Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Playstation 4 píská zdroj


Štěpán Dvořák

Otázka

Ahoj,prosím o radu,koupil jsem si PS4 a když jsem otíral prach,všimnul jsem si,že zezadu vychází docela hlasíté pískání v různých tónech,je to slyšet tak ze vzdálenosti 20-30cm když se opravdu soustředíte,jinak zblízka poměrně dost..Asi to bude nějaký zdroj,jak do něj přichází proud,byl jsem v prodejně,kde jsem se díval na jiný a bylo to slyšet také,ale ne tak hlasitě..Má cenu to kvůli tomu dávat do nějakého servisu?Přijde mi,že taková věc by měla být naprosto tichá,ale moc se nevyznám..A taky pokaždé když Playstation zapojuju,tak v zásuvce vyletí jiskra,zkoušel jsem schválně různé zásuvky,jestli to s tím nějak souvisí..Dík za vaše názory..Ještě tady jsem pořídil video,je poměrně tiché tak možná budete muset použít sluchátka,nebo přidat volume..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

Poslouchal jsi ten zvuk,dělá ti to stejně?Já nevím co teď,jestli reklamaci..obávám se,aby mi zpátky neposlali sice novou,ale třeba repasovanou konzoli..Celkově mám na tenhle PS nějakou smůlu,tohle pískání,ten lesklý plastový kryt se mi pěkně viklá,když s ním zahýbu.. :/

Upraveno uživatelem Štěpán Dvořák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Take mi piska/ neboli tak jakoby pulzuje s piskotem. Neresim v noci nerusi kdyz spim a pri hrani neslysim, na konzoli mam zaruku 2 roky a kdyz umre tak umre. Ja vzdy resil takove veci, ale kdyz vidim jak je dneska vsechno na rychlo splacane tak kdybych mel resit vsechno tak uz vlastne neresim nic jineho. Jasne nemelo by to delat, ale pokud te to nerusi tak to neres moje rada. Mne zas konzole dost huci a prvni co jsem mel tam vyjizdela mechanika a hucela jeste vic. Vrze mi ovladac u R2 a touchpad na ovladaci na jedne strane ma velmi hlasity mikrospinac. To jen pridam abys vedel, ze mam vic problemu nez ty a uz to fakt neresim. Navic jsem zjistil pred mesicem na TV vadny bod, ktery jde videt obcas pri hrani na PS. :cheesygrin:

Upraveno uživatelem Zafata
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No tohle je už taky můj druhý,první se mi zdálo,že hrozně hučí a to byl made in japan,tak jsem ho vrátil a koupil tenhle a to asi taky nebyla šťastná volba - made in china,ale ne že by na tom dnes nějak sešlo..Tak nevím,co teď,taky se mi moc nechce dávat ho pryč,ani to spíš není tak slyšet,jak to že o tom vím a rozčiluje mě to.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak jsem byl v obchodě,kde jsem si PS pořizoval a koukali jsme na jiný model a bylo to slyšet taky,ale mnohem míň..A ještě jsem měl možnost u jednoho známého a tam to bylo skoro srovnatelné..Tak jsem z toho už úplně na větvi.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak ještě musím dodat,že jsem posílal video se zvukem do sony servisu a zpátky mi přišla odpověď,že zvuk je naprosto normální a posílat konzoli do reklamace ani nemá cenu..Nevím jak to pán poslouchal,ale snad dostatatečně nahlas + jsem pátral po různých fórech a docela dost lidí s tím má taky problém,takže se s tím asi dá akorát smíŕit,že konzole nové generace za 10k píská jak tranzistorák po prarodičích.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Me vydava napr. nabijecka na telefon , taky sony shodou okolnosti pisklavy zvuk kdyz je v nabijecce , slysitelny taky asi jen tak z pul metru za uplneho ticha a nekdo tyhle tony neslysi vubec . No nabijecka jede porad , tohle bych neresil , to bude jen nejaky nekvalitni kondenzator na funkci to nema vliv , hold setri se kde se da...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Podle mě to dělá PS všem,možná někomu míň,někomu víc,spousta lidí nad tím mávne rukou,ani se na to nesoustředí,ale mě to třeba pěkně se.... :) Na fórech jsem našel spoustu lidí,kteří si na to stěžují..Jen mě dostává,že lidi ani nejsou schopný strčit hlavu k tomu psku a ověřit to.. :D Největší kámen úrazu je,že se to děje když je konzole vypnutá,ale strčená v zásuvce,vůbec nestíví nic,prostě je vypnutá,protože spousta lidí si myslí,že to píská ve stand by režimu,co je u ps oranžové světlo a spánek,ale to mám taky konzoli tichou jako myšku..A vysvětlit někdy to stand by,že není jako stand by,to je oříšek.. :D Včera jsem dělal pokus,že jsem úplně vypnul notebook,ale byl připojený k zásuvce a nabíječka taky pískala,ten zvuk je tudíž určitě od zdroje,když je konzole vypnutá a nemá odběr..Slyšet to jde nejvíc vzadu na rozích..Vím,že psko můžu dát na reklamaci,ale když to budu řešit hned zkraje,nebo hlavně první půlrok je moje výhoda,že nemusím dokazovat,že jsem to třeba udělal já,potom už je ve výhodě servis.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No to nevím,každopádně někdy umí s lidma pěkně vyběhnout,tak je to prostě ze zákona,že první půlrok je zákazník chráněnej,potom už musí dokazovat,že za poruchu nemůže,třeba tím,že konzole utrpěla pád,nebo čímkoliv na člověka vybafnou a ty se potom nemáš prakticky jak bránit,maximálně soudní znalec a to je asi lepší koupit novou konzoli.. :D Nehledě na to,že mi ze servisu řekli,že to není vada! :) Posílal jsem do servisu to video a servisní technik mi odpověděl,že je to v pohodě..Tak by jsem byl rád,kdyby mě třeba víc lidí ujistilo,že jim to vyluzuje podobný zvuk.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Az prijdu domu tak poslechnu, ale nejsem si zadneho piskani vedom ( mam tu bilou verzi). Jinak jsem pred mesicem reklamoval grafarnu, ktery v listopadu vyprsi zaruka a prisel mi dobropis takze mi vrati prachy. Navic ta zavada se neprojevovala vzdycky a presto tu poruchu uznali. Takze bych si s nejakym uznanim reklamace nelamal hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
No to nevím,každopádně někdy umí s lidma pěkně vyběhnout,tak je to prostě ze zákona,že první půlrok je zákazník chráněnej,potom už musí dokazovat,že za poruchu nemůže,třeba tím,že konzole utrpěla pád,nebo čímkoliv na člověka vybafnou a ty se potom nemáš prakticky jak bránit,maximálně soudní znalec a to je asi lepší koupit novou konzoli.. :D Nehledě na to,že mi ze servisu řekli,že to není vada! :) Posílal jsem do servisu to video a servisní technik mi odpověděl,že je to v pohodě..Tak by jsem byl rád,kdyby mě třeba víc lidí ujistilo,že jim to vyluzuje podobný zvuk.. :)

Tvi problemy bych chtel mit resit takovyhle kraviny . Delam v obchode , kde prijimam taky spoustu reklamaci . Muzu ti rict ze ps4 konzoli jsem prodal uz dost , pocitat se mi to nechce ale takovych 100 kusu urcite od vanoc a prisel jeden zpet , jeste v launch , byl vadny hdd , hned sem menil kus za kus a sony pak vymenila taky za novy obratem . Jinak zadna reklamace (kdyz neberu dualshocky s packama na maderu tech je dost) . Takovim tematem akorat rozsirujes poplasny zpravy , a nejsi jediny tu na foru pak ma clovek pochybnosti o koupi .

Ze ti piska zdroj a je slyset jen v uplne tichosti kdyz se z konzoli zavres treba na hajzl a do 30 cm k uchu je vazne moc nemyslis ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak jsem poslechl a je to opravdu slaboucky piskani. Musim od toho mit 5cm ucho abych to slysel. Navic je to zdroj takze je logicky, ze bude neco piskat, kdyz do toho jde defakto porad proud. Tohle delaji i pc zdroje, mozna i vic. Nijak me to neomezuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mě to taky spíš pulzuje s pískotem,jak psal na začátku Zafata a je to asi slyšet o něco víc,ale pokusím se to neřešit,nějaká výměna by asi stejně moc nepomohla - opravdu to asi dělají všechny konzole..Možná taky pomůže nechávat konzoli v režimu stand by,než úplně vypínat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pátral jsem ještě po netu a je spousta uživatelů s tímhle problémem,takže se asi víc lidí zavírá na hajzl a poslouchá jak jim konzole píská a někdo si stěžuje na takový hluk,že to slyší přes celou místnost..Akorát nikde není řešení,kromě servisu.. :) Tady je zachycený zvuk mnohem lépe než na videu,které jsem pořídil https://soundcloud.com/user24144860/ps4-power-supply-noise ,bez toho statického šumu je pulzování a pískot podobné - to jen kdyby měl někdo podobný problém a nevěděl co s tím..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Musí být ticho,ale je to slyšet třeba i půl metru,to se teda na to musím opravdu soustředit,ale tikají do toho hodiny,hučí akvárko a stejně to je slyšet.. :) Nabíječka na mobil mi taky píská,od notebooku taky a je v ní slyšet ten proud,ale takhle prostě ne,proto mi to vrtá hlavou..Ale u sony prostě vyměňují repasované konzole a to ať mi to asi radši píská.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zkoušel jsem kabel od ps2 i jinou zásuvku,pořád stejný..Nic nepomohlo,ani zkusit změnit nějaké napájecí nastavení v menu..Ještě se zeptám,teba s tím má někdo zkušenost,jaktože můžou měnit konzole za repas?Ze zákona má spotřebitel právo na nové zboží,jinak může odstoupit od kupní smlouvy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Myslim si, ze ti nedaji konzoli, ktera je po nekom. Maximalne tam bude nejaka soucastka (funkcni) z nejaky reklamovany konzole. Takove setreni materialu. Nemuzou prece vyhodit konzoli, kde je v haji grafika, ale wifina napr. Funguje. Podle me to rozeberou a funkcni veci poslou zpet a ty se potom nahazeji do novych (repas) konzoli. Nejak podobne je to u iphonu.

Ale spis hadam, treba se tady k tomu vyjadri nekdo, kdo o tom vi vic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zrovna dneska jsem si po pár měsících co mám konzoli doma všimnul stejného problému, celkem mě to vyděsilo. Buď jsem si toho dříve nevšimnul (pochybuju) nebo mi to začalo hlasitěji dělat až teď. V domácnosti kde je více lidí to asi člověk neslyší, ale já bydlím sám, takže mám doma ticho a je to celkem dost slyšet. Někde jsem četl, že tyhle tóny někteří lidi neslyší i když mají dobrý sluch a jiní je slyší celkem hlasitě. Já asi patřím do té druhé skupiny, takže mě to každopádně taky celkem štve. Ale alespoň vím, že nejsem sám a že je to (bohužel) asi celkem normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu