Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Koupit XONE nebo PS4 ?


Recommended Posts

  • Odpovědi 328
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Mně se jednoznačně nelíbí ani jedna konzole,ale kupuju X1 kvůli kinectu. Kdyby záleželo jen na mně,tak bych bral bundl i bez gamepadu,jen s kinectem. Hold je blby,ze X1 ma horší výkon a je to kombinace herní konzole s MMC. Pro me by bylo ideální,kdyby to byla jen herní konzole s promakanym pohybovým ovládáním :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krm tu netroli :-P Pokud vykon...last of us ani nezminovat,pokud hry—pak zminovat.Jelikoz tu vetsina povznasi hlavne vykon ,ktery je zanedbatelny,pak nezminujte vykopavky :-D Jinak...radsi novou octavku v plny palbe s vykonem 100kw nebo novou octavku zakladni verzi s vykonem 108 kw a poklicemi v cene?Jasna volba....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano trolíku...my víme, kam tě srdce táhne...jak rádi byste si last of us zahráli..no jo, ale ono je to vlastně exkluzivně pro PS3 (ps4). Tak nezbývá, než to pomluvit :-) A výkon? Tak pokud jedna konzole utáhne stejnou hru max v 720p a druhá v 1080p, tak nevím, co tady chceš řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smartmax: no otázkou je jak se k tomu vývojáři stavěli..a třeba by i XONE uměl 900p ale víš jak to je..když se s nějakou konzolí hůře pracuje (a za to mohl u XONE kinect) tak se to prostě něják spíchne. Nebo třeba taky ne a xbox na to neměl.Já myslím, že postupem času bude XONE smazávat ten náskok protože MS na to dle mého má inženýry. Na rozdíl od SONY a jejich stále archaického systému v ps4. A protože s HW už moc nenadělají (možná zmenší čipy atd. ale to možná prospěje jen ps4 aby tolik netopila) tak cestu vidím práve v optimalizaci SW kde MS vede mílovými kroky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokuď vím, tak je to 900p a 1080p a ne 720p to sis vycucal odkuď? Mimo to, Destiny běží v 1080p na obou konzolích ale poklesy na PS4 jsou hrozné, běží to líp na X1 a na to mi řekneš co chytráku Maxi?

http://www.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates

Něco k prostudování a toho chytráka si příště odpusť když víš houby. Ani nejsi schopnej si projít pár příspěvků zpět, už je to tu postované nejmíň dvakrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Hráč123: už jsem to tu psal, odemknutí části jádra neznamená žádnou extrémní výhodu oproti PS4 co do schopnosti vykreslovat lepší grafiku. Jeho výhoda bude tam, kde bude potřeba zaměstnat CPU, které je ale v obou konzolích dost slabé a uznávám, že každý výkon CPU je znát. Proto některé hry neběžely ve vyšším rozlišení, ale v situacích, kde to vyžadoval engine a vykreslovala se scéna s tíhou ve fyzice, pak mohlo na PS4 oproti xbox one dojít k většímu propadu. Nevím, ale odkud bereš jistotu, že MS má lepší inženýry. A pokud ano, nikde není napsáno, že SONY si je nemůže najmout. Koneckonců...pokud vím, běžela někde zpráva, že hledá zaměstnance pro optimalizaci softwaru, takže třeba chce se systémem taky něco udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak od dob prvního xboxu je ta konzole technicky na lepší úrovni a nebýt toho, že MS zvolil alokovat volné prostředky do ESRAMU a vložil by je do grafického jádra jako SONY tak je to myslím solidní plichta (jsem zvědav jestli ESRAM bude mít někdy valný vliv protože my to příjde jako skrýté cosi s čím nikdo pořádně neumí)..SW i HW byl první xbox bestie, xbox360 mnohé zlepšil (i když multimediálně zaspal) a i od vydání nového xboxu nastalo hodně změn..to já u ps4 nevidím nebo alespoň to není tak markantní protože SONY "nedohání ztrátu". Je to jen moje predikce ale tam kde nejde už vylepšit HW nastává prostě softvérová válka a tady si myslím že má MS navrch. Nejde my vůbec o odemykání nějákých jader..řeším tu čiste SW optimalizaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SW optimalizace je takové to zaklínadlo, taková ta berlička, o kterou se opírají nemohoucí.....se specifickým HW...což jsou obecně konzole. Fakt je ten, že GPU výkon ps4 je výrazně vyšší, vyrazněji, než má xbox one lepší CPU výkon oproti PS4. ESRAM využívají nepochybně všechny hry, neboť je součástí paměŤového subsystému, jenže jelikož to není úplně běžná věc ani v současných procesorech do desktopu, tak to bude úplně stejná záležitost, jako architektura PS3. SONY si období experimentů odbyla s PS3. Xbox one a jeho esram je takový trošku microsoft pokus a ano, asi díky určité optimalizaci by mohlo dojít k uvolnění výkonu pro GPU výpočty, ale..já se obávám, že toto nebude mít valného efektu. Pořád mluvíme o hrách...a GPU výkon je vždy žádoucí.

Mimochodem...hádanka....jedna hra a všichni budem asi vědět která, běžela v 720p na xbox one i na ps4. Dodatečným patchem ovšem ps4 dostala 1080p. Co z toho plyne nebo alespoň se domnívám, že plyne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě by spíš zajímalo, jeslti časem nepřijde jednoduše PS4 + a třeba XO +, kde jednoduše bude silnější APU, trošku víc ram.. a hru co si kdo koupí tak původní xko a psko pojede v rozlišení x a kvalitě grafiky x, a ty novější na vyššim rozlišení a urovni, bylo by to logicky, architektura zustane stejná.. jen ty novější budou mít vyšší výkon .. nejen dělat procesory atd s nižší spotřebou ale proč je i nevylepšít.. pri zachovani kompatibility.. proste ve stylu PC.. jen vyssi a nizsi detaily

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té hádance: ne...že hra byla vyvíjena primárně pro xbox one a PS4 byla tímto tak nějak poškozená. A toho se právě obávám a přemýšlím v tom smyslu, jakou měrou hraje nížší výkon xbox one proti ps4 roli v tom smyslu, že hra bude na ps4 vypadat jen o málo lépe, právě proto, že kdyby byla primárně vyvíjena na ps4, tak by port na xbox one dopadl hůř. Ale to se nikdy nedozvíme....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě by spíš zajímalo, jeslti časem nepřijde jednoduše PS4 + a třeba XO +, kde jednoduše bude silnější APU, trošku víc ram.. a hru co si kdo koupí tak původní xko a psko pojede v rozlišení x a kvalitě grafiky x, a ty novější na vyššim rozlišení a urovni, bylo by to logicky, architektura zustane stejná.. jen ty novější budou mít vyšší výkon .. nejen dělat procesory atd s nižší spotřebou ale proč je i nevylepšít.. pri zachovani kompatibility.. proste ve stylu PC.. jen vyssi a nizsi detaily

K tomu nikdy nedojde a to hned z několika důvodů. TO není jak vyměnit grafiku v počítači. Ta konzole je nějak vyvíjena, nastavena, výrobní linky také. Dodatečný vývoj by stál nemalé peníze. Celá konzole by víc žrala, chlazení problém, místo problém....AMD takový čip asi taky vyvíjelo nějakou dobu....O kolik si myslíte, že by to grafice pomohlo? Moc ne....

O tom, že by se to ani nezaplatilo ani nemluvím. Navíc, pokud vím, životní cyklus těchto konzolí má být kratší....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba ve výsledku neni moc velkej rozdíl mnezi hrou pro PC a PS4/XONE, jenom locknou nastavení grafiky, architektura je stejná tak je to jak doladit hru pro nějakej komp s AMD APU bez přidaný grafárny... čili práce by na tom nemuselo bejt zas tolik, jenom to zkompilujou pro linux... (PS4) jeslti bezi xko na nějakejch windows embedded, nebo něco takovýho to už sem nezkoumal (nevim ani jeslti to někdo přesně ví..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o to víc sem rád za ps4... XMB v PS3 krásně prehledný, nový menu v PS4 krásně přehledný...

menu v x360 maglajz plnej obrázků a kravinek, xone to samý.. a WIN8 peklo, win 10 to samý..

mam rád užitnou hodnotu jednoduchost a praktičnost, ne iphone styl s tukátkama a kravinkama navíc :) nuž uvidíme :) zas s win10 bude mozna jednodušší xone hacknout a to by mohlo psku pomoct :)

p.s. stale sme se nedozvěděli co si zakladatel koupil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates

Něco k prostudování a toho chytráka si příště odpusť když víš houby. Ani nejsi schopnej si projít pár příspěvků zpět, už je to tu postované nejmíň dvakrát.

Neodpustím, co znamená smart Max v Češtině? Takže tak ;) já moc dobře vím na jakém rozlišení jede X1 a PS4, nebavím se o minulosti ale současnosti, popřípadě budoucnosti. Když si tak chytrý, tak určitě víš že poslední jádro bylo odemčené pro hry, které nebudou využívat kinect, co chytrý Maxi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, když dojdou argumenty, tak přejde člověk k demagogii a věštění z křišťálové koule bez nějakého reálného základu....žádná hra, opakuji žádná hra nebude mít v budoucnu větší rozlišení na xboxu než na ps4. Hřát tě může max to, že to nebude tolik znát. Ještě jsi nevytáhl dx 12 a další urkutné algoritmy z dílny MS, které našlapou xbox do nebeských výšin.

K tomu odemčení jádra jsem se už vyjádřil. Ale, že jsi lenošnej si přečíst celé vlákno, tak ti to napíšu. K lepší grafice to nepomůže. Bohužel. K lepšímu běhu možná ano. Ale není to zase tak propasná výhoda a je to tak asi jediná výhoda oproti PS4. Navíc dle mého dočasná. Jinak grafiku pořád ještě kreslí GPU...naštěstí se v SONY probrali a opustili experimenty. CPU mají slabé obě konzole....A dovolím si tě ještě znovu opravit, neodemčelo se ani poslední jádro (protože tam je ještě jedno) a i to odemčené se odemčelo jen z části.

Upraveno uživatelem Smartmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je fakt,ze me to tahne k xku.Od ps jsem mel jednicky a dvojky...ale byly to suprovy casy a na ty hry jsem cumel vic,nez na jakoukoliv dnesni pecku.MImo misu...taky jste na jednickach prehazovali paleny s originalkama aby to ty paleny vzalo?Jinak k tomu menu...po delsi dobe jsem byl na 360 a to je hnus velebnosti...vubec jsem se neorientoval.Takze pokud nekomu prijde x1 menu neprehledny,ktrry ma dohromady 4 obrazovky,tak to je pak tezky.A hry?Ano,je to o tom kdo co hraje a kam ho to tahne,me uz davno neni 18,tak nemusim mit to nej a exkluzivek plnej regal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu