Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Držák na kameru pro PS4 - recenze


drak3go

Recommended Posts

  • Moderators

Tak jako v případě kamery PS Eye pro PS3, řešil jsem u PS4 vhodné uchycení pro kameru. Jelikož se mi osvědčilo uchycení formou klipu na TV, hledal jsem i v tomto případě stejný způsob pro instalaci kamery.

V době shánění klipu pro PS Eye jsem strávil dost času hledáním, porovnáváním a čtením recenzí, takže jsem to měl tentokrát o dost usnadněné. Jak jsem tu již psal dříve v sekci PS3, jako nejlepší řešení se mi jevilo od společnosti PDP s ohledem na funkčnost, kvalitu dílenského zpracování, snadnost instalace a hlavně přesnost v detailech. Trh totiž zaplavilo mnoho výrobků od celkem použitelných až po naprosté kýče, které byly spíš na rozšlapání, než k užitku.

Šel jsem tedy rovnou na stránky PDP a nemile mě překvapilo, že držák na kameru PS4 ve svém portfóliu nemají. Netrvalo však dlouho abych zjistil proč. Na trhu se totiž objevil produkt nesoucí logo "4gamers", které je oficiálně používané od uvedení PS4 na trh a jejichž produkty (jako jediné) jsou oficiálně licensované od Sony.

post-28363-14687174591904_thumb.jpg

Už známka toho, že produkt dostane posvěcení od výrobce HW, pro který je produkt určen je jistou zárukou kvality a tak jsem zvolil právě tenhle. Musím říct, že splnil moje očekávání jak v designu, tak v jednoduchosti instalace i dílenském zprácování. Na výběr máte ze dvou způsobů instalace a to buď formou klipu na TV, anebo postavením na pevný rovný povrch. Přičemž pro oba způsoby instalace slouží stejný klip, který je na několika místech ohebný, takže vám buď poslouží jako "noha" (viz. obrázek prodejního balení), anebo jako fixace na vaši TV různé tloušťky. Kameru jednoduše nacvaknete na klip (pro spojení slouží jeden "trn", a v tu chvíli se kamera nehne z místa. Spojení je dostatečně pevné, nemusíte mít obavy z nějaké nestability anebo vrtkavosti a kameru lze naklánět ve vertikální ose.

V ceně řádově do 500 Kč tak můžete mít elegantní, spolehlivé a funkční řešení, aníž byste se museli strachovat o vaší kameru a rozčilovat u instalace jako tomu je v mnoha případech "laciných" výrobků.

Za mě hodnocení 10/10.

post-28363-14687174597016_thumb.jpg

Podívejte se na recenzi držáku pro kinect na Xbox One ZDE.

Upraveno uživatelem drak3go
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

Zdravím,mám tu kamerku,ale při nastavování má byt na stole 50cm vysoko od země...Na co teda ten držák to by jsi tu televizi musel mít uplně na zemi,aby jsi tu kamerku mohl mít připlou na TV nahoře ne???Já osobně jsem jí oboustranou lepící páskou přilepil na spodek své TV,kterou mám na zdi a myslím že ten držák jí dokáže připnout jen ze spodu nikoliv z vrchu na spodní část TV hm???Na tvé fotce nejde nic vidět....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Klipy a držáky co se prodávají jsou samozřejmě jen na TV, tedy na jejich horní hranu. Kameru můžeš umístit dle libosti a možností buď na horní část TV, anebo na rovný povrch pod ní (k jejímu podstavci, na nábytek na které TV stojí apod.). Kamera je polohovatelná ve vertikální ose, takže dle jejího umístění si nastavíš potřebný úhel. Obě varianty umístění jsou možné a obě nabízejí stejnou službu.

Je to tak už od dob PS Eye pro PS3, mají to tak Kinect senzory pro Xbox.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Tak nevím no, zkus si ten můj první příspěvek přečíst znovu a pozorně a pak si zvětši ten obrázek toho klipu.

Jasně tam píšu, že držák lze upevnit nejen na TV, ale zrovna tak postavit na rovnou plochu podstavce/kusu nábytku, čehokoliv.

Nevím jak vysoko máš připevněnou TV na zeď a tudíž jak vysoko se ti dostane kamera uchycená na horní část TV, ale co vím jistě je, že způsob uchycení klipem na TV je zcela běžný a řekl bych asi nejrozšířenější.

Nesouhlasím s tím, že jsou to vyhozené peníze a naopak já bych si zase neoblepil kameru, natož TV, izolepou.

Ale je to věc názoru, každý máme samozřejmě právo na ten svůj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
  • Moderators

Přesně tak, jak je napsáno v článku :)

Kameru jednoduše nacvaknete na klip (pro spojení slouží jeden "trn", a v tu chvíli se kamera nehne z místa. Spojení je dostatečně pevné, nemusíte mít obavy z nějaké nestability anebo vrtkavosti a kameru lze naklánět ve vertikální ose.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • Moderators
Může mi někdo prosím dát odkaz na ověřený držák na kameru. Umístění je na horním rámu televize.

No a ten co je v recenzi v prvním příspěvku nestačí? Není tam popsaný dostatečně jako ověřený? :?

neni skladem, kdy bude ???

Na to nedokážu odpovědět, ideálně napsat přímo prodejci :) (tím "u nás" jsem myslel v ČR a ne to, že bych já měl něco společného s prodejcem z odkazu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 weeks later...

Zdravím,

Chtěl sem objednat držák 4gamers pomocí herního světa, uváděny držák není skladem. Nabídli mi alternativu

http://www.herni-svet.cz/tv-mounting-clip-ps4

Co jsi o tom myslíte? My smysl koupit alternativní produkt nebo spíše počkat či schánet jinde?

Jde mi vyloženě jen o držák na vrchní část televize,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím napsat lehkou recenzi na tenhle držák TV - Mouting clip (no name).

držák se dá koupit pod cenu 200 kč což mi přijde přijemná nabídka, na aliexpress držák je dražší než od 4gamers což trochu nechápu.

Instalace je velice jednoduchá, kameru nacvakneme na vrchní část držáku a pomocí klipu kameru společně s držákem umistíme na vrchní rám TV. Kamera drží opravdu skvěle, koleno které je vzadu nám umožnuje kameru uchytit i na opravdu tenkých LCD televizích.

Jediný problém který sem nedokázal překousknout a držák sem tedy vrátil zpět. Moje TV má velmi tenký rámeček, při usazení držáku na rám, mi spodní část clipu leze cca 4mm do obrazovky, což esteticky nevypadá vůbec dobře.

Řešení by bylo buďto clip vypodložit nebo upilovat ale stím se mi opravdu m*dat nechce.

Takže funkčnost držák plní ale rozměr klipu vám na tv s tenkým ramečkem bude zasahovat do displaye.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
Ahoj, nemůžu sehnat žádné téma o kameře na PS4, ta se zeptám alespoň tady: může mi někdo říct jaké hry na tu kameru vyšly? Má ta kamera smysl?

Ahoj,

Hry prozatím moc nevycházejí. Aktuální je pouze aplikace Sony Playroom (ukázka funkcí kamery, tematické ovládaní pohybem a gesty, hrátky z roboty) a taneční hra Just dance.

Kamera podstatně nějaké širší využití nemá, co se jednotlivých funkcí týče můžeš ovládat menu hlasem , streamovat herní videa z web kamerovým doprovodem, docela mě mrzí že nejde komunikovat prostřednicím video chatu (jako na x-one).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu