Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Problém s rozlišením monitoru


hosanek

Otázka

Zdravím,

potřeboval bych poradit ohledně mého rozlišení u monitoru "ECG 22 LED 612 PVR", od samého začátku (jedině první spuštění bylo na jiném pc s jiným monitorem) jeho používání mám tento problém a už nevím kde hledat nebo se ptát, ke spojení používám HDMI kabel a první ze dvou možností 1920x1080 a 1280x720 které jsou v "Rozlišení obrazovky" na ploše, u každého mám ale uříznuté kraje ale u toho prvního méně, nevíte kde by mohl být problém nebo jak tento problém vyřešit?

Děkuji předem za každou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Tak v první řadě nastavit rozlišení, který ten monitor podporuje (pak nebudeš mít osekaný strany)

V druhý řadě si vlez do nastavení grafiky (jak intel, ati (amd) tak nvidia) maj na liště ikonu a svoje nastavení... Vesměs jsou všechny podobný, hledej tam možnost škálování a nastav ''škálovat na celou obrazovku''..

Ale upozorňuju tě, že budeš mít rozmazanej obraz, při nastavení nekompatibilního rozlišení.

Upraveno uživatelem Smaky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jakou máš grafiku od AMD nebo NVIDIA?

Mám grafiku od Nvidie

Tak v první řadě nastavit rozlišení, který ten monitor podporuje (pak nebudeš mít osekaný strany)

V druhý řadě si vlez do nastavení grafiky (jak intel, ati (amd) tak nvidia) maj na liště ikonu a svoje nastavení... Vesměs jsou všechny podobný, hledej tam možnost škálování a nastav ''škálovat na celou obrazovku''..

Ale upozorňuju tě, že budeš mít rozmazanej obraz, při nastavení nekompatibilního rozlišení.

To už jsem zkoušel, ale nepomohlo to, navíc od tý chvíle co jsem to naposledy zavřel tak mi to vždycky píše "Program přestal pracovat"..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak jsem dal "odinstalovat ovladače" u mé grafické karty a stáhnul ze stránky http://www.geforce.com/drivers po vyplnění údajů hned první Geforce game ready driver a potom když to stáhnu a zapnu tak na mě při instalaci vyskočí "Tento ovladač grafiky nemohl najít kompatibilní hardware grafiky", nevíte co teď? Taky když na http://www.geforce.com/drivers chci vyhledat ty ovladače pomocí "Auto detect your GPU" tak mi po chvíli načítání spadne okno (mám nejnovější javu)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nvidia Geforce GTX 645 - Jo, 64bit, nebyl jsem si jistej, ale kontroloval jsem to v systémových informacích.

//Tak to už jsem vyřešil, vše od Nvidie odinstaloval ručně a potom nainstaloval drivery, pokaždé s restartem.. Bohužel ale to nemění nijak obraz, jde o to, že když se teď počítač zapíná, tak nabíhá v DVI1 s skvělým formátem a rozlišením a potom po chvíli to zase přejde na HDMI1 (mám to přes kabel HDMI), kdyby šlo nějak nastavit aby to zůstalo v DVI1 tak by to můj problém vyřešilo..

Používat funkci ''upravit příspěvek '' - edit! Smaky

Upraveno uživatelem Smaky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak to už jsem vyřešil, vše od Nvidie odinstaloval ručně a potom nainstaloval drivery, pokaždé s restartem.. Bohužel ale to nemění nijak obraz, jde o to, že když se teď počítač zapíná, tak nabíhá v DVI1 s skvělým formátem a rozlišením a potom po chvíli to zase přejde na HDMI1 (mám to přes kabel HDMI), kdyby šlo nějak nastavit aby to zůstalo v DVI1 tak by to můj problém vyřešilo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Zkousel si i jiny hdmi kabel ? Popripade me jeste napada kdyby si to pres to hdmi nijak nevyresil , tak propojit dvi kabelem (kvalita obrazu je stejna) . Jestli nema ten monitor dvi (grafika urcite ma) , pak existuje i kabel ktery ma na jednom konci hdmi a na druhem dvi .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu