Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

UpGrade NoteBook


nadoxx

Recommended Posts

Zdravím Vás,

přejdu rovnou k věci. Někde jsem četl, že notebook (dále NTB) jde upradovat, jak v paměti RAM, procesoru a HDD. HDD jsem musel koupit nový, protože mi starý po 4,5 letech odešel :-/ původní byl 250gb - teď mám 500gb.

Procesor - v základnu mám AMD viz. ZDE INFO zajímá mě, pokud bych chtěl koupit nový, tak musím koukat hlavně na soketování. Našel jsem si si silnější a o trochu lepší ve vyrovnávací paměti (jen jeden, druhá je stejný) kandidát č. 1 ZDE, kandidát č. 2 ZDE. Nebo bych měl zvolit něco z řady Intel? u nich jsem nenašel socket S1.

Paměť RAM - v NTB mám 3GB (1x 2gb, 1x 1gb = dva sloty <MAX>) Myslím si že 3gb stačí.

Grafická karta - nVidia GeForce 8200M G. Nevím zda má cenu měnit (je stará, to je) ale ani nevím, zda jde vyměnit.

Můj NTB ZDE - již se neprodává, kdo by taky chtěl 6let starý NTB koupit, který má ve hratelnosti nízké FPS..

Moje otázka? - Jde opravdu toto vyměnit (procesor)

Proč se ptám? - nejsem takový expert v elektronice, a nechci něco koupit a pak zjistím že to tam nepůjde..

Předem děkuji za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem psal že "nejsem takový expert v elektronice" :D .. Taky jsem si myslel, že to nepůjde, protože jsem nenašel stejné soketování .. Když se trochu bude googlit, tak tam se o tom píše, že to a že to nejde. tak nevím :( . nechci dávat peníze do nového... stačí mi jen lepší procesor, uznej že 1,9Ghz je opravdu málo :D Grafická karta je v NTB integrovaná, ne? tak asi taky nepůjde :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do amd desky intela opravdu nedas :)

Upgradovat gpu jde, pokud ta puvodni je ve slotu a neni integrovana. Ale sehnat lepsi za rozumnou cenu to asi bude horsi... a muze nastat problem s chlazenim.

CPU upgradovat jde taky, ale je zde zas riziko, ze ho nevezme deska a nebo chlazeni nebude dostatecny co v nb nyni je.

Narovinu, ale tenhle nb co mas bych nijak neupgradoval. Takhle jak je staci na bezny veci, na hd videa, i kdyz gpu co tam je nema HW akceleraci, tak normalni hd by procak utahnout mel. A na hry ani po upgradu by to stejne nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nemá cenu do toho cpát peníze?.. Jenže když sleduji třeba videa na YT v HD tak se sekají, HD filmy z disku se taky sekají, hry mají 8-11 FPS a poslední dobou se stane to, že při spuštěných oknech cca 5ti se NTB freezne na 2-3 minuty..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli chces ten upgrade udelat, tak nejdriv napis na ten web kde chces koupit to cpu zda ti poradi jestli to ten nb uchladi s puvodnim chladicem.

To ze se ti nb kousne pri otevreni vice oken neni normalni a urco ne tim, ze by byl pomalej...

Na hry to nebude obavam se ani po upgradu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jak celou dobu pisu, osobne bych do tohodle nb nic neinvestoval, protoze ten vykon nebude nikterat vyssi... ale ty nejsi ja, zejo :) takze bych aspon v prvni rade zjistil proc nb pada. Otestuj disk, pameti, zatezovej test na gpu, aby si vyloucil, ze neni jeste neco spatnyho... pokud nevis jak, tak to dones nejak do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PC/ konzoli nechci, nebyl jsem s tím spokojen. NTb má výhodu v tom že je přenosné. Ano, internet mi postačí :D a jediné co mám nainstalované jsou dvě hry (WoW a game dev tycoon) z programů toho taky moc nemám (Office 03, KMPlayer, Chrome) to je vše.. Takže toho moc nemám nainstalováno zrovna..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu