Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Koupit XONE nebo PS4 ?


Recommended Posts

Ahoj, obracím se na vás s poměrně složitějším dotazem, na který asi nebude jednotlivá odpověď. Ono čekat nezávislou odpověď na jednom z fóru jak od xbox fandy nebo ps fandy je těžké.

Chci si koupit buď to Xbox One nebo PS4.

Měl jsem jak konzoli PS1, poté moje první lepší byla Xbox 360, ovšem nebyl jsem s ní moc extra spokojen, protože u GTA4 dělalo problém když jedete velkou rychlostí autem nedočítali se textury, s tím mělo v tu dobu problém více lidí a ještě byla teda dost hlučná. Byla to ta verze Xbox 360 hned ta první ne ta novější co vyšla nedávno před XONE. Poté jsem se rozhodl Xbox 360 prodat a koupit PS3. S PS3 jsem byl nad míru spokojen, žádné problémy s načítáním textur a šlo vše v pohodě.

Teď otázka, jsem velkým fandou Windows a celkově Microsoftu, líbí se mi jak jdou čím dál dopředu a dokázali teď sjednotit všechny jejich služby, ať už email, office, skype apod. Líbí se mi na XONE ta možnost že ta konzole je multifunkční, tzn. připadá mi že tam je možné dělat více věcí. Akorát mám pořád v sobě tzv. strach z mojí první Xbox 360 kdy ten její hluk nejde vymazat z paměti a ještě k tomu ty textury a někdy i lehké sekání (ne to nebylo poškrtaným DVD :-) ).

Celkově jak si několikátý den srovnávám obě konzole, tak mi přijde jak XONE obrovské monstrum ale připadá mi že se Microsoft vrací do pravěku a dodává ji ještě s tak obrovským zdrojem. Působí na mě dle technických dat že PS4 má větší výkon a pamětovou propustnost oproti XONE. Za to PS4 mi připadá že je tak akorát jen na hry a tolik možností co má XONE (explorer,skype apod) si můžu nechat zajít. A to ani nevím jestli lze přes PS4 streamovat přes twitch přes nějakou appku, vím že xone to umí.

Prosím o nezávislé posouzení a radu. Díky

Můžete i dopsat váš názor co vám na konzoli přímo vadí a co je super.

Případně jestli máte obě konzole můžete lehce srovnat.

Upraveno uživatelem daff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 328
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Ahoj,

taky jsem to nedávno řešil a nakonec to vyhrál Xbox One. Důvody byli následující, nejsem úplně hardcore hráč a tak jsem chtěl aby to umělo i něco víc než "jen" hrát hry. Takže kinect pro přítelkyni a možnost pouštění filmu z flashky byli rozhodující faktor, protože hry které hraju FIFA, NHL a závodní hry zvládnou obě konzole dokonale. Měl jsem vždycky konzole od Sony od jedničky až po PS3, ale změny rozhodně nelituju. Nic mi zatím na xboxu nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky. Já kinect určitě ke konzoli nechci, nějak mě to poskakování před tou kamerou nebere. Já ji chci hlavně teda kvuli NHL které na pc není a kvůli novému GTA a případně dalším hrám.

Ale hlavní faktor pro výběr jedné z nich je to jak je hlučná, což nelze z videí na YouTube posoudit protože tam jde slyšet i šum z pozadí.

Chtělo by to přímo výsledky měření která konzole je hlučnější. A pokud nová Xbox One dovede zpracovávat ty textury, např. u toho GTA že když pojedu autem maximalni rychlostí abych viděl vůbec nějaký terén a ne že se mi to bude pomalu zobrazovat.

Pokud tohle Xbox zvládne tak bych se pro něj možna i rozhodl znovu. Otázka je, co je aktuálně prodávanější jestli Xbox One nebo PS4. Vyčetl jsem že v Anglii je prodávanější Xbox.

Zase si myslím že Xbox One má skvěle řešení pro ventilaci, takže je malá šance že by se měl přehřívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xbox není více prodávaný nikde. PS4 se prodalo o několik milionů víc, má silnější Hardware, mnohem lepší grafiku, což se pozná v následujících letech, i když už teď je to poznat v rozlišení nebo frameratu u multiplatformních her. Sony přidá podporu pro filmy apod., ale pozdějc. Štvou mě s tím. Xbox má v tomhle navrh, ale ta politika, než xbox vydali...zrušili vše, co řekli. Už jen z principu bych ty lháře z MS nepodporoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS4 je prodávanější celosvětově. PS4 je i o něco výkonější (nicméně už se rojí zprávy, že poslední update XONE vylepšil přístup k ESRAM paměti a to umožňuje vývojářům zase trochu smáznout náskok ps4). Vlastním obě a za sebe mohu říct tohle. Nebýt u ps4 řada plánovaných nebo již vydaných exkluzivit tak si jí ani nepořídím. Krom přehrávání her to neumí prakticky nic. Nelze ani zapojit externí disk kam třeba ukládat hry. Co se týká vzhledu to je moje osobní preference ale u mě vede XONE. PS4 proti němu vypadá jako dětská hračka (když máte doma věci typu zesilovač, domácí kino atd. tak oceníte klasické robustní tvary než skosené paskvili). To s hlukem a celkově jak jsou konzole postavené říkáš respektive si myslíš dobře. XONE je velmi tichý a méně hřeje oproti ps4. Logicky je prostě lépe postaven tím, že je větší a má vícero průduchů. Další věc může být ovladač. Ten my příjde u XONE horší. A to říkám jako někdo kdo ps3 ovladač nechápe a nemůžu ho vystát. Ačkoliv z něho Dualshock 4 vychází je komfortnější než XONE neumím vysvětlit jak je to možné. Dle toho co o sobě uvádíš bych ti doporučil XONE protže ti nabídne hry, které rád hraješ ve stejné kvalitě jako ps4 a navíc extra multimediální funkce. Je také dle mého názoru podstatně lépe postaven než kompaktní ps4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xbox není více prodávaný nikde. PS4 se prodalo o několik milionů víc, má silnější Hardware, mnohem lepší grafiku, což se pozná v následujících letech, i když už teď je to poznat v rozlišení nebo frameratu u multiplatformních her. Sony přidá podporu pro filmy apod., ale pozdějc. Štvou mě s tím. Xbox má v tomhle navrh, ale ta politika, než xbox vydali...zrušili vše, co řekli. Už jen z principu bych ty lháře z MS nepodporoval...

[h=1]Xbox One překonal prodeje PS4 v USA a Anglii za měsíc listopad [/h] http://doupe.zive.cz/clanek/xbox-one-prekonal-prodeje-ps4-v-usa-a-anglii-za-mesic-listopad

[h=1]Lidé letos na internetu hledali Xbox One častěji než PlayStation 4 [/h] http://www.eurogamer.cz/articles/2014-12-19-lide-letos-na-internetu-hledali-xbox-one-astji-ne-playstation-4

Xbox One se v Británii prodával lépe než PS4

http://www.zing.cz/novinky/24111/xbox-one-se-v-britanii-prodaval-lepe-nez-ps4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ještě je šance taková, vzít si XONE pořádně odzkoušet a mám 14dní na vrácení bez udání důvodu. Jak se mi nebude líbit tak jít do PS4. :-) Ovšem když zapřemýšlím, XONE má více multimediálních možností ale už teď vím že je tam stejně nebudu využívat, skype tam používat nebudu vubec na ten mám PC nebo iPhone a další věci taky používat nebudu, jedine explorer a hry. Filmy si na něm taky pouštět nebudu, na to mám taky PC. Přehrává vubec PS4 pálené filmy z flashky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám zase ruce jak lopaty X360 ovladač mi nádherně sednul oproti DS u PS3, ovladač X1 trošičku lépe propracovaný (kromě toho jak píše drogbazzzz LB RB, taky se mi hůře mačkají) oproti X360, DS4 od PS4 sem měl v ruce jen cca 10 minut ale na moje ruce fakt není...

Podle mě primárně řeš podle ovladače jak se ti s ním bude hrát.. protože ten budeš mít celou dobu v ruce a ne konzoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám zase ruce jak lopaty X360 ovladač mi nádherně sednul oproti DS u PS3, ovladač X1 trošičku lépe propracovaný (kromě toho jak píše drogbazzzz LB RB, taky se mi hůře mačkají) oproti X360, DS4 od PS4 sem měl v ruce jen cca 10 minut ale na moje ruce fakt není...

Podle mě primárně řeš podle ovladače jak se ti s ním bude hrát.. protože ten budeš mít celou dobu v ruce a ne konzoli.

Tak ovladač je to poslední co by mě zajímalo, mi se dobře hrálo jak na Xboxovém tak na PSkovem takže v pohodě. Dá se na to zvyknout během 1 dne. Spíš řeším výkon konzole, to je podle mě dost přednější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se na konzolista.cz...vyšel tam lineup her pro jednotlivé konzole a rok 2015. PS4 je jednoznačný vítěz pro pařany, co odehrají vše a chtějí super exkluzivity....Ale já bych se koukal i na to, co konzole umí krom hraní....a tam je xbox poměrně zajímavý..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já PS4 kupoval ihned co to vyšlo a po 2 měsících jsem to prodal jelikož mě to moc neoslovilo takové moc strohé i ten dashboard mě nějak nenadchnul nic jiného krom hraní na tom nejde. V září jsem pořídil xbox one a nemuzu si ho vynachválit :) více možností, více zábavy s kinectem, zajímavější dashboard, super multiplayer prez xboxlive prostě za mě osobne Xbox one TOP :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v době kdy kazda tv kerá neni x let stará umí z flashky přehrát i mkv, nebo z externího disku, si myslim ze to ze xko umi prehravat filmy neni takova vyhoda.. skype na velky tv.. kdo to bude pouzivat..

presne podle toho co ma vyjit a vyslo si vyber..

Tak zrovna třeba já mám plazmu u který sem nechtěl žádný fičury takže já to ocením.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

x1 je tichý.Já osobně jsem ho chtěl zase pouze s kinecktem...je to dobrej společník na "domácí párty" a i já - pohybový nemehlo si užívám srandy kopec.V tomto směru může jít PS do kopru...(osobně si myslím,že nejen v tomto směru) Na 360 jsem měl taky gtačko a jelo v pohodě.A u x1 bych se ničeho nebál.Ono to zas s tím výkonem nebude tak horký oproti PSkám.Pro mě je ovladač lepší z x1 a kámoš co má PS,tak mi to taky potvrdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě, kdo chce konzoli pouze na hry tak jde do PS4, kdo chce od ní něco víc tak XBOX ONE. Ovšem to není pravidlo, papírově je ovšem o něco výkonější PS4. Ale co jsem zatim měl šanci vidět, když dáte vedle sebe dvě konzole a zapnete najednou, například u srovnání NBA tak to nelze poznat, možna minimálně v barvách ale jinak to je stejné. Dokonce XONE měl lepší a rychlejší start cca o 5vteřin než PS4, pote už PS4 zrychlil a bylo to uplně časově stejné.

[TABLE]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD]gzzu3jQ.jpg[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

4xvMZE3.jpg

Zdroj: xboxone.cz

Ještě docela dobrý názory

Upraveno uživatelem daff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi libi, ze na Xboxu nejsou pouze hry. Doted kdyz jsem chtel koukat na film, musel jsem furt k laptopu, nastavit DLNA, prip. dotahnout ho do obyvaku, fyzicky ho zapojit a nastavit projekci na televizi v odpovidajicim rozliseni. Ted jsem k Xboxu pripojil 2TB disk a nemam problem. Zapnu Xbox, najdu film na disku a jedu bez nejakyho nastavovani a propojovani a nemusim se zvedat z gauce. Podporuje vsechny mozne formaty (od rijnoveho updatu uz i MKV) a mam k nemu dalkovy ovladac, takze nemusim vybijet baterky na ovladaci, ktery se ale vlastne take autmaticky pri neaktivite vypina.

Dalsim plusem jsou kazdomesicni updaty a integrace s Windows 10 ma byt opravdova pecka. Z mobilu pouzivam SmartGlass ... taky pekna vecicka.

Kinect pouzivam hlavne jako zabavu pro navstevy ... sam ho vyuzivam pouze pro hlasove pokyny (ac se to nezda, docela dost her je podporuje, ale nic co by clovek musel nevyhnutne mit).

Co se tyce vykonu, tak co jsem videl, v soucasnych hrach neni temer zadny rozdiel oproti PS4 ... hraju hlavne NHL, GTA V a Forzu Horizon 2 ... zadny zasek, detaily fantasticke (nejsem ale zadny pixel-hunter ... jestli je hra 900p nebo 1080p nemas sanci poznat). Pravda, asi neco na tom vykonu bude ... jak uz tady nekdo psal, tak MS minuly tyden odemkl sedmy procesor, takze ho uz hry mohou vyuzivat (tim, ze je to osmijadro, tak pokud dobre pocitam, jeste jeden bude zamceny, takze vykonnostni rezerva tam bude).

O nejkem hluku nema cenu se bavit ... i lednicka ve vedlejsim pokoji je hlucnejsi nez Xbox ktery je metr ode mne. Pravda, musel jsem ho vymenit, protoze puvodni jsem mel s hlucnym vetrackem, ale servis me taky velmi pozitivne prekvapil ... objednal jsem advanced vymenu a druhy den od zavolani na MS linku jsem mel doma novou konzoli, mel jsem 2 tydny na vyzkouseni a pak jsem tu puvodni hlucnou poslal zpet v predpripravenem baleni s predplacenou UPSkou.

Co se tyce toho, ze trafo neni na rozdiel od PS4 soucasti konzole, tak to vidim spis jak vyhodu ... pokud se poroucha, budes s tim mit o hodne mene problemu a taky je to duvod, proc PS4 vice hreje. Ovladac Xbox mi taky lepe sedne do ruky a ani po 12 hodinach hrani (jo, jeden nebo dva dny jsem na nem stravil cely den) ruce neboli.

A nakonec ... Xbox Live Gold je levnejsi nez PSN+

Zatim jedinym negativem je, ze nektere funkce nejsou v CR dostupne, ale lze jednoduse nastavit lokaci konzole v US a vse je odemceno.

Upraveno uživatelem Xmacho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu