Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Má cenu kupovat Xbox360?


Kuba55

Recommended Posts

Zdravím,

přemýšlím o koupi nějaké konzole, protože si chci zahrát GTA V a nové NHL 14. Nemám v plánu často hrát, takže chci koupit nějakou bazarovku. Rozhodl jsem se pro Xbox kvůli možnosti flashnutí. Pořád o tom ale přemýšlím a říkám si, jestli to má vůbec cenu... budu hrát občas, ne moc her a nevím jak moc mě to bude bavit.

Chci koupit základní 4GB verzi a potom kdyžtak dokoupím extérní USB HDD.

Největší problém je teď cena... nová 4GB stojí 4k, ale dá se sehnat i za 3,5k. Chtěl bych koupit bazarovku za 2500 Kč, je to možné? Nepotřebuju další doplňky, jako Kinnect.

Předem díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No protože já jsem právě skoro všude viděl cenu přes 3 tísice, někdy i celkem výrazně, což moc nechápu, když nová se dá koupit za 3500 Kč.

Nejlepší by bylo něco na aukru, ale tam toho moc není (na aukce se nedívám, jen kup teď) a hlavně jsou tam strašně vysoké ceny. Pokud koupím Xbox360 bez flashe, je tak moc složité X360 flashnout? Skládám PC a jsem programátor, takže by asi taky takový problém nebyl, ale zase to nechci podělat.

Jenže nevím, jak by to bylo třeba s GTA V... tam se musí použít blueray nebo jak? Proto bych radši flash HDD (třeba Flashky?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators
Flash bys mohl udělat, ale mám dojem, že to jde bez speciálních nástrojů jenom u jedné Fat revize, a ta má problém s RRoD.

Nepleteš si náhodou Flash a RGH? Při flashi nezáleží až tak na revizi, jako na mechanice (Flash je úprava FW mechaniky). RGH se nemá dělat na starší konzole z důvodu HW náročnosti (starší konzole díky tomu dostávali právě ten RROD).

Každopádně k věci: Flash si doma rozhodně nedělej, pokud jsi to nikdy předtím nedělal a jsi nováček na Xbox scéně. Za 3500 se Xbox sehnat určitě dá se vším všudy, ale bude to nějaká starší revize. Třeba já osobně mám Xbox za 2800kč - revize Xenon (s upraveným chlazením, jedná se o první revizi, kde hrozilo RROD kvůli přehřívání) a kupoval jsem ho včetně Flashe LT+ 3.0, což je nejaktuálnější flash na scéně (pokud nepočítám LTU). Ohledně vypalování: Dnešní hry mají XGD3 ochranu (XGD2 hry se dneska už téměř nedělají) a pro jejich vypálení potřebuješ upravenou mechaniku v PC (viz. můj podpis - odkaz na vypalování XGD3, je tam vše o tom).

Pokud se ti nechce vypalovat a připlatil by sis (což asi ne, vzhledem k tomu, že sháníš Xbox za 2500), sežeň si Xbox s RGH (Reset Glitch Hack), u kterého je hlavní nevýhodou absence přístupu na Live a hlavní výhodou je možnost hraní her z HDD bez potřeby vypalovat na DVD (včetně DLCček, což Flash neumí). Jeho cena je ale často 3500+.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

tak jsem se rozhodl pro koupení Xboxu360 Arcade revize Jesper. Je tam flash mechaniky LT3.0, takže si zahraju i NHL 14 a GTA V?

Jinak mám tuhle mechaniku:

http://www.czc.cz/lg-supermulti-gsa-h12n-oem-cerna/41609/produkt

NHL14 tedy vypálím v pohodě, ale co GTA V? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Na LT+3.0 spustíš bez problémů nejnovější hry, takže i to GTA V (NHL 14 bys spustil i na starších verzích flashe, nejedná se o XGD3 hru).

Jak už jsem naznačil, NHL 14 vypálíš bez problému (protože se jedná o XGD2 hru), ale s tou mechanikou, co jsi posílal, budeš mít velice pravděpodobně problém vypalovat XGD3 hry (např. GTA V), protože mechanika není ani kompatibilní (resp. nikde jsem nenašel, že je) s Payload Tool.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Jarda66: Můžeš mi říct, v čem je 4GB verze "nejblbější"? A k tomu použitému - je to samozřejmě tvůj názor, ale třeba já osobně mám používaný Xbox (MFR rok 2005) a doteď parádně funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarda66: Můžeš mi říct, v čem je 4GB verze "nejblbější"? A k tomu použitému - je to samozřejmě tvůj názor, ale třeba já osobně mám používaný Xbox (MFR rok 2005) a doteď parádně funguje.

Asi třeba proto,protože dotyčný nikdy xbox neměl a 4GB disk je opravdu málo,zse zbytečný sháňky po větším disku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě nekupuj verzi s 4GB, je to ta nejblbější verze a jsou s tím jen problémy. Jedině s HDD... A použitý? No do toho bych nešel, jedině nový...

tak tohle je opravdu názor odborníka :D jako neberu Ti ho, každej má svůj názor, ale sám jsem si kdysi koupil jen základní desku bez mechaniky a plastů (je to Jasper, rok výroby neznám) a šlape jako hodinky... navíc myslim, že u takovýhle elektroniky, kdy zase tolik nezáleží na vzhledu, a kde si můžeš "střeva" celkem snadno vyčistit sám, není potřeba koukat na to, jestli je nebo není použitý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě nekupuj verzi s 4GB, je to ta nejblbější verze a jsou s tím jen problémy. Jedině s HDD... A použitý? No do toho bych nešel, jedině nový...

proč ne použitý nechápu stejně když to flešne bude po záruce.

a že je 4GB verze špatná nevím sám jí mám ze začátku jsem řešil USB flash diskem který jsem vyměnil za HDD ze starýho notase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

tak jsem se rozhodl pro koupení Xboxu360 Arcade revize Jesper. Je tam flash mechaniky LT3.0, takže si zahraju i NHL 14 a GTA V?

Jinak mám tuhle mechaniku:

http://www.czc.cz/lg-supermulti-gsa-h12n-oem-cerna/41609/produkt

NHL14 tedy vypálím v pohodě, ale co GTA V? Díky

mechanika v podpoře určo nebude ale GTA 5 jsem vypálil na mechanice v NB a šlape v pohodě nehází žádnou chybu.

popř můžeš časem dokoupit bud IHASku od někoho tady z fora .

nebo třeba tudle aušusku http://www.czc.cz/asus-drw-24b5st-cerna-bulk_2/137895/produkt?q-category-id=bc2boa6pcii21apqaje8uck053&q-c-0-producer=s83ki7a397qdqlakpqqijggj6kf

tu mám ověřenou a šlape taky parádně :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Ano, když se vypálí GTA V pomocí Truncate, hra sice také pojede, ale zásadně se s takovou hrou nepřipojuj na Xbox Live, jinak ti hrozí téměř jistý ban - iHasku (nebo mechaniku kompatibilní s Payload Toolem) doporučuju pořídit okamžitě (pokud se chystáš vypalovat XGD3 hry).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hightower: Díky za radu :)

IHasku pořídím nejspíš až na Vánoce, protože nemám teď tisícovku na mechaniku.

Na live s GTA 5 chodit nebudu... Truncate je nějaká osekaná verze nebo jak? Stačí stáhnout normální GTA a pak to jen jinak vypálit? Nebyl by nějaký návod? Mám mechaniku LG.

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Vypalování pomocí metody truncate zapříčiní, že nebudeš mít vypálená všechna data a kolem 200mb se nevypálí vůbec. Proto je potřeba upravená iHaska, nebo Payload Tool - ty umožňují vypalování až do úplného konce. Každopádně pokud chceš i přesto vypalovat pomocí Truncate metody, návod je v mém topicu na vypalování XGD3 her (odkaz v mém podpisu).

Každopádně s Truncate metodou ti hrozí flag konzole, který se - v budoucím hraní na live s jakoukoliv hrou - může přeměnit v ban. Proto se vypalování touto metodou nedoporučuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn, díky moc.

Zeptám se takhle... Xbox zatím vůbec nepřipojuji k netu a nehraju na Live, ještě nevím, jestli to mám nebo nemám v plánu, ale spíš ne. Hry jako BF3 si můžu zahrát v pohodě na PC a u ostatních her asi ani MP není tak nutný. Nehledě na to, že bych za to ještě musel platit.

Ale kdybych v budoucnu přeci jen Live chtěl zkusit (no, zkusit určitě), tak je Truncate velký risk? Mám v plánu vypálit GTA 5 a pokud to půjde, tak možná ještě jednu hru, ale to si spíš počkám na iHasku do Vánoc.

Jedná se zatím pouze o GTA 5, na Live bych se nepřipojoval vůbec (ani, kdybych hrál jinou hru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Ano, velký risk to rozhodně je. Nezáleží na tom, jestli budeš hru hrát kompletně offline, konzole se "flagne" (označí) a jakmile se někdy připojíš na Xbox Live, bude ti silně hrozit ban (v případě, že ho nedostaneš okamžitě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hightower: tak to je to samé jako truncate ne? Overburn asi neproběhl, takže taky pár MB chybí.

Tak jsem se rozhodl, že to asi risknu, ale nejdřív chci zkusit Live, ať vím, o co bych kdyžtak přišel, protože zatím mě Live nijak neláká.

Problém, ale je, že mám Xbox starší a musím si udělat nový účet... Xbox po mě chce aktualizaci Dashboard, ale bojím se to stahovat.

Potom ještě, když mám spoustu her vypálených her a chci nějakou zkusit s MP, ale nemí zkontrolovaná přes abgx360, jde to teď zpětně udělat? Přes DVD? Nebo je nutné znovu stáhnout ISO a znovu vypálit zkontrolovaný soubor?

P.S. Brzy sem napíšu verzi mého DB a verzi toho, co to chce stáhnout.

Upraveno uživatelem Nanaki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Opět varuji, že Truncate / Overburn se dělat nemá a to, že Hightower ještě nemá ban je jen a pouze štěstí. FYI, Truncate znamená "vypalovat do konce disku (DVD)" a Overburn znamená "vypalovat do konce obrazu (ISO)".

Pokud chceš na Live a máš flash LT+ 3.0, nebo LTU, můžeš bez problémů updatovat. Doporučuje se ale stáhnout update z oficiálních stránek M$ a ten pak nainstalovat pomocí flashky.

K tvému třetímu dotazu: Ne, opravit DVD pomocí ABGX nejde (je to to samé, jako kdyby ses snažil dávat další soubory na vypálené DVD), musíš si znovu sehnat ISO, projet jej v ABGX a vypálit znovu.

Upraveno uživatelem spenat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Rozdíl mezi tím není, často se akorát špatně udává LT 3.0 (máš LT+ 3.0).

V první řadě, pokud chceš hrát přes live, musíš vlastnit Gold (žádný gold = žádný multiplayer). Stahovat dema ale z live můžeš, stačí jít v XBL (Xbox Live) do záložky "Games" a tam si nějakou vybrat. Většina her tam demo má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu