je jedna jakoby páčka pro bojovky. Krytky na Dpad se lepí, zatímco ty na analogy se musí s trochou síly nasadit - a drží fest. Dojmy - rozhodně je to pohodlnější, protože plocha je teď větší, akorát pravý analog teď ještě trochu víc překáží při mačkání tlačítka X.

Z7CUyeb.jpg

QzEMyqI.jpg

Pak jsem si ještě objednával bílý Grip z Ebaye z Číny asi za 4 USD. Grip je z pevného plastu a až na pár otřepů kvalitně zpracovaný. PS Vita v něm drží opravdu fest. Konečně můžete držet Vitu pohodlně tak, abyste přitom nešahali po zadním touchpadu. Akorát jsou trochu hůře přístupná tlačítka L a R. Za tu cenu, proč ne.

fNUIzG3.jpg

AYJfpzo.jpg

Celkem tedy tyhle dva kousky příslušenství tvoří dobrý set pro FPS hry na Vitě. Už se nemůžu dočkat na Killzone :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu